Strona główna » Najlepsze preparaty przeciw komarom, które mogą pochwalić się faktyczną skutecznością

Najlepsze preparaty przeciw komarom, które mogą pochwalić się faktyczną skutecznością

przez Redakcja
Środek na komary

Lato nie musi kojarzyć się nam z uciążliwie swędzącymi śladami po ugryzieniach komarów. Możemy uniknąć ukąszeń pijących krew insektów, stosując preparaty na owady w postaci sprayów, żelów czy kremów. Które środki na komary są najskuteczniejsze? Sprawdź przegląd produktów wykazujących największą efektywność w odstraszaniu kąsających insektów.

Mugga Spray Extra Strong Deet 50% preparat na komary i kleszcze

Wyjątkowo silny środek z oferty marki Mugga warto zabrać ze sobą na wakacje w tropikalnych krajach. Wykazuje wysoką skuteczność w odstraszaniu komarów oraz kleszczy. Działa przez 8 godzin po aplikacji. Zawiera DEET w wysokim stężeniu, dlatego nie należy stosować go u dzieci. Wspomniany środek na komary mogą aplikować dorośli, korzystając z jego silnego działania.

Bros suchy spray na komary i kleszcze

Jeżeli preferuje się delikatne dla skóry środki na komary, produkt opracowany przez firmę Bros będzie odpowiednim rozwiązaniem. Zapewnia on długotrwałą ochronę przed komarami, kleszczami i meszkami. Można stosować go na skórę i ubrania. Nie niszczy tkanin ani nie tworzy tłustych plam. Szybko wysycha po zastosowaniu. Mogą używać go również dzieci – należy aplikować środek zgodnie z zaleceniami producenta.

Preparat na komary Mugga Spray 9,5%

Wyrób belgijskiej marki Mugga skutecznie odstrasza komary, kleszcze i meszki dzięki zawartości DEET – substancji sprawiającej, że jesteśmy niewyczuwalni dla gryzących owadów. W umiarkowanym klimacie zapewnia 6-godzinną ochronę przed komarami. Środek ma łagodny zapach i łatwo się rozprowadza. Dzięki niskiej zawartości DEET można z umiarem stosować go u dzieci od 2 roku życia. Preparat nadaje się do nanoszenia na twarz i głowę.

Chicco Spray

Spray na komary do firmy Chicco nie zawiera DEET, dlatego sprawdzi się w przypadku dzieci, niemowląt oraz kobiet w ciąży. Preparat bazuje na naturalnych składnikach. Nie zawiera parabenów, alkoholu ani sztucznych barwników. Produkt ma lekką, szybko wchłaniającą się konsystencję. Jest odpowiedni również dla skóry wrażliwej.

HIT żel na komary, kleszcze i meszki

Dla osób preferujących naturalne składniki opracowano również żel na komary, kleszcze i meszki marki HIT. Zawiera on odstraszające owady i pajęczaki olejki eteryczne. Substancje roślinnego pochodzenia nie szkodzą skórze ani środowisku naturalnemu. Żel nie tylko chroni przed komarami, ale też nawilża i odżywia naskórek. Jego wadą jest jednak konieczność częstej aplikacji – co 2-3 godziny.

OFF! Protection Plus, atomizer przeciw insektom

Substancją czynną preparatu jest ikarydyna uznawana za bezpieczny do stosowania u dzieci środek przeciw komarom. OFF! Protection Plus chroni przed ukąszeniami aż do 8 godzin. Nadaje się dla dzieci powyżej 6 lat. Ma postać atomizera z płynem, co oznacza, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wdychania preparatu niż w przypadku sprayów.

ZIAJA Antybzzz, płyn przeciw insektom dla dzieci

Płyn przeciwko komarom, kleszczom, meszkom i osom od marki Ziaja zawiera 7% odstraszającego owady IR3535. Zapewnia ochronę do 4 godzin. Można stosować go bezpieczne u dzieci powyżej 1 roku życia. To dobre rozwiązanie, gdy spaceruje się z maluchem w miejscach, w których pojawiają się komary.

Mugga, roll-on

Repelent na komary w formie roll-on firmy Mugga zawiera 20-procentowe stężenie DEET. Chroni przed ukąszeniami przez około 7 godzin od aplikacji. Preparat można stosować u dorosłych oraz dzieci od 12 roku życia. Największymi zaletami produktu są jego skuteczność w zabezpieczaniu przed komarami oraz dozownik w praktycznej formie roll-on. Środek długo utrzymuje się na skórze i precyzyjnie uda się go zaaplikować na odsłonięte części ciała. Ponadto wyeliminowane zostało ryzyko wdychania szkodliwych oparów.

Ultrathon Insect Repelent

Środek zawiera DEET w stężeniu 25% – substancję wyjątkowo skutecznie odstraszającą komary i kleszcze. Zabezpiecza przed ukąszeniami do 8 godzin od aplikacji. Można stosować go u dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia. To prawdopodobnie najmocniejszy środek odstraszający komary, który nadaje się do stosowania u najmłodszych pociech.

Arox żel na komary i kleszcze

Żel na komary i kleszcze marki Arox chroni przed ukąszeniami przez 8 godzin. Zawiera DEET w stężeniu 25%. To środek wydajny i o przyjemnym zapachu. Żel nie tworzy plam na ubraniach i długo się utrzymuje.

Bros płyn na komary dla dzieci

Substancjami czynnymi płynu przeciw komarom od Bros są IR3535 10% oraz citriodiol. Środek można bezpiecznie stosować już u dzieci powyżej 1 roku życia. Preparat będzie też odpowiedni dla osób o wrażliwej skórze skłonnej do podrażnień. Dzięki d-pantenolowi produkt dodatkowo nawilża i koi skórę. Forma płynu z atomizerem ułatwia aplikację środka i zabezpiecza przed jego nadmiernym rozpylaniem.

Moskito Guard – na komary i kleszcze

Produkt z ikarydyną (20%) chroni przed komarami i meszkami przez 7-8 godzin, a przed kleszczami przez 1,5 godziny od momentu aplikacji. Produkt jest wodoodporny i ma formę bezzapachowego balsamu łagodnego dla skóry. Można bezpiecznie stosować go u dzieci powyżej 2 roku życia oraz kobiet w ciąży.

Vaco spray na komary, kleszcze i meszki

Spray od Vaco zawiera IR3535 w stężeniu 10% oraz 0,1% olejku z eukaliptusa cytrynowego. To produkt odpowiedni dla dzieci od 6 roku życia. Można stosować go na ubrania albo bezpośrednio na ciało. Środek nie plami odzieży i nie powinien podrażniać skóry. Jeśli szuka się bezpiecznych preparatów bez DEET, warto rozważyć propozycję marki Vaco. Skuteczne środki na komary powinny efektywnie odstraszać owady i być bezpieczne dla użytkowników. Wyżej opisane środki należą do najefektywniejszych repelentów. Wśród nich każdemu uda się odszukać odpowiedni preparat dla siebie i swojej rodziny, który uzupełni apteczkę przygotowaną na wakacyjne wyjazdy czy wypoczynek w ogrodzie.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej