Strona główna » Jak zlikwidować trądzik?

Jak zlikwidować trądzik?

przez Redakcja
Jak zlikwidować trądzik?

W salonie kosmetycznym możesz liczyć nie tylko na masaż. Kosmetyczki z gabinetu kosmetycznego oferują przede wszystkim zabiegi estetyczne, w tym te pozwalające pozbyć się raz na zawsze uciążliwego trądziku, który wygląda nieestetycznie i odbiera Ci pewność siebie. Dzięki konsultacji ze specjalistą i doborze odpowiednich zabiegów zapomnisz o problemie nawracającego trądziku.

Mało estetyczne wypryski mogą pojawić się nie tylko na skórze nastolatków. Gdy taki problem dotyka osobę dorosłą, jest to równie dotkliwe. Szczególnie, że w naszym otoczeniu trudno wtedy znaleźć kogoś, kto jest w podobnej sytuacji. Trądzik wygląda nieestetycznie i potrafi skutecznie odebrać pewność siebie kobiecie w każdym wieku. Co gorsza, domowe podejścia do likwidowania trądziku bardzo często przypominają walkę z wiatrakami. Zdecydowanie lepszym wyborem są odwiedziny w salonie kosmetycznym specjalizującym się w zabiegach estetycznych, które pozwolą pozbyć się trądziku raz na zawsze.

Kosmetologia, zabiegi kosmetyczne, medycyna estetyczna – czy to naprawdę działa?

Tak, działa. I to zaskakująco dobrze. O ile pedicure, manicure czy prosty masaż może być świetnie wykonany przez utalentowaną osobę niewykwalifikowaną, o tyle zabiegi związane z medycyną estetyczną wymagają już sporej wiedzy i doświadczenia. Studia z zakresu kosmetyki i kosmetologii mają w programie przedmioty silnie związane z biologią i chemią. Choć ich nazwy brzmią obco, cały system nauczania nakierowany jest na zapoznanie kosmetologów z różnorodnymi problemami i sposobami ich rozwiązywania. 

Dzięki temu specjaliści w tej dziedzinie wiedzą dobrze nie tylko jak wykonać depilację laserową czy mezoterapię. Potrafią również dobrać odpowiednie zabiegi dla pacjentów onkologicznych czy kobiet w ciąży i dzieci. Kosmetolodzy są dla skóry tym samym czym informatycy dla komputerów. To wysokiej klasy specjaliści, których docenia się dopiero wtedy, gdy pojawiają się problemy.

Przed wyborem zabiegu kosmetyczka musi poznać stan Twojej skóry.

Zanim specjalista zaproponuje Ci konkretną metodę rozwiązania problemu, musi zrozumieć jego przyczynę. Inne zabiegi będą bowiem odpowiednie przy zaburzonym wydzielaniu sebum, przewlekłym stresie, rogowaceniu ujść mieszków włosowych, zmianach hormonalnych i klimatycznych. Przyczyną trądziku może być również nieodpowiednia dieta lub niewłaściwe nawyki pielęgnacyjne.

Zebranie informacji z wywiadu i dokładne obejrzenie skóry nie jest wystarczające. W salonie kosmetycznym we Wrocławiu stosuje się więc dodatkowo urządzenie do obrazowania multispektralnego. Dzięki temu można precyzyjnie określić poziom nawilżenia skóry, jej fototyp, wiek i pracę naczyń krwionośnych. Na tej podstawie specjaliści mogą precyzyjnie zaplanować kolejne działania oraz zabiegi, które przyniosą pożądane efekty. Następnie można oceniać ich rezultaty, dokonując ponownej analizy za pomocą tego samego sprzętu.

Dwa sposoby oczyszczania skóry w salonie kosmetycznym

Podstawowe metody usuwania trądziku można podzielić na oczyszczanie manualne i wodorowe. Oczyszczanie manualne to nic innego, jak ręczne usunięcie zaskórników, prosaków i pryszczy. Oczywiście wykwalifikowana kosmetyczka dokona tego w taki sposób, by na skórze nie pozostały nieestetyczne ślady. Przed zabiegiem wykonuje się peeling oraz przygotowuje się skórę do współpracy za pomocą specjalistycznych preparatów lub pary wodnej. Po zakończeniu oczyszczania skóra jest dezynfekowana i nakłada się na nią maskę, która działa przeciwzapalnie i łagodząco.

Oczyszczanie wodorowe wykorzystuje z kolei zachodzące w skórze zjawiska chemiczne. Polega na poddaniu skóry działaniu wody nasyconej wodorem. Strumień dotyka skóry pod dużym ciśnieniem, co ułatwia wchłanianie wodoru. Gdy wodór wniknie w skórę, łączy się z wolnymi rodnikami. 

W efekcie powstaje woda i tlen, które doskonale nawilżają i odżywiają skórę od środka. Tak powstała woda jest później usuwana z organizmu, co zdecydowanie spowalnia proces starzenia się. Ponadto przy takim zabiegu usuwa się martwy naskórek, odblokowując w ten sposób pory i oczyszczając powierzchnię skóry.

Czy gabinet kosmetyczny może usunąć trądzik z cery wrażliwej?

Jest to jak najbardziej możliwe. W takich przypadkach salon kosmetyczny oferuje peeling PCA przeznaczony i zaprojektowany dla cery wyjątkowo delikatnej, która wymaga szczególnej pielęgnacji oraz produktów i zabiegów przeznaczonych właśnie dla tego typu skóry. Formuła peelingu jest dobrana w taki sposób, by doskonale oczyścić, odżywić i zabezpieczyć skórę. Peeling taki ma działanie łagodzące i przeciwbakteryjne. Jest na tyle łagodny i delikatny dla skóry, że zaleca się go również osobom z trądzikiem różowatym lub utrwalonym rumieniem.

Trądzik nie jest więc problemem, z którym trzeba sobie radzić samodzielnie. Nie ma również żadnego powodu, by znosić jego istnienie w milczeniu. Jeśli masz już dosyć robienia każdego dnia dobrej miny do złej gry, która wcale Ci się nie podoba, koniecznie umów się na konsultację i pożegnaj trądzik raz na zawsze.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej