Strona główna » Czym jest równowaga PEH? Co warto o niej wiedzieć?

Czym jest równowaga PEH? Co warto o niej wiedzieć?

przez Redakcja
równowaga PEH

Równowaga PEH to recepta na piękne i lśniące włosy. Twoje włosy łatwo się strączkują? A może stale się puszą? Zadbanie o równowagę PEH może rozwiązać Twoje problemy z włosami! Co kryje się pod skrótem PEH? Zapraszamy do lektury!

Czym jest równowaga PEH?

Skrót PEH pochodzi od 3 bardzo ważnych składników w pielęgnacji włosów. Są to proteiny, emolienty oraz humektanty. Te trzy składniki mogą sprawić, ze Twoje włosy zmienią się nie do poznania. Jednak musisz dokładnie dowiedzieć się, jak ich używać. Gdzie szukać poszczególnych składników?

Możesz je odnaleźć zarówno w odżywkach, jak i w zwykłych produktach spożywczych. Na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków, które w swojej nazwie już nawiązują do tego jak oddziałują na nasze włosy. Na półkach bez problemu znajdziesz odżywki i maski humektantowe, proteinowe oraz emolientowe.

Na początek bardzo ważne jest opanowanie podstawowej wiedzy o równowadze PEH, a także obserwacja swoich włosów. Warto również wyposażyć się w podstawowe kosmetyki zawierające emolienty, humektanty czy proteiny.

Równowaga PEH nie oznacza dostarczania podanych wyżej składników w równych proporcjach. Ilość powinna być dopasowana do aktualnych potrzeb Twoich włosów. Z tego względu tak ważna jest ich obserwacja. Musisz nauczyć się odpowiednio reagować na potrzeby swoich kosmyków.  

Równowaga PEH – dla kogo?

Pielęgnacja włosów, która dostarcza im zarówno humektantów, emolientów, jak i protein pozytywnie wpłynie na każdy typ włosów. Jeżeli tylko chcesz zadbać o kondycję swoich włosów, musisz dążyć do utrzymania równowagi PEH.

Ten sposób pielęgnacji jednak daje najbardziej zauważalne efekty u osób z falowanymi lub kręconymi włosami. Wiele z nich zaczyna kochać swoje fale czy loki dopiero wtedy, gdy ujarzmią je dążąc właśnie do równowagi PEH. Włosy kręcone są z natury o wiele bardziej wymagające niż proste i potrzebują intensywnej pielęgnacji. Równowaga PEH pomoże podbić skręt i zdefiniować loki oraz pozbyć się problemów ze strączkowaniem się włosów czy przyklapem.  

Równowaga PEH – od czego zacząć?

Rozumiesz już, czym jest równowaga PEH, ale nie wiesz, od czego zacząć? Świadoma pielęgnacja włosów wymaga od Ciebie wysiłku, poświecenia czasu i uwagi swoim włosom, jednak gwarantujemy Ci, że Twoje włosy Ci za to podziękują! Od czego zacząć przygodę ze świadomą pielęgnacją?

Jaką porowatość mają Twoje włosy?

Prawidłowe określenie porowatości włosów jest bardzo ważne. Jej określenie pomoże Ci w doborze odpowiednich kosmetyków. Włosy niskoporowate są zazwyczaj gładkie i lśniące, tworzą charakterystyczną tafle i są mało podatne na stylizację. Włosy średnioporowate mają tendencje do niszczenia oraz puszenia się. Włosy wysokoporowate bywają szorstkie, suche i matowe. Są również podatne na stylizacje.

Dobór odpowiednich kosmetyków

Czas na wybór odpowiednich kosmetyków, które pozwolą Ci zadbać o równowagę PEH. Zapoznaj się z nazwami składników, podziałem na proteiny, humektanty i emolienty oraz objawami oznaczającymi niedobór lub nadmiar poszczególnych składników. To wszystko pomoże Ci zadbać o włosy w najlepszy możliwy sposób!

Obserwuj swoje włosy

Kosmetyk, który będzie służył Twojej koleżance, nie koniecznie może sprawdzić się także u Ciebie! Zapisuj sobie po każdym myciu, jakich kosmetyków oraz stylizatorów użyłaś, jak wyglądały Twoje włosy oraz jaka pogoda panowała za oknem! To wszystko może się przydać, aby stworzyć indywidualną pielęgnację. Sprawdź poradnik od Helfy jak olejować włosy na noc! Regularne olejowanie włosów przynosi spektakularne rezultaty!

Czym jest równowaga PEH – podsumowanie

Równowaga PEH może być prawdziwym przełomem dla Twoich włosów! Zacznij czerpać wiedzę o świadomej pielęgnacji i daj czas zarówno sobie, jak i swoim włosom. Świadoma pielęgnacja może wydawać Ci się na początku bardzo skomplikowana, jednak warto poświęcić jej uwagę, ponieważ efekty są tego warte!

źródło zdjęcia: freepik.com

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej