Strona główna » Co może zaproponować dentysta, jeśli myślimy o wybielaniu zębów? Co poleca centrum medyczne?

Co może zaproponować dentysta, jeśli myślimy o wybielaniu zębów? Co poleca centrum medyczne?

przez Redakcja
wybielenie zębów

Zabiegi wybielające zęby jakie może wykonać dentysta są coraz bardziej popularne i spełniają potrzebę pięknego i zdrowego uśmiechu o jakim marzy nie jeden z nas. Stomatolog decyduje o tym jaka metoda będzie dla nas dobra, a od tego zależy cena i koszt zabiegu. Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty i na jakie rozwiązania najlepiej się zdecydować?

Przyczyny przebarwień zębów

Zanim przejdziemy do kosztów zabiegu z zakresu stomatologii zachowawczej i estetycznej konieczne jest poznanie przyczyny przebarwień zębów. O naszym naturalnym kolorze zębów zależą naturalne czynniki jakimi są przede wszystkim geny, ponieważ wpływają one na mineralizację tkanek, wielkość oraz kształt zębów, a także ich odcień. Zdrowe i dobrze wyglądające zęby są uzależnione od nawyków pielęgnacyjno – profilaktycznych jamy ustnej.

Bardzo ważną rolę odgrywa nasza dieta, ponieważ barwę naszego szkliwa mogą pogarszać różne naturalne barwniki, które występują w kawie, herbacie, kolorowych słodzonych napojach, czerwonym winie, burakach, jagodach oraz słodyczach. Do innych przyczyn przebarwień zębów należy także palenie wyrobów tytoniowych. Dodatkowo, wraz z upływającym czasem nasze szkliwo ciemnieje. Istnieje kilka skutecznych sposobów na to, by zachować piękne i białe zęby.

Każdy dentysta znajdzie sposób na wybielenie naszego szkliwa. Jeśli miejsca ze specjalizacją jak stomatologia, odwiedź tę stronę i znajdź centrum medyczne w swojej okolicy: https://polmed.pl.

Przygotowanie do wybielenia zębów

Najistotniejszą sprawą przy wybielaniu zębów jest to, by zęby pacjenta były zdrowe. Przed poddaniem się zabiegom wybielania zębów i zabiegom stomatologii estetycznej ważne jest, by odpowiednio przygotować uzębienie. Do zabiegów przygotowujących zęby do rozjaśniania, wyróżnia się:

  • skaling – jest to powszechnie stosowana technika, która polega na usuwaniu kamienia nazębnego. Koszt tego zabiegu kosztuje od 120 do 150 zł. W ten sposób można odpowiednio przygotować swoje uzębienie do wykonania wybielania. Dzięki tej metodzie można usunąć osad nazębny.
  • piaskowanie – ten zabieg kosztuje około 120 zł – 150 zł, polega na oczyszczeniu  zębów
  • ze zgromadzonego na nich kamienia i osadu przy zastosowaniu zawiesiny, która zawiera drobinki substancji czyszczącej.
  • fluoryzację – zabezpiecza zęby przed nadwrażliwością, a jej cena wynosi 50 zł za fluoryzację pianką, przy aplikacji lakieru 100 zł.

Konkretne metody zabiegów wymagają także zaplanowania jadłospisu i przestrzegania go. Konkretnie chodzi o tzw. białą dietę ( w przypadku wybielania zębów, które wykona stomatolog za pomocą lasera, nakładek lub lampy wybielającej). W trakcie stosowania się do takiej diety najlepiej unikać czerwonego mięsa, kolorowych warzyw, czekolady, owoców, barwiących przypraw, jak np. curry czy kurkuma, kawy i herbaty oraz alkoholu i papierosów. Warto natomiast wybierać nabiał, ryby i owoce morza, banany, jasne warzywa i przetwory, białe pieczywo oraz sosy na bazie jogurtów czy śmietany.

Wybielanie zębów u dentysty

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty. Koszt zawsze uzależniony jest od indywidualnych zaleceń stomatologa, a także zastosowanej metody, materiałów i produktów wybielających. Czas zabiegu również uzależniony jest w głównej mierze od techniki, którą wybierze stomatolog. Skuteczne metody wybielania to zarówno te, które wykonuje się w gabinecie stomatologicznym (zabiegi wykonywane laserem lub lampą), jak i te, które, po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą, są wykonywane w domu (nakładki). Wybielanie lampą można wykonać już w 60 minut.

Podczas usługi stomatolog ocenia kolor zębów, zabezpiecza dziąsła i wargi przed działaniem preparatu wybielającego, zakłada pacjentowi okulary ochronne i nakłada żel wybielający na łuki zębowe. Po kilkunastominutowej sesji z lampą następuje ponowne nałożenie żelu i dwukrotne naświetlanie. Po tym etapie stomatolog usuwa żel i żywicę zabezpieczającą dziąsła, a na końcu nakłada lakier fluorowy lub pastę mineralizującą po to, żeby zminimalizować nadwrażliwość zębów po zabiegu. Innym sposobem jest kuracja przy użyciu metody nakładkowej może wynosić od kilku do kilkunastu dni przy noszeniu codziennie w ciągu 2-4 godzin nakładek z żelem wybielającym.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej