Strona główna » Kredka do brwi a rysunek wstępny – jak wybrać odpowiedni produkt?

Kredka do brwi a rysunek wstępny – jak wybrać odpowiedni produkt?

przez Redakcja
Kredka do brwi a rysunek wstępny

Na efekt makijażu permanentnego wpływa wiele różnych czynników. Doświadczenie, odpowiednie umiejętności i wysokiej jakości produkty to podstawa. Bardzo ważny jest też rysunek wstępny. Do jego wykonania potrzebna jest kredka do brwi. Jak wybrać odpowiednią? Co trzeba wziąć w tym przypadku pod uwagę?

Dlaczego kredka do brwi jest tak istotna?

Nie ma jednego, uniwersalnego wzoru, na podstawie którego wykonywany jest makijaż permanentny brwi. Każda twarz jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego tak istotny jest rysunek wstępny. 

Kredka do brwi musi się znaleźć na wyposażeniu każdej osoby wykonującej profesjonalnie makijaż permanentny. Bez niej nie ma mowy o zrobieniu prawidłowego szkicu. Co więcej, kredka do brwi powinna mieć określone cechy i wyróżniać się bardzo wysoką jakością.

Kredka do brwi – czym powinna się cechować?

Na rynku jest kilka rodzajów kredek do brwi, ale największą popularnością cieszą się dwa typy. Są to kredki do brwi ze szczoteczką do modelowania i kredki samoobierające. Te drugie mają specjalny sznureczek, który pozwala na łatwe usunięcie papieru oplatającego kredkę. 

Przede wszystkim dobra kredka do brwi nie powinna się kruszyć i rozmazywać, nawet w przypadku intensywnej pracy. Od jej trwałości w dużej mierze zależy to, czy osobie wykonującej rysunek wstępny będzie się dobrze pracowało. Rysik kredki nie może się szybko łamać. Z drugiej strony powinien być dość miękki. Wtedy można nim łatwo operować.

Oczywiście kredki do brwi mają również różne odcienie. Dzięki temu można dobrać produkt odpowiednio do karnacji danej osoby. Pod ręką trzeba więc mieć przynajmniej kilka produktów tego typu. W praktyce już podstawowa paleta barw (brąz, czerń oraz biel) pozwala na wykonanie naprawdę dobrego rysunku wstępnego. 

Jak znaleźć dobrej jakości kredkę do brwi?

Wiadomo już, że kredka do brwi to podstawowy produkt wykorzystywany podczas tworzenia rysunku wstępnego. Bez niej nie ma mowy o dobrze wykonanym makijażu permanentnym brwi. 

Na pewno warto stawiać na produkty znanych i renomowanych marek. Tylko one są gwarancją skuteczności i będą odpowiednio trwałe. Nie należy oszczędzać, bo to odbija się na jakości makijażu permanentnego. Na szczęście jest coraz więcej miejsc, w których można zaopatrzyć się w wysokiej jakości kredki do brwi i inne akcesoria kosmetyczne. 

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej