Strona główna » Kursy i szkolenia kosmetyczne – dlaczego i w które warto inwestować?

Kursy i szkolenia kosmetyczne – dlaczego i w które warto inwestować?

przez Redakcja

Od dłuższego już czasu odnotowujemy prawdziwy boom na zabiegi z medycyny estetycznej. Prawda jest taka, że coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na zabiegi poprawiające wygląd. Dlaczego? Bo dzięki nim już podczas jednorazowej wizyty można skutecznie pozbyć się nieestetycznych bruzd i zmarszczek, ujędrnić skórę, przywrócić utraconą objętość twarzy, zmienić kształt ust i wykonać nieinwazyjny lifting twarzy, który optycznie odejmie nam kilka lat. Gabinety medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością i coraz większym zaufaniem. Ich sukces w dużej mierze zależy od satysfakcji klienta. Niestety, nie sztuką jest przyciągnąć klienta, ale go utrzymać i sprostać jego oczekiwaniom.

Sukces gabinetu oferującego zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wiąże się głównie z systematycznym zwiększaniem wiedzy medycznej pracowników. Bardzo ważną kwestią są kursy i szkolenia kosmetyczne. Tak naprawdę każde dodatkowe szkolenie to kolejny krok w kierunku uzyskania miana najbardziej kompetentnego i profesjonalnego gabinetu w okolicy.

Dlaczego warto inwestować w kursy i szkolenia kosmetyczne?

Argument jest jeden: medycyna estetyczna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin. Co jakiś czas wprowadzane są nowe produkty, innowacyjne zabiegi, nowe technologie. W erze mikrodermabrazji czy liftingu bez skalpela nie możemy sobie pozwolić na stosowanie w gabinecie metody prób i błędów. Personel wykonujący poszczególne zabiegi musi być doskonale przeszkolony i musi świadczyć usługi w sposób wzorcowy.  Wszelkie zaniedbania mogą bowiem przewyższać swoimi skutkami cenę profesjonalnego szkolenia.

Aby gabinet był miejscem chętnie odwiedzanym przez klientów i równie chętnie przez nich polecanym, musi składać się z osób, które nieustannie się doszkalają. Kursy i szkolenia kosmetyczne zapewniają personelowi zdobycie nowych, niezwykle cennych umiejętności. Tego typu zajęcia trwają zazwyczaj krótko, bo najczęściej kilka godzin, a niosą za sobą wiele korzyści. Szeroki wybór tematyki szkoleń pozwala wyspecjalizować się w danej dziedzinie lub poddziedzinie i tym samym zapełnić pewne nisze rynkowe. Takie kursy stanowią też idealne rozwiązanie dla osób, które pragną rozwijać się w określonym obszarze kosmetyki i chcą zdobyć w niej swego rodzaju mistrzostwo. Oczywiście, im więcej przebytych kursów i szkoleń kosmetycznych, tym bardziej kompleksowa wiedza.

Jeśli planujecie otworzyć własny salon lub chcecie z własnego gabinetu stworzyć miejsce prestiżowe, o którym będzie głośno na rynku – inwestycja w dokształcanie jest kwestią bardzo ważną, o ile nie najważniejszą. W końcu żaden klient nie zechce odwiedzić gabinetu, ani tym bardziej do niego wrócić, jeśli poszczególne zabiegi będą wykonywane przez niekompetentną osobę. Zawsze lepiej jest zainwestować czas i pieniądze w jakość i świadczyć usługi na najwyższym poziomie, aniżeli później inwestować pieniądze w próby ponownego wzbudzenia zainteresowania klienta.

Na co może liczyć uczestnik kursów i szkoleń kosmetycznych?

Przede wszystkim na kilka godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, które odbywają się w warunkach najbardziej zbliżonych do gabinetów kosmetycznych. Kursy przygotowują do wykonywania profesjonalnych zabiegów, podnoszą świadomość danej usługi i pozwalają udzielać profesjonalnych porad w tym zakresie. Część teoretyczna kursu lub szkolenia daje solidne zaplecze teoretyczne na temat zalet konkretnego zabiegu, wskazań i przeciwwskazań do jego wykonania, technik i zasad prawidłowego wykonania zabiegu oraz doboru odpowiednich preparatów. Część praktyczna pozwala na samodzielne wykonanie zabiegu pod okiem instruktora.

W jakie szkolenia obecnie warto inwestować?

Przeprowadzone badania wykazały, że największym zainteresowaniem wśród osób korzystających z dobrodziejstw medycyny estetycznej cieszą się zabiegi związane z likwidacją zmarszczek, konturowaniem i wypełnianiem ust, a także przywracaniem twarzy młodzieńczego wyglądu, wypełnianiem policzków, bruzd nosowo-wargowych i doliny łez.

Pierwsze miejsce w rankingu najbardziej przyszłościowych kursów i szkoleń zajmuje VOLUMETRIA – niezawodny sposób na przywrócenie twarzy młodego wyglądu. Klienci korzystający z tego typu zabiegów mogą liczyć na przywrócenie twarzy równowagi i charakterystycznych proporcji kształtu serca. Volumetria pomaga odtworzyć zmniejszoną przez upływ czasu objętość twarzy, a także poprawić profil twarzy, odmłodzić wygląd policzków, kości policzkowych i podbródka.

Drugie miejsce w rankingu najbardziej przydatnych i pożądanych kursów zajmuje MEZOTERAPIA IGŁOWA , zwana inaczej zastrzykiem młodości – najlepsza recepta na wiele problemów związanych ze skórą. Zabieg pomaga pozbyć się zmarszczek, poprawić napięcie i sprężystość skóry. Po jego wykonaniu skóra nie tylko młodziej wygląda, ale także jest dobrze odżywiona i bardziej wypoczęta. Mezoterapia igłowa coraz częściej wykorzystywana jest do likwidacji problemów związanych z wypadaniem włosów i pomarańczową skórką (cellulitem).

Miejsce trzecie zajmują szkolenia związane z wypełnianiem i konturowaniem ust. Klientki gabinetów medycyny estetycznej w sposób szczególny upodobały sobie zabiegi wypełniania ust, które przywracają ustom jędrność, nadają im zmysłową objętość i powodują wygładzenie  drobnych zmarszczek nad górną wargą.

Na zaszczytnym czwartym miejscu znalazły się PEELINGI MEDYCZNE. Pozwalają one na zregenerowanie skóry i poprawienie jej kondycji. Klienci cenią je głównie za to, że pomagają skórze zachować świeży wygląd, głęboko ją oczyszczają, wygładzają i przywracają pożądaną elastyczność. Peelingi medyczne są także doskonałym rozwiązaniem w walce z niedoskonałościami skóry takimi jak blizny, zmiany pigmentacyjne i przebarwienia. Seria takich zabiegów może być skuteczną kuracją w walce z problemami skóry łojotokowej, jak trądzik czy rozszerzone pory. Na pewno tego typu zabiegi warto posiadać w ofercie własnego gabinetu.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej