Strona główna » Laminowanie rzęs: co warto wiedzieć na temat tego zabiegu?

Laminowanie rzęs: co warto wiedzieć na temat tego zabiegu?

przez Redakcja
Laminacja rzęs

We współczesnym świecie kobiety nieustannie starają się w jakiś sposób wyróżnić spośród tłumu. Z dnia na dzień, inspirując się najnowszymi trendami mody, próbują osiągnąć doskonałość, która wyglądałaby maksymalnie naturalnie. Jednym ze sposobów na realizację kobiecych marzeń jest zabieg laminowania rzęs.

Jak przeprowadza się laminowanie rzęs?

Laminacja rzęs to zabieg, przewidujący stosowanie specjalnej kompozycji, która wzbogaca rzęsy o przydatne minerały i składniki. Dzięki temu zostają one odbudowane i wzmocnione. Efektem są dłuższe, grubsze i sztywniejsze rzęsy. Ponadto wzrost rzęs jest znacznie przyspieszony dzięki aktywacji cebulek.

Dlaczego laminowanie jest lepsze od przedłużania?

W odróżnieniu od przedłużania, wymagającego stosowania sztucznych rzęs, laminowanie wykonywane jest na własnych rzęsach klientki. Zaletami takiego zabiegu są również:

  • Nadanie rzęsom wspaniałego skrętu (szczególnie doceniają tę możliwość klientki, które nie mają naturalnego skrętu).
  • Higieniczność. Laminowane rzęsy można malować tuszem do rzęs, a także pielęgnować je różnymi środkami, w tym olejkami na porost i wzmocnienie rzęs.
  • Możliwość wykonywania u klientek zmagających się z alergią.
  • Brak potrzeby wykorzystania lokówek do rzęs, powodujących ich nadmierną łamliwość.
  • Przywrócenie naturalnej struktury włosów i ich wzmocnienie dzięki zawartości w składzie środków laminujących substancji odżywczych.
  • Po zabiegu laminacji można prowadzić aktywny tryb życia – odwiedzać sauny i baseny, kąpać się w słonej wodzie morskiej, eksperymentować z różnymi stylizacjami itp. nie bojąc się, że efekt zabiegu zaniknie.
  • Laminacja przebiega dość szybko – wymagany jest czas 1-1,5 godziny, natomiast efekt po niej utrzymuje się przez kilka miesięcy.
  • Dobrze wykonana laminacja umożliwia korektę wyglądu oczu. Klient ma możliwość wyboru kształtu i zagięcia, które zostaną utrwalone podczas zabiegu.
  • Ważną zaletą laminacji górującą nad przedłużaniem jest to, że po zabiegu nie zabrania się przyciemniania rzęs tuszem do, aby uzyskać jeszcze wyraźniejszy efekt.

Są oczywiście też ograniczenia. Laminowanie rzęs nie jest zalecane paniom z chorobami błon śluzowych, z indywidualną nietolerancją składników produktu, a także dla tych, które niedawno przeszły operację okolic oczu. Ponadto taki zabieg pielęgnujący, jak laminację rzęs, warto powierzyć specjalistom o bogatym doświadczeniu, gdyż tylko w tym przypadku można mieć pewność, że stosowanie środków laminujących nie doprowadzi do uszkodzeń, podrażnień skóry i błon śluzowych, obrzęków itp.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej