Strona główna » Lampa LED z czujnikiem ruchu. Przedstawiamy nasze top 5!

Lampa LED z czujnikiem ruchu. Przedstawiamy nasze top 5!

przez Redakcja
Lampa LED z czujnikiem ruchu

Lampy z czujnikiem ruchu to rozwiązanie nie tylko do ogrodu. Sprawdź, gdzie jeszcze możesz podnieść funkcjonalność oświetlenia i przy okazji zaoszczędzić na rachunkach.

Systemy domowe stają się coraz bardziej zautomatyzowane, aby podnieść komfort życia, zapewnić bezpieczeństwo oraz usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków. Lampy z czujnikiem ruchu to niezwykle wygodne rozwiązanie, które zapewnia wysoką skuteczność świetlną oraz redukuje zużycie energii elektrycznej.

Jakie są rodzaje lamp z czujnikiem ruchu?

Czujniki ruchu stosowane w oświetleniu mogą korzystać z różnych rozwiązań technologicznych. Najbardziej popularne są detektory PIR opierające się na działaniu podczerwieni, czujniki mikrofalowe z promieniowaniem elektromagnetycznym lub modele łączące w sobie oba rodzaje. Czujniki na podczerwień działają na podstawie wykrycia zmiany temperatury, natomiast drugi rodzaj emituje falę dźwiękową o bardzo wysokiej częstotliwości niesłyszalnej dla ludzkiego ucha, która wykrywa ruch znajdujący się w zasięgu urządzenia. Czujnik ruchu w lampie odpowiada za uruchamianie źródła światła po wykryciu obecności człowieka oraz wyłączenia po czasie, jeśli nie zauważy poruszającego się obiektu.

Lampa z czujnikiem ruchu
Lampa z czujnikiem ruchu

Gdzie stosować lampy wykrywające ruch?

Oświetlenie LED z detektorem ruchu najczęściej stosowane jest w pomieszczeniach, w których domownicy przebywają stosunkowo rzadko. Wynika to ze względów pragmatycznych, ponieważ w tych miejscach nie potrzeba oświetlenia stałego. Wewnątrz domu zazwyczaj jest to: przedpokój, schody lub spiżarnia, natomiast na zewnątrz oświetlenie LED z czujnikiem ruchu przydaje się przy garażu lub w ogrodzie.

Inteligentne oświetlenie domu

Plafon Blaupunkt z mikrofalowym czujnikiem ruchu o zasięgu 5-8 metrów znakomicie sprawdzi się w wielu pomieszczeniach domowych oraz użytkowych, np bibliotekach. Dzięki wbudowanym diodom LED jest energooszczędny i pozwala ograniczyć domowe wydatki za prąd. Lampa ledowa emituje wysokiej jakości strumień światła o neutralnej barwie 4000K, która ze względu na swoje właściwości posiada bardzo szerokie spektrum zastosowań.  Poziom jasności plafonu wynoszący 1800 lumenów zapewnia optymalne oświetlenie w pomieszczeniach średniej wielkości. Lampa ledowa Blaupunkt ma klasyczny okrągły kształt oraz białe wykończenie.

Oświetlenie w bibliotece

Kolejną propozycją jest lampa LED Milagro z wbudowanym sensorem PIR. Model uruchamia się, kiedy zostanie wykryty jakikolwiek ruch. Plafoniera ma klasę szczelności na poziomie IP65, co zapewnia jej odporność na strugi wody i pył. Biała obudowa i okrągły kształt są uniwersalną propozycją dla większości aranżacji. Plafon dostarcza światło o naturalnej barwie 4000K i jasności 840 lumenów.

Lampy z czujnikiem ruchu zwykle kojarzą nam się z oświetleniem sufitowym lub ogrodowym. Lampa podłogowa Volée to stylowy dodatek do salonu, a także funkcjonalny gadżet zapewniający wysokiej jakości światło o jasności 800 lumenów i ciepłej barwie 2700K. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii model można włączać dotykowym czujnikiem ruchu – wystarczy ruch ręką pod głowicą, aby włączyć światło. Ponadto istnieje możliwość regulowania jasności światła (40%, 60% i 100%). Lampa Volée to świetny wybór do domu lub biura.

Oświetlenie ogrodowe

Solarny kinkiet ścienny LED Ares Inox to model z wbudowanym czujnikiem ruchu. Dzięki wysokiej klasie szczelności IP65 jest przystosowany do znoszenia każdych warunków pogodowych. Dzięki sensorowi ruchowemu światło włącza się dokładnie wtedy, kiedy jest potrzebne. W praktyce oznacza to znaczną oszczędność energii oraz niższe rachunki. Dodatkowo kinkiet dysponuje panelem słonecznym, który w ciągu dnia ładuje baterie i nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej. Kinkiet ma kształt przeciętego walca i matowe chromowane wykończenie, które tworzy ciekawy element dekoracyjny każdego ogrodu.

Kinkiet ogrodowy Ares

Kinkiet Nowodvorski 7017 z czujnikiem ruchu i zmierzchu to propozycja oświetlenia zewnętrznego. Sensor RIO wykrywa ruch w zasięgu 6 metrów, a kąt detekcji wynosi 180°. Klasa szczelności IP44 gwarantuje ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi – model działa bezawaryjnie w zakresie temperatury -20℃~+40℃. Konstrukcja w postaci prostopadłościanu i czarne wykończenie pozwalają na użycie go w wielu aranżacjach.

Na koniec warto wspomnieć o zapewnieniu odpowiedniej lokalizacji instalacji lampy. W pobliżu nie powinny znaleźć się żadne powierzchnie odbijające światło – lustro czy szło, które mogłyby zakłócić pracę czujnika.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej