Strona główna » Leczenie stulejki w Warszawie – jak przebiega zabieg i jakie są zalecenia pozabiegowe?

Leczenie stulejki w Warszawie – jak przebiega zabieg i jakie są zalecenia pozabiegowe?

przez Redakcja
Leczenie stulejki

Stulejka to zwężenie napletka, które utrudnia jego odprowadzenie podczas aktywności seksualnej i codziennej higieny. Taki stan może prowadzić do problemów z układem moczowym, dlatego wymaga konsultacji z doświadczonym lekarzem. Na czym polega leczenie stulejki i kiedy warto się na nie zdecydować?

Jak przebiega leczenie stulejki?

Stulejkę bardzo często diagnozuje się u małych chłopców. Zaniechanie leczenia może spowodować, że z czasem pojawią się stany zapalne, zaczerwienienia i obrzęki. Do głównych objawów problemów ze stulejką zalicza się również ból podczas oddawania moczu, erekcji i aktywności seksualnej. Na szczęście zwężenie napletka można skutecznie leczyć. Specjalista na podstawie wywiadu i badania fizykalnego zaproponuje adekwatną terapię. W lżejszych przypadkach przepisuje się maść steroidową do stosowania miejscowego. Gdy stan jest poważny, lekarz zaleci zabieg usunięcia stulejki. Jedną z powszechnie stosowanych metod jest obrzezanie, które wykonuje się głównie u niemowląt. Leczenie stulejki w Warszawie u dorosłych mężczyzn polega na częściowym lub całkowitym usunięciu stulejki.

Przeciwwskazania do zabiegu usunięcia stulejki

Stany zapalne prącia powodują duży dyskomfort niezależnie od wieku pacjenta. Tego problemu nie warto bagatelizować, szczególnie jeśli znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jednak nie każda osoba może się zdecydować na zabieg. Przeciwwskazania do wykonania operacji stulejki to:

  • aktywne infekcje,
  • schorzenia wątroby,
  • zaburzenie krzepnięcia krwi,
  • zaburzenie funkcji nerek,
  • choroby nowotworowe,
  • epilepsja,
  • leczenie antybiotykami,
  • złe wyniki badań.

W takim wypadku należy się wstrzymać z wykonaniem zabiegu lub zastosować alternatywne metody leczenia.

Jak postępować po zabiegu usunięcia stulejki?

Usunięcie stulejki jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym i może trwać około 60 minut. Operacja jest prosta i bezpieczna, a ryzyko ewentualnych powikłań minimalne. Po zabiegu zaleca się 10 dni rekonwalescencji, w trakcie których może pojawić się ból i niewielkie krwawienie. Dlatego to ważne, aby zmieniać opatrunek zgodnie ze wskazaniami lekarza i unikać nadmiernej aktywności fizycznej. Pacjenci powinni też stosować zimne okłady oraz muszą powstrzymać się od aktywności seksualnej przez najbliższy miesiąc.

Całkowite usunięcie napletka pozwala wyeliminować przykre objawy i wyraźnie zwiększa komfort życia. Taki zabieg najlepiej wykonać w dzieciństwie, ponieważ u małych pacjentów rany zdecydowanie szybciej się goją. Na operację warto się umówić w renomowanej klinice, gdzie klienci mogą liczyć na kompleksową opiekę i dyskrecję.

Zobacz także

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej