Strona główna » Manicure hybrydowy – na czym to polega?

Manicure hybrydowy – na czym to polega?

przez Redakcja

Jeszcze kilkanaście lat temu prym w salonach manicure i pedicure wiodły zabiegi polegające na przedłużaniu i stylizacji paznokci akrylem. Później nadeszła era żelów utwardzanych w lampach UV. Popularny był nadal manicure tradycyjny, z zastosowaniem zwykłych lakierów do paznokci, jak i manicure japoński. Dziś ogromną popularnością cieszy się manicure hybrydowy. Aby był trwały, kosmetyczka musi użyć do niego dobre lakiery hybrydowe.

Na czym to polega?

Manicure, do którego wykorzystywane są lakiery hybrydowe do paznokci, jest nazywany popularnie manicure hybrydowym lub po prostu hybrydą. Do wykonania takiego manicure stosować należy specjalny preparat utwardzany pod lampą UV lub UV/LED. Łączy w sobie zalety tradycyjnego lakieru kolorowego i manicure żelowego lub akrylowego. Efekt stylizacji paznokci utrzymuje się nawet 3-4 tygodnie od wykonania.

Sztuka polega na wykorzystaniu wysokiej jakości baz, utwardzających naturalną płytkę paznokciową. Niektóre bazy przy dobrej jakości lakierach hybrydowych dają możliwość przedłużenia paznokci nawet o 1 cm. Poza tym płytka przed położeniem bazy musi być dobrze zmatowiona i odtłuszczona. Dopiero wtedy można kłaść bazę, w podobny sposób jak zwyczajny lakier, ale utwardza się ją w lampie. Po niej konieczne jest przemycie tzw. cleanerem oraz położenie lakieru hybrydowego dowolnego koloru. Na koniec nakłada się nabłyszczasz, tzw. top.

Dlaczego warto zdecydować się na manicure hybrydowy?

Lakiery do paznokci hybrydowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, w wersji nabłyszczanej, matowej, pastelowej czy klasycznej. Można dobierać do nich pożądane efekty, np. syrenki, kameleona, lustra lub kociego oka. Dobre lakiery hybrydowe powinny równomiernie pokrywać płytkę paznokcia i dawać piękny, głęboki kolor. Nie mogą się strzępić i zwiększać łamliwość paznokcia.

Jeśli wybierzemy naprawdę dobre lakiery hybrydowe, będziemy się cieszyć idealnym manicure paznokci przez wiele dni, bez potrzeby dokonywania jakichkolwiek poprawek. Dlatego manicure hybrydowy to wygodna forma stylizacji paznokci. Należy mieć świadomość, że hybrydy mogą osłabiać po pewnym czasie paznokcie, dlatego warto choć od czasu do czasu stosować bazy witaminowe, które odbudują naturalną płytkę i będą sprzyjać jej wzmacnianiu się.

Manicure hybrydowy wykonamy w salonie kosmetycznym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć samodzielne stylizowanie paznokci w warunkach domowych. Trzeba jedynie zainwestować w lampę UV lub LED, bazę i top do paznokci oraz w lakiery hybrydowe kolorowe, które będą nam najbardziej odpowiadać.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej