Strona główna » Medycyna estetyczna potrafi zatrzymać upływ czasu. Sprawdź najskuteczniejsze zabiegi anti-aging

Medycyna estetyczna potrafi zatrzymać upływ czasu. Sprawdź najskuteczniejsze zabiegi anti-aging

przez Redakcja
medycyna estetyczna

Dzięki zabiegom dostępnym w gabinetach medycyny estetycznej można nadać skórze młodszy wygląd, a także zatrzymać postęp procesów starzenia.

Upływ czasu widoczny jest przede wszystkim na skórze – staje się wtedy cienka, wiotka, przesuszona, pojawiają się na niej zmarszczki, zanika naturalny owal twarzy. Takie objawy starzenia mogą być widoczne już po trzydziestym roku życia, a potem ulegają stopniowemu nasileniu. Jest jednak sposób, aby zatrzymać i wymazać oznaki czasu na skórze – to medycyna estetyczna oraz oferowane przez nią odmładzające procedury anti-aging.

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyną estetyczną nazywa się dział medycyny, który skoncentrowany jest na estetyce twarzy, ciała i włosów. Z procedur tego typu można korzystać niezależnie od wieku – często medycyna estetyczna kojarzona jest ze skóra dojrzałą, ale jednak oferowane przez nią zabiegi bardzo dobrze sprawdzają się też na skórach młodszych każdego typu.

Dzisiaj medycyna estetyczna jest bardzo popularną alternatywą dla zabiegów kosmetycznych oraz chirurgii plastycznej. Doskonale łączy w sobie skuteczność oraz małą inwazyjność.

Jednymi z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej są te o działaniu anti-aging, czyli przeciwstarzeniowym. Pozwalają one jednocześnie na zapobieganie pojawianiu się oznak starzenia, a przy tym także mają działanie odmładzające i likwidują niedoskonałości.

Zatem, z jakich procedur warto skorzystać, aby nadać skórze młodzieńczy wygląd na lata?

Medycyna estetyczna na zmarszczki

Każdy gabinet medycyny estetycznej może zaoferować swoim klientom dostęp do pełnej gamy zabiegów skupionych na oznakach starzenia.

W tym przypadku medycyna estetyczna może zapewnić naprawdę bardzo dobre rezultaty – znacznie lepsze niż nawet najdroższe kosmetyki, a przy tym także bezpieczniejsze niż zabiegi chirurgiczne, na przykład lifting twarzy.

Botoks – to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów na zmarszczki, który zapewnia skuteczne działanie przy pojawieniu się zmarszczek pochodzenia mimicznego, czyli związanych z ruchem mięśni twarzy. Botoks, czyli toksyna botulinowa blokuje wówczas przewodnictwo pomiędzy nerwami a mięśniami, miejscowo porażając mięśnie i wygładzając zmarszczki. Zabieg polega na ostrzykiwaniu zmarszczek botoksem. Efekt widoczny jest przez około 3-6 miesięcy.

Kwas hialuronowy – to popularny wypełniacz, który jest również naturalnie występującym związkiem w organizmie człowieka. Medycyna estetyczna wykorzystuje go przede wszystkim do likwidacji zmarszczek starczych, a także bruzd, utraconej objętości skóry. Rezultat odmłodzenia skóry może być widoczny nawet przez około 12 miesięcy.

Nici PDO – to zabieg bazujący na wszczepianiu specjalnych nici, które od wewnątrz podnoszą owal twarzy i dzięki temu nadają jej młodzieńczy wygląd. Nici z czasem rozpuszczają się – można potem wszczepić je ponownie.

Mezoterapia – jest to zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry starannie skomponowanymi koktajlami substancji aktywnych, także dopasowanych do potrzeb skóry starzejącej się. Do mezoterapii stosowane są liczne związki, w tym kwas hialuronowy, wyciągi roślinne, składniki mineralne.

Osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting – to jeden z nowszych zabiegów oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej. Polega on na wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego produkowanego z krwi własnej pacjenta. Znajdujące się w nim czynniki wzrostu regenerują skórę od wewnątrz, redukują niedoskonałości i nadają jej młodszy wygląd.

Ile kosztują zabiegi odmładzające w gabinecie medycyny estetycznej?

Koszty związane z wykonaniem zabiegów medycyny estetycznej zależne są głównie od wybranej procedury. Najczęściej jest to koszt od około 300 do 1500 złotych za jedną wizytę, przy czym w niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Zatem upływ czasu odciskający swoje piętno na skórze można zatrzymać – wystarczy wizyta w dobrym gabinecie medycyny estetycznej.

Zobacz także

1 - komentarzy

Arleta 15 czerwca 2020 - 13:25

Myślę, ze wiele osób tak krytykuje te zabiegi z uwagi na to, że nie orientuje się, jak te zabiegi wyglądają. Sama rownież obawiałam się botoksu. Nie wiedziałam co mam o nim sądzić, jak szłam na zabieg po raz pierwszy, czy będzie mnie to bolało, czy będzie to nieprzyjemne (w główie kłebiło mi się wiele pytań). Jednak okazało się, ze zabieg był szybki i w sumie bezbolesny. Rezultat również nie przychodzi od razu. Sama musiałam czekać jakiś tydzień na efekt.

Reply

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej