Strona główna » Metoda żelowa, hybrydowa czy manicure tytanowy – którą metodę stylizacji paznokci wybrać?

Metoda żelowa, hybrydowa czy manicure tytanowy – którą metodę stylizacji paznokci wybrać?

przez Redakcja
Rodzaje menicure

W aktualnych trendach stylizacji paznokci największą popularnością cieszą się obecnie trzy metody, czyli manicure tytanowy, hybrydowy i żelowy. Każda z nich zgromadziła ogromne grono zwolenniczek, co musi świadczyć o sporej liczbie zalet. Korzystając dotychczas wyłącznie z jednej z nich lub stojąc dopiero przed wyborem, którą wybrać jako pierwszą, warto przyjrzeć się bliżej każdej z nich. Zgłębienie tematu pozwoli lepiej poznać techniki stylizacji paznokci ich zalety i ewentualne wady, dzięki czemu przed następną wizytą w salonie pewne będzie, że wybrana metoda jest najlepiej dobrana do oczekiwań.

Tytanowa stylizacja paznokci

Metodą stylizacji paznokci, która w ostatnim czasie zyskała ogromną popularność, jest manicure tytanowy. Główną zaletą przyciągającą kobiety, jest nieinwazyjny sposób tworzenia kolorowej warstwy na powierzchni paznokcia. Do jego wykonania nie jest potrzebne wykorzystanie lampy UV, a powstała warstwa jest nie tylko wytrzymała, ale również odżywia strukturę paznokci, wzmacniające je zawartymi w wykorzystywanych produktach witaminami A, D i E. 

Proces wykonywania manicure tytanowego polega na nałożeniu warstwy bazowej na powierzchnię paznokcia, a następnie włożenia go do pojemnika z pudrem nadającym kolor, wymieszanym z dwutlenkiem tytanu w postaci białego proszku, który pełni rolę utwardzacza. Dwukrotna aplikacja koloryzującego pudru zakończona jest nałożeniem na powierzchnię warstwy topu. Na cały proces wykonywany przez profesjonalistę przeznaczyć trzeba ok. 45 minut, ale dzięki szerokiej ofercie profesjonalnych produktów dostępnych w sklepach internetowych takich jak Vanilla, oszałamiający efekt stylizacji paznokci osiągnąć można również w domu. 

Manicure hybrydowy

Prawdopodobnie najchętniej wybieraną metodą stylizacji paznokci, której zaufały tysiące kobiet jest manicure hybrydowy. Charakteryzuje go trwałość i odporność na uszkodzenia, a dzięki zastosowaniu cienkich warstw lakieru paznokcie wyglądają naturalnie. Ponadto powstała powłoka jest dosyć elastyczna, dzięki czemu gwarantuje wytrzymałość i nie wymaga częstego ponawiania aplikacji, co szczególnie przypadnie do gustu kobietom, żyjącym w ciągłym biegu. 

Wykonanie manicure hybrydowego w dużej mierze przypomina malowanie paznokci klasycznym lakierem. Głównym odstępstwem od zwykłej techniki, jest konieczność utrwalenia nakładanej warstwy za pomocą lampy UV. Na powierzchnię paznokcia aplikuje się kolejno warstwę bazową, właściwy kolor oraz top, a każda z nich utwardzana powinna być za pomocą lampy. Profesjonalnie wykonana warstwa wymaga ponownej wizyty w salonie po ok. 3 tygodniach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z oferty sklepu internetowego Vanilla, w którym znaleźć można produkty wykorzystywane przez ekspertów w dziedzinie stylizacji paznokci. 

Efektowne paznokcie żelowe

Metoda żelowa wykorzystywana do stylizacji paznokci to przede wszystkim sposób na nadanie naturalnym paznokciom odpowiedniego kształtu i długości. Polega na nałożeniu specjalnej warstwy żelowej na powierzchnię płytki, wykorzystując w tym celu odpowiednio dobrany szablon, który pozwoli nadać pożądany kształt. Zaaplikowaną warstwę utwardza się następnie za pomocą kosmetycznej lampy UV, dzięki czemu końcowy efekt jest trwały, a jednocześnie elastyczny. Żelowa stylizacja może być również ratunkiem dla kobiet o słabszych paznokciach lub w kryzysowych sytuacjach kiedy, naturalny paznokieć został przypadkowo złamany. 

Z racji precyzyjnych czynności wykonywanych podczas stylizacji paznokci metodą żelową, zrobienie manicure samodzielnie może być zbyt trudne, dlatego taką pracę lepiej powierzyć profesjonalistom. Dzięki hurtowniom zaopatrującym salony kosmetyczne takimi jak sklep Vanilla, można mieć gwarancję, że wykorzystywane przez ekspertów produkty będą najwyższej jakości, a uzyskany z ich pomocą efekt końcowy będzie trwały i zachwycający. Dobrze wykonany manicure powinien przetrwać od 2 do 4 tygodni, a termin kolejnej wizyty często wyznaczony jest przez tempo wzrostu naturalnego paznokcia. 

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej