Strona główna » Moda na naturę

Moda na naturę

przez Redakcja
naturalne kosmetyki

Mimo że żyjemy w coraz bardziej technologicznym, zmechanizowanym i opakowanym w tworzywa sztuczne świecie, to wzrasta nasza samoświadomość dotycząca natury, ekologii i zdrowego trybu życia. Krzykiem mody jest dbać o siebie: jeść zdrowo i regularnie ćwiczyć. Nie inaczej jest z pielęgnowaniem ciała. Naturalne kosmetyki to już nie tylko alternatywa dla konwencjonalnych produktów a po prostu mądry i nierzadko najlepszy wybór.

Nie tylko opakowanie

Tendencje proekologiczne stają się dziś jednym ze społecznych i rynkowych fundamentów, a dla wielu koniecznością w walce z kosztami rozwoju cywilizacyjnego. Syntetyczna żywność, smog, problemy recyclingu czy systematyczne ocieplanie klimatu – wymieniać można długo. Dlatego bycie „eko” jest już nie tylko cennym hasztagiem w mediach społecznościowych a najzwyczajniej to najkorzystniejszy wybór dla naszego zdrowia.

Zaczynamy coraz częściej zwracać uwagę już nie tylko na to co jemy, czym oddychamy, ale także co wkładamy do naszego kosmetycznego koszyka – i nie jest ważne czy jest on wirtualny czy realny, istotna jest refleksja na tym co ten zakup oznacza dla środowiska i dla mnie. Patrzymy na sposób wytwarzania opakowań (czy podlegają recyklingowi), czy były testowane na zwierzętach i wreszcie jakie substancje w sobie zawierają.

Naturalnie, że naturalne!

Nasza skóra powinna być traktowana z należytą troską, narażona jest bowiem na wiele czynników zewnętrznych, które wpływają na jej kondycję. Warto więc pielęgnować ją za pomocą produktów o najlepszych substancjach aktywnych. Naturalne kosmetyki zostawiają pod tym względem daleko w tyle konwencjonalne.

Co je zatem różni? Kosmetyki naturalne (te prawdziwe, czytajcie uważnie listy składników na etykietach) są bogate w surowce pochodzące od roślin. Mogą to być roślinne wody i oleje, ekstrakty z ziół, kwiatów i owoców, wyciągi z warzyw i orzechów. Ich działanie jest nie tylko znacznie efektywniejsze i lepiej tolerowane przez naszą skórę (pod warunkiem, że nie jesteśmy uczulone/uczuleni na któryś ze składników), ale i bezpieczniejsze dla naszego organizmu. Tradycyjne kosmetyki zawierają wiele szkodliwych substancji takich jak parabeny, syntetyczne konserwanty, pochodne ropy naftowej, glikol propylenowy, sztuczne barwniki, laurylosiarczan sodu… Przyznacie, że lista jest długa i nieco odstraszająca.

Czy warto zmienić dotychczasowe kosmetyki na naturalne? Naturalnie! Jeśli wciąż się wahacie, to najlepiej zapoznać się z produktami i filozofią marki Clochee: https://www.clochee.com.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej