Strona główna » Mosty porcelanowe – Ile kosztuje most porcelanowy i czy warto

Mosty porcelanowe – Ile kosztuje most porcelanowy i czy warto

przez Redakcja
Mosty porcelanowe

Dzisiaj, w dobie wiecznego pośpiechu, często zapominamy o zdrowiu. To jednak ono jest dla nas najważniejsze. Gdy mowa o zdrowiu, warto również pamiętać o swoich zębach. To bowiem od nich często biorą się bóle, których źródła poszukujemy u różnych lekarzy.

Zdrowe zęby to również piękny uśmiech, który jest naszą wizytówką. Gdy jednak zmagamy się z ich chorobami bądź nieestetycznym wyglądem, nie czujemy się komfortowo. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna stomatologia, która oferuje mosty porcelanowe. O tym czym one są, komu są polecane oraz z jakim kosztem się wiążą, dowiesz się z poniższego materiału. Zapraszamy do lektury.

Mosty porcelanowe – co to takiego?

Most porcelanowy to jedno z najpopularniejszych, zaraz obok korony porcelanowej, rozwiązanie na uzupełnienie uzębienia. Protetyk, do którego się zgłaszamy diagnozuje nasze potrzeby a także indywidualnie wykonuje i montuje zęby wykonane z porcelany w miejscu naszych ubytków. O tym jak wygląda cały proces przeczytasz poniżej.

Mosty wykonane z porcelany poza estetycznym wyglądem przypominającym szkliwo naturalnego zęba (barwę, strukturę, połysk czy sposób przepuszczania światła), są również bardzo trwałe. Dzięki temu ukruszenie czy złamanie mostu jest wręcz niemożliwe bez urazu zewnętrznego.

Mosty porcelanowe – jak przebiega ich założenie?

Cały proces związany z założeniem mostu porcelanowego rozłożony jest na kilka wizyt. Na pierwszej lekarz dokonuje zdjęcia rentgenowskiego, ocenia stan naszych dziąseł i jamy ustnej oraz zleca ewentualne leczenie kanałowe zębów, które będą podtrzymywały most.

Most to szyna, na której umieszczone są porcelanowe zęby, a na obu jej końcach znajdują się specjalne nasadki, które zostaną nałożone na nasze zęby stałe, które bezpośrednio sąsiadują z łukami. To one będą fundamentem dla mostu.

Na kolejnej wizycie to właśnie tym zębom stałym zostanie poświęcona uwaga bowiem muszą one zostać odpowiednio wyszlifowane by nasadki a tym samym cały most właściwie się trzymał. Nim jednak lekarz wykona taki most, pobierze od nas jeszcze wycisk, który pozwoli stworzyć idealnie dopasowany model. Pomiędzy wizytami oszlifowane zęby zostaną zabezpieczone tymczasowymi koronami.

Ostatnia wizyta to przymiarka wykonanego mostu, ewentualne korekty i osadzenie go na stałe w naszej jamie ustnej. Od tego momentu możemy cieszyć się pięknym uśmiechem!

Mosty porcelanowe – komu są dedykowane i jakie są ich zalety?

Mosty porcelanowe najczęściej stosuje się u pacjentów, którzy stracili kilka zębów w obrębie szczęki bądź korony ich zębów własnych uległy znacznemu zniszczeniu. Most porcelanowy wybierają także pacjenci w których nie można wykonać implantu ze względu na zanik kośćca. To rozwiązanie polecane jest również pacjentom, którzy cenią sobie wygodę i trwałość. Mosty wykonane z porcelany nie powodują alergii dzięki czemu mogą być stosowane u nawet najbardziej wrażliwych pacjentów.

Ich koszt nie należy do najtańszych, natomiast są z pewnością najbardziej trwałymi rozwiązaniami. Ostateczna kwota zabiegu zależy od ilości zębów w moście a także stopnia degeneracji naszej jamy ustnej. Dentysta oceni to na pierwszej wizycie i poda nam przybliżony koszt zabiegu.

Jeżeli szukasz kliniki, w której wykonasz profesjonalny most porcelanowy, wejdź na stronę wojcikclinic.pl i sprawdź ofertę Wójcik Clinic Warszawa już dzisiaj! Zapraszamy!

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej