Strona główna » Na czym polega koreański rytuał piękna?

Na czym polega koreański rytuał piękna?

przez Redakcja
Na czym polega koreański rytuał piękna?

Koreanki przykładają ogromną wagę do codziennej pielęgnacji. Ich dbanie o skórę nie ogranicza się wyłącznie do pospiesznie wykonanego demakijażu (co dla wielu Europejek stanowi normę) czy stosowania kosmetyków odżywczych, ale również odpowiedniej kolejności ich stosowania.

Dlatego mówiąc o koreańskiej dbałości o cerę,  możemy śmiało powiedzieć, że jest ona prawdziwym rytuałem piękna. I choć wielu, zwłaszcza niewtajemniczonym osobom może wydawać się, że jest trudna, skomplikowana i czasochłonna, w istocie zamyka się w stosunkowo krótkim czasie. Jakich zatem kosmetyków używają Azjatki, aby mieć młodą, świeżą i promienną skórę? 

Najpierw oczyszczenie

Koreanki wiedzą, że na nic zda się stosowanie kosmetyków pielęgnujących, jeśli ich cera nie będzie odpowiednio oczyszczona. Tej czynności poświęcają zatem wiele uwagi, najpierw oczyszczając skórę preparatami na bazie olejków, a potem wody. Pierwszy etap, wykorzystujący naturalne oleje zastępuje klasyczne środki myjące. Dogłębnie oczyszcza, nie naruszając delikatnego płaszcza lipidowego. Następnym krokiem jest oczyszczenie za pomocą kosmetyków na bazie wody, który jeszcze dokładniej usuwa zanieczyszczenia, przygotowując skórę do kolejnych etapów.

Tonizowanie i złuszczanie

Zadaniem toników jest oczyszczenie cery, przywrócenie jej równowagi, a także przygotowanie do przyjęcia składników aktywnych zawartych w kremach. Koreanki stosują je rano i wieczorem. Zaraz po tonizowaniu kolejnym etapem jest złuszczenie martwego naskórka, tak aby kosmetyki pielęgnacyjne mogły wniknąć w głębsze warstwy skóry i lepiej je odżywić. Z pomocą w tym zakresie przychodzą peelingi: mechaniczne dedykowane wyłącznie posiadaczkom cery normalnej i mieszanej oraz chemiczne, polegające na usuwaniu martwego naskórka za pomocą kwasów i enzymów.

Nawilżenie

Jako że stosowanie peelingów osłabia naturalną barierę skóry, po skończonym zabiegu konieczne jest jej odpowiednie nawilżenie. Wiele koreańskich kosmetyków bazuje na kwasie hialuronowym, który zapewnia skórze młody i atrakcyjny wygląd. Można je nabyć w formie żeli, kremów, olejków, emulsji, lotionów czy maseczek. Wybór jest szeroki.

Alternatywą są również inne składniki aktywne, jak choćby niacyna, której szerokie spektrum działania świetnie odnajduje się w koreańskiej pielęgnacji. Jeśli zatem chcesz włączyć ją do swojego codziennego rytuału piękna, na stronie https://shibushi.pl/pol_m_Koreanska-pielegnacja_Skladnik_Niacyna-290.html znajdziesz ich bogatą ofertę.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej