Strona główna » Modny salon – przegląd najważniejszych trendów

Modny salon – przegląd najważniejszych trendów

przez Redakcja
Meble do salonu

Ostatnie miesiące obfitują w wiele interesujących trendów, dotyczących wystroju salonu. Część z nich jest kontynuacją stylistyki modnej w ostatnich sezonach, lecz pojawiło się także sporo nowinek. Oto najciekawsze z nich.

Ukojenie zmysłów i komfort

Ważnym trendem ostatnich sezonów, który nadal jest na topie, są wnętrza nastawione na dostarczanie pozytywnych skojarzeń, przytulne, wygodne i kojące zmysły. Modne meble do salonu będą zatem pozbawione kanciastych wykończeń, krzykliwych barw, czy też sztucznych materiałów. Naturalne tworzywa, zaokrąglone sylwetki oraz relaksujące, neutralne kolory wciąż będą królowały w pokojach dziennych i salonach.

Lata 90.

Wszechobecne inspiracje latami dziewięćdziesiątymi są widoczne nie tylko w przemyśle muzycznym czy odzieżowym – są one także widoczne we wnętrzach, oczywiście, w odświeżonej wersji. Jednym z symptomów powyższego trendu jest nieśmiały, na razie, powrót odważnych barw, takich jak czerwień, na dodatkach do salonu. Modne meble nabierają soczystych kolorów i stają się, tak zwanym statement pieces domowej przestrzeni.

Zielono mi!

Prawdziwym hitem nadchodzącego sezonu będzie zieleń, i to we wszystkich możliwych wydaniach. Zieleń pastelowa, rozmyta, soczysta, a także dojrzała i głęboka. Kolor ten będzie można spotkać na ścianach oraz meblach, w kuchni, sypialni lub w salonie. Jak wiadomo, zieleń wpływa zbawiennie na samopoczucie więc czerpanie pełnymi garściami z trendu na zielone otoczenie wydaje się naprawdę dobrym pomysłem.

Mocne, czarne akcenty

Równoległym do fascynacji neutralną i jasną kolorystyką trendem jest zupełnie przeciwna tendencja afirmująca mocne, czarne elementy we wnętrzach. Czarne meble takie jak fotele, sofy i krzesła będą modnym uzupełnieniem wystroju wnętrza i dodadzą mu charakteru. Innym sposobem na wprowadzenie czerni do przestrzeni salonu może być ściana akcentowa w powyższym kolorze lub czarne elementy wykończeniowe w postaci czarnych ram okiennych lub czarnych drzwi.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej