Strona główna » Na zgubienie zbędnych kilogramów i wspomaganie odchudzania….agrest indyjski!

Na zgubienie zbędnych kilogramów i wspomaganie odchudzania….agrest indyjski!

przez Redakcja

Masywne, wielkie drzewo o pięknych zielonych kwiatach – to amla, zwana także agrestem indyjskim. Choć brzmi niezwykle egzotycznie coraz odważniej wkracza na nasz rynek, a jej niesamowite właściwości są doceniane przez coraz większą liczbę osób. Dlaczego zyskała tak szerokie grono zwolenników? Jakie jest jej działanie i kto powinien się na zainteresować?

Od tysięcy lat jest amla jest jedną z najważniejszych roślin, które są we wschodniej medycynie wykorzystywane i doceniane.  Popularna zwłaszcza na terenie Indii, kryje w sobie ogromną moc, a zwłaszcza owoce tego potężnego drzewa – małe zielone kuleczki, przypominające nasz rodzimy agrest (stąd jej nazwa – agrest indyjski), są wykorzystywane w medycynie i kosmetologii.

Agrest indyjski

Rozpoczyna się sezon wakacji, urlopów, wyjazdów. Każdy chce jak najlepiej prezentować się w kostiumie kąpielowym, krótszych sukienkach, odsłaniając więcej ciała. I choć postanowienia noworoczne bywają bardzo wzniosłe i ambitne, to, niestety, mało kto o nich pamięta aż do początku sezonu letniego. Motywacja do ćwiczeń spada wraz z nastaniem coraz dłuższych dni, pyszne słodkie desery z dodatkiem sezonowych owoców kuszą na każdym kroku. Dla wszystkich tych, których silna wola postanowień zrzucenia kilku kilogramów kończy się wraz z nadejściem wiosny, naukowcy mają dobre wieści. Azjatycka amla, a właściwie wyciąg  z jej owoców (w postaci oleju lub proszku), jest doskonałym produktem wspomagającym odchudzanie. Dowiedziono, że jej właściwości mają szerokie pole zastosowania – jest niezwykle skuteczna we wspomaganiu naturalnego, racjonalnego i zdrowego odchudzania. Poza fuksja intensywnego spalacza tłuszczu, jej działanie przyniesie korzystny wpływ na wygląd skóry, włosów i paznokci – czego chcieć więcej? Jedna roślina, a pozwoli na poprawę wyglądu prze wakacyjnym czasem podbijania świata! Badania kliniczne potwierdzają działanie rośliny na układ immunologiczny (pobudzają go), a także jej leczniczy efekt w dolegliwościach zespołu gastrycznego.

W medycynie azjatyckiej doceniona bywa także za swoje działanie silnie odmładzające. Owoce amli są naturalnymi antyoksydantami, zawierają dużą ilość witaminy C (zaledwie 100 gramów świeżych owoców zapewnia dostarczenie do organizmu niemal 600% dziennego jej zapotrzebowania), minerały, aminokwasy oraz pierwiastki takie, jak cynk, miedź, żelazo, chrom oraz niacynę, lizynę alaninę, prolinę. Całe bogactwo w małych zielonych kuleczkach, a to nie koniec jej właściwości. Działa doskonale jako lek na zaparcia, posiada działanie antywirusowe i antybakteryjne, bywa stosowana jako środek przeciwgorączkowy i przeciwcukrzycowy.

Chyba wielką niewiadomą nie będzie już doskonała kondycja włosów, paznokci i skóry pięknych Hindusek. Warto więc pomyśleć niezwykle poważnie o dołączeniu tego dobroczynnego daru natury do naszej domowej pielęgnacji. Po niedługim czasie systematycznego stosowania pierwsze oznaki działania amli powinny być widoczne w wyglądzie i kondycji naszego ciała. Działanie odmładzające polega na wspomaganiu produkcji kolagenu – tak ważnej  już po trzydziestym roku życia.

Warto wiedzieć, że istnieje kilka przeciwwskazań do zażywania agrestu indyjskiego. Są to, między innymi, ciąża i karmienie piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi, stan przed operacją (może zwiększać ryzyko wystąpienia krwawienia w czasie i po zabiegu operacyjnym).

Preparaty z agrestem indyjskim można odnaleźć w wielu miejscach: sklepach z produktami orientalnymi, sklepach z naturalnymi produktami spożywczymi, internetowych portalach oferujących ekologiczne i zdrowotne produkty, a także w miejscach specjalizujących się w sprzedaży wyłącznie produktów zawierających agrest indyjski.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej