Strona główna » Nowoczesne włączniki światła – wady i zalety

Nowoczesne włączniki światła – wady i zalety

przez Redakcja
Nowoczesne włączniki światła

Inteligentne domy to coraz bardziej popularne rozwiązania, które sprawiają, że wykonywanie rutynowych czynności staje się łatwiejsze i bardziej przyjemne. Nie trzeba pamiętać o regularnym gaszeniu światła, zamykaniu bramy wjazdowej czy zasłanianiu rolet. Niektóre rozwiązania są bardzo zaawansowane technologicznie, a inne takie jak włączniki światła, wyglądem niewiele różnią się od swojej tradycyjnej wersji, jednak ich funkcje potrafią znacząco zmienić komfort życia domowników.

Inteligentny dom – w jaki sposób działa?

Smart home to innowacyjne rozwiązanie, za pomocą którego rutynowe zadania realizują się automatycznie, bez udziału człowieka. Rolety zasłaniają się o określonej porze, ogrzewanie włącza się na tyle przed powrotem domowników, aby zdążyć podnieść temperaturę do ich przybycia, a światła gasną i zapalają się o zaprogramowanej godzinie.

Warunkiem działania inteligentnego domu jest wyposażenie go w urządzenia smart, które posiadają specjalne czujniki zintegrowane z centralnym systemem zarządzania. Jednym z elementów inteligentnego domu, na który mogą pozwolić sobie także osoby, które nie chcą wydać na ten system majątku są smart włączniki światła.

Nowoczesne włączniki światła – w jaki sposób działają?

Nowoczesny włącznik dotykowy pozwala na sterowanie wszystkimi obwodami oświetlenia w domu z dowolnego miejsca na świecie. Można robić to za pomocą aplikacji na smartfonie, specjalnego pilota lub panelu sterowania. Inteligentny włącznik umożliwia zaprogramowanie sekwencji zdarzeń pomiędzy różnymi urządzeniami. Bierze pod uwagę takie parametry jak pora dnia, godzina, o której zachodzi słońce, pogoda czy czas, gdy domownicy wracają do mieszkania.

Zalety nowoczesnych włączników światła

Inteligentne włączniki to przydatne rozwiązania, które sprawiają, że wykonywanie rutynowych czynności staje się niemal bezobsługowe. Wyłączanie światła jest możliwe bez podnoszenia się z wygodnego łóżka, a rolety można odsłonić tuż po przebudzeniu, zanim wynurzymy się z ciepłej pościeli.

Każdy może dostosować sposób sterowania do swojej wygody. Można robić to za pomocą asystenta głosowego, aplikacji czy pilota. Jeśli szukasz nowoczesnych włączników światła, sprawdź ofertę firmy Erdom z Płocka (mieszkaj-nowoczesnie.pl) i znajdź włączniki, które będą idealnie pasowały do Twojego wnętrza.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej