Strona główna » O czym pamiętać, zamawiając zaproszenia ślubne?

O czym pamiętać, zamawiając zaproszenia ślubne?

przez Redakcja
O czym pamiętać, zamawiając zaproszenia ślubne?

O czym pamiętać, zamawiając zaproszenia ślubne?

Trendy w branży ślubnej zmieniają się równie często, jak w modzie. Nie bez przyczyny, chcąc zorganizować nowoczesne, idealne przyjęcie weselne, Para Młoda decyduje się na wsparcie profesjonalisty, czyli wedding plannera. Lista rzeczy do przygotowania zdaje się nie mieć końca. Sala weselna, zespół, catering, suknia ślubna… Bez wątpienia nie należy do najłatwiejszych pogodzenie codziennych obowiązków z organizacją wesela.

Punktem odniesienia dla Młodych zawsze są goście. Powinni otrzymać zaproszenia ślubne na czas i co ważne, w odpowiedniej formie. A niestety bardzo często wybór zaproszeń ślubnych okazuje się być jednym z trudniejszych punktów listy. Nie mogą bowiem być przypadkowe. Wręcz przeciwnie, w odróżnieniu od innych zaproszeń, ślubne mają być zachęcające i intrygujące jednocześnie. Wymarzone zaproszenie ślubne to ‘wizytówka Pary Młodej’. Musi więc być wyjątkowe. Na co zwrócić uwagę projektując wymarzone zaproszenia ślubne?

1. Dylematy Pary Młodej w sprawie zaproszeń ślubnych

a) Jakich informacji nie może zabraknąć?
b) Jak wypisać zaproszenia ślubne?

2. Zamówienie zaproszeń ślubnych: terminy

3. Najmodniejsze zaproszenia ślubne

Dylematy Pary Młodej w sprawie zaproszeń ślubnych

Obok kwestii związanych z estetyką zaproszenia ślubnego, należy również pamiętać o tym jak ważna jest sama treść. Zawarte informacje, zastosowana formuła czy układ tekstu, odgrywają bardzo ważną rolę z punktu widzenia komunikacji z gośćmi. Mając na głowie mnóstwo obowiązków, warto zwrócić uwagę na jasny przekaz, tak aby uniknąć męczących telefonów z pytaniami o szczegóły. Oryginalne zaproszenia ślubne stają się takie dzięki grafice, ale i kreatywnej treści.

Jakich informacji nie może zabraknąć?

Każde zaproszenie na ślub powinno zawierać kilka podstawowych informacji. Nie może na nicm zabraknąć oczywiście danych Młodej Pary w tym również numeru kontaktowego, imienia i nazwiska adresata wraz z osobą towarzyszącą, daty, godziny oraz miejsca ślubu i przyjęcia weselnego. Ważnym elementem, o którym zdarza się narzeczonym zapomnieć jest RSVP (z franc. „répondez s’il vous plaît), czyli prośba o odpowiedź do upływu konkretnego terminu. Wielu gości niestety wciąż nie ma świadomości tego jak istotna jest jakakolwiek odpowiedź. A zdarzyć się przecież może, że brak reakcji ze strony gościa, będzie skutkował brakiem miejsca przy stole.

Jak wypisać zaproszenia ślubne?

Jeszcze kilka lat temu za wyjątkowe zaproszenia ślubne uznawano takie, które wiele mówiły na temat Pary Młodej. Dlatego też Młodzi decydowali się na personalizowane zaproszenia, co zresztą i teraz jest coraz bardziej popularne. Z tym, że wówczas tą przysłowiową ‘kropką nad i’, była treść wypisana odręcznie. Z pewnością tego rodzaju indywidualizacja projektu jest niepowtarzalna. Biorąc jednak pod uwagę ogrom spraw, z jakimi narzeczeni muszą się zmierzyć przed uroczystością, taka dodatkowa praca jest uciążliwa szczególnie, gdy lista gości przekracza 100 osób. Alternatywą dla odręcznych zapisów są nowoczesne czcionki, kolory oraz techniki zadruku, stylizowane właśnie na wzór odręcznego zapisu. Poza tym częstą praktyką jest także zostawienie miejsca na samodzielne wypisanie imienia i nazwiska gości.

Zamówienie zaproszeń ślubnych: terminy

Wiele Młodych Par zastanawia się nad tym jak z klasą wręczać zaproszenia ślubne. Istotne jest przede wszystkim zachowanie odpowiednich terminów. Zaproszenia weselne powinny trafić do gości na około 2-3 miesiące przed uroczystością. To optymalny czas, który pozwoli gościom przygotować się na wydarzenie, a Młodym zamówić zaproszenia ślubne, gdy będą przekonani, że projekt spełnia ich oczekiwania. Jeśli zaś chodzi o terminy druku, należy się liczyć z realizacją ok. 10 do 14 dni roboczych.

Najmodniejsze zaproszenia ślubne

Przygotowując projekt zaproszenia, należy pamiętać o zachowaniu spójności z konceptem uroczystości. Powinien nawiązywać do weselnych dodatków i stanowić niejako ich uzupełnienie. Dlatego też warto dostosować design pod kątem koloru oraz motywu przewodniego przyjęcia weselnego. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem wśród Par Młodych, cieszą się zaproszenia eco friendly. Tego rodzaju kolekcji zaproszeń nie brakuje w tym sklepie Amelia-Wedding.pl. Ich największą zaletą jest przyjazna dla środowiska papeteria ślubna. Ciekawym rozwiązaniem są także zaproszenia na szkle. Realizacje z wykorzystaniem tej konwencji, mogą sugerować nowoczesny charakter uroczystości. To z jednej strony prosta forma, z drugiej zaś bardzo efektowna.

Najnowsze trendy kochają minimalizm. Tego rodzaju koncepty cieszą się zresztą zainteresowaniem już od ładnych paru lat. Poza tym prosta typografia jest też świetnym nośnikiem komunikatu. Minimalistyczna formuła podkreśla czytelność przekazu. W nowoczesnych projektach można również dostrzec elementy geometryczne. W tego typu konceptach jest coś szczególnego, nawiązującego do szlachetnych form zwłaszcza jeśli matematyczne kształty ozdobiono złoceniami. Z pewnością warto je wziąć pod uwagę przygotowując projekt zaproszenia.

Wybierając idealne zaproszenie ślubne, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość. Dobrze jest dopytać drukarnię jakimi gramaturami papeterii dysponuje, a najlepiej zamówić zestaw próbek z dostawą do domu, by się upewnić, że zamówienie będzie trafione. Warto także pamiętać o dopasowaniu projektu do konceptu uroczystości, ponieważ w dużej mierze zdradza ono gościom formułę uroczystości i daje im możliwość odpowiedniego przygotowania.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej