Strona główna » Radiofrekwencja mikroigłowa 

Radiofrekwencja mikroigłowa 

przez Redakcja
Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to idealny zabieg dla kobiet. Za sprawą pięknych i szybkich efektów znacznie zyskuje na popularności. Przez wiele osób nazywana jest jako “bezoperacyjny lifting”. Jest to jeden z najlepszych zabiegów medycyny estetycznej ostatnich lat, który ma kompleksowe działanie. Zabieg ten oddziałuje zarówno na naskórek, jak i głębokie warstwy skóry. Zapewnia przede wszystkim ujędrnienie skóry, wygładzenie faktury skóry, napięcia skóry. Działa na likwidację zmarszczek, a także blizn i rozstępów. Kobiety od razu widzą poprawę w wyglądzie ich skóry poprzez wygładzenie i wyrównanie kolorytu. Więcej o zabiegu można przeczytać na stronie internetowej: https://www.wrosinski.pl/zabiegi/radiofrekwencja-mikroiglowa/.

Radiofrekwencja mikroigłowa jest wykonywana w Polsce z powodzeniem i zainteresowaniem pacjentek od 2014 roku. To nowoczesna metoda stosowana w medycynie estetycznej. Cały zabieg oparty jest na ogrzewaniu tkanek na bardzo precyzyjnie określonej głębokości, przy wykorzystaniu fal radiowych, emitowanych przez prąd o wysokiej częstotliwości. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu specjalnego urządzenia, który wyposażony jest w zestaw mikroigieł do nakłuwania skóry i elektrody emitujące energię elektromagnetyczną.

W odróżnieniu od innych metod, przy radiofrekwencji mikorigłowej można dotrzeć do znacznie większej głębokości skóry. To istotnie wpływa na skuteczność zabiegu. Takie metody oparte na nakłuwaniu skóry, ogrzewaniu jej warstw są znane na całym świecie od wielu lat i stosuje się je u wielu klientek. Połączenie tych dwóch technik jednocześnie jest innowacją, która przynosi doskonałe efekty i cieszy się popularnością od lat. Najbardziej spektakularne efekty rf mikroigłowej widoczne są u osób między 30, a 55 rokiem życia. Jest to związane z lepszą odpowiedzią ich skóry na wszelkie bodżce stymulujące. U osób starszych można osiągnąć równie dobre efekty, gdy stosuje się zabiegi o zwiększonej intensywności.

Rf mikroigłowa – jakie są wskazania do zabiegu?

Zabieg przynosi wiele korzyści zarówno estetycznych, jak i zdrowotnych. Może on pomóc w wielu mniejszych i większych schorzeniach, poprawia wygląd i kondycję naszej skóry. Okazuje się, że radiofrekwencja mikroigłowa ma naprawdę wiele zalet i jest zabiegiem wręcz uniwersalnym. Wskazania do zabiegu to między innymi: 

 • wiotka skóra, zwłaszcza na twarzy, szyi i dekoldzie,
 • korekta owalu twarzy
 • opadające policzki lub powieki
 • zmarszczki i inne drobne linie
 • Mało napięta, zwiotczała skóra w danym obszarze ciała
 • rozszerzone pory,
 • Blizny, rozstępy,
 • przebarwienia
 • skóra potrądzikowa
 • skóra naczyniowa
 • cellulit
 • leczenie nadpotliwości

Jak przebiega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencja mikroigłowa polega  na oddziaływaniu na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości fal radiowych, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Wytwarzane ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych , a także wspomaga proces tworzenia nowego kolagenu. Mikronakłuwanie polega na działaniu na skórę mikroigłami, które uszkadzając mechanicznie tkankę pobudzają jej regenerację. Kiedy połączymy obydwa te procesy, możemy uzyskać dużo lepsze efekty, niż stosując te zabiegi osobno.

Kwestia, która wyróżnia radiofrekwencję mikroigłową jest fakt, że jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie określić jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy do skóry. Zabieg jest bezpieczny i efektywny. Dzięki obecności mikroigieł, które ogrzewane są na całej swojej długości, przewodzą one ciepło w głąb skóry. Każda warstwa naszej skóry jest równomiernie nagrzewana. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a nawet dla wielu pacjentek jest on przyjemny, gdyż odczuwają ciepło.

Co więcej, pierwsze efekty zabiegu są widoczne zaraz po. Skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna, choć warto mieć na uwadze, że pierwsze chwile po zabiegu może być nieco zaczerwieniona. Na pełen efekt zabiegu trzeba poczekać kilka tygodni. W tym czasie, w skórze zachodzi proces tworzenia nowego kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta, a zmarszczki i wszelkie blizny mniej widoczne. Od razu można zobaczyć zmiany w kondycji skóry pacjenta. 

Jak przygotować się do radiofrekwencji mikroigłowej?

Przed samym zabiegiem zaleca się nałożenie na dany obszar skóry maści znieczulającej. Zabieg może być wykonywany właściwie na każdym obszarze ciała, choć najczęściej stosuje się go na twarzy i szyi. Zaraz po zabiegu zaleca się schłodzenie miejsca, na którym był wykonywany. Najlepiej zrobić to odpowiednimi preparatami o działaniu chłodzącym. Przez około 2 tygodnie od zabiegu należy unikać nadmiernego słońca i opalania się.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej: 

Pierwsze efekty są widoczne od razu. Skóra jest gładsza i bardziej napięta. Najbardziej pożądane efekty przychodzą jednak z czasem. Potrzeba do tego kilku tygodni. Te efekty to: 

 • ujędrnienie skóry
 • poprawa napięcia skóry
 • przyrost kolagenu
 • widoczne odmłodzenie
 • wyrównanie kolorytu skóry i nadanie jej blasku
 • zmniejszenie porów
 • wyrównanie blizn
 • ujędrnienie skóry na ciele
 • likwidacja nadpotliwości

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej