Strona główna » Piękna, gładka skóra, która mimo upływu lat nie straci na elastyczności. Zadbaj o cerę samodzielnie w domowych warunkach z Medolight

Piękna, gładka skóra, która mimo upływu lat nie straci na elastyczności. Zadbaj o cerę samodzielnie w domowych warunkach z Medolight

przez Redakcja
Medolight

Gładka, świetlista skóra, która niezależnie od upływu czasu zachowuje elastyczność i jędrność – to marzenie każdej kobiety. Współczesne osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają je spełnić. Jak działa światłoterapia Medolight, jakich efektów możesz się po niej spodziewać oraz dla kogo jest przeznaczona? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Kieszonkowe rozmiary, maksymalne korzyści – urządzenie Medolight

Medolight – urządzenie do światłoterapii to nowoczesny sprzęt medyczny, który rozmiarami przypomina smartfona. Chociaż niepozornej wielkości, zapewnia spektakularne efekty pielęgnacyjne, potwierdzone badaniami przez producenta, czyli renomowaną firmę Zepter. Regularne użytkowanie urządzenia Medolight sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna, rozświetlona i wygładzona. Chociaż jest to zabieg nieinwazyjny, jego efekty porównywalne są do zabiegów z użyciem igieł w salonach kosmetologicznych. Jak to możliwe?

Terapia światłem dla zdrowia i urody

Terapia światłem, czyli inaczej światłoterapia lub fototerapia, to efektywna metoda radzenia sobie z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi, ale nie tylko. Od lat wiadomo, że światło słoneczne pomaga zmniejszyć ryzyko zachorowania na krzywicę, leczy wybrane schorzenia dermatologiczne i poprawia nastrój. Ten ostatni fakt wykorzystywany jest w leczeniu depresji i zaburzeń nastroju.

Nowoczesna fototerapia wykorzystuje różnokolorowe filtry, dzięki czemu wykazuje skuteczność w leczeniu tak złożonych chorób jak nadciśnienie, dolegliwości żołądkowe, zaburzenia metabolizmu i wiele innych. Okazuje się, że światłoterapia znajduje również zastosowanie w zabiegach pielęgnacyjnych, głównie dzięki wspieraniu fizjologicznych procesów naturalnie zachodzących w skórze.

Odżywiona, naświetlona skóra

Urządzenie Medolight może być stosowane w zaciszu własnego domu, a także w gabinetach kosmetycznych. Ze względu na kompaktowe rozmiary oraz łatwość użytkowania, jest wygodne w podróży i nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy skomplikowanych umiejętności. Dowiedziono, że korzystanie z urządzenia w sposób dopasowany do potrzeb naszej skóry, wyraźnie wygładza zmarszczki mimiczne, a to dzięki poprawieniu dotlenienia tkanek przez pobudzenie krążenia krwi. Efekt fotoodmłodzenia jest wynikiem wzmożonej syntezy kolagenu, który z biegiem lat zaczyna zanikać w skórze, prowadząc do osłabienia jej jędrności i elastyczności.

Terapia urządzeniem Medolight wskazana jest także jako wsparcie w leczeniu trądziku. Badania dowiodły, że niebieskie światło LED zabija bakterie na skórze, zapobiegając ich namnażaniu, a tym samym redukuje ilość wyprysków i stanów zapalnych. Medolight wspiera skórę w naturalnym procesie syntezy witaminy D, która bierze udział w wielu procesach metabolicznych, a także jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Fototerapia Medolight może być stosowana jako samodzielny zabieg lub towarzyszyć innym kosmetologicznym terapiom. Ze względu na brak skutków ubocznych lista przeciwwskazań do poddawania się tym zabiegom jest bardzo krótka. Pierwsze efekty terapii Medolight widoczne są niemal od razu – skora jest wypoczęta i rozświetlona, a efekt ten utrzymuje się tym dłużej, im częściej korzystamy ze światłoterapii.

Bezpieczna fototerapia

Światłoterapia wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu można ją wykorzystywać do niwelowania dyskomfortu powodowanego AZS (atopowym zapaleniem skóry), przyspieszania gojenia się niewielkich ran i redukcji stanów zapalnych skóry. Działanie niebieskiego światła LED i podczerwieni jest w pełni bezpieczne, a korzystanie ze sprawdzonego, certyfikowanego sprzętu jak Medolight gwarantuje nam maksimum satysfakcji.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej