Strona główna » Co warto wiedzieć o botoksie?

Co warto wiedzieć o botoksie?

przez Redakcja
Co warto wiedzieć o botoksie?

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością, decydują się na nie osoby w różnym wieku i to nie tylko płci pięknej. Każdy chciałby zachować młodzieńczy wygląd przez wiele lat, co jest obecnie możliwe i nie trzeba wydawać przysłowiowej fortuny na przykładowo zabiegi z botoksem.

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego to również świetna alternatywa, jest to całkowicie naturalna substancja, a negatywne skutki uboczne występują rzadko i zwykle ustępują samoczynnie w krótkim czasie. Toksyna botulinowa ma szerokie zastosowanie, wykorzystuje się ją nie tylko w kosmetyce, ale nawet w medycynie np. do walki z nadpotliwością.

Czym jest tak naprawdę botox i czy warto się na niego zdecydować?

Wiele osób z pewnością słyszało o botoksie, który kojarzy się głównie z zabiegami wykonywanymi przez celebrytki, które chcą desperacko zachować młodość do późnych lat starości. Nadal krążą mity dotyczące tego, że toksyna botulinowa jest niebezpieczna, może zdeformować twarz, daje efekt maski na twarzy. Mówi się nawet, że po zabiegu botoksu nie można się śmiać, a mimika twarzy zostaje unieruchomiona. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, gdy nie było jeszcze takiej wiedzy i postępu technologicznego, rzeczywiście ryzyko wystąpienia negatywnych skutków ubocznych było wysokie.

Obecnie zostało zredukowane do minimum, a uzyskiwane efekty są rewelacyjne i utrzymują się przez długi czas. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów odmładzających i to niezwykle skuteczny. Toksyna botulinowa wpływa na pracę mięśni i nerwów, poraża je i prowadzi do ich rozluźnienia. W skrócie można powiedzieć, że wygładza już istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu kolejnych. Efekty pojawiają się już po paru dniach od iniekcji i utrzymują do nawet sześciu miesięcy. Botoks ma szerokie zastosowanie, jest wykorzystywany w leczeniu przeróżnych chorób, dawno przestał służyć wyłącznie do poprawiania urody.

Możliwe działania niepożądane

Pomimo tego, że zabiegi toksyną botulinową są bezpieczne, to jednak zawsze istnieje mniejsze lub większe ryzyko wystąpienia negatywnych konsekwencji. Substancja ta jest toksyczna, ale używa się jej w niewielkim stężeniu, przez co nie trzeba martwić się o zatrucie organizmu. Wyjątkiem są osoby uczulone na botoks, to w takim przypadku należy się liczyć z możliwością wystąpienia silnej reakcji alergicznej, łącznie ze wstrząsem anafilaktycznym.

Kluczowe jest wobec tego przeprowadzenie dokładnego wywiadu z pacjentem, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Wśród wszystkich przypadków u zaledwie 2% pojawiają się negatywne efekty uboczne w postaci bólu podczas iniekcji, zaczerwienienia skóry, nadmiernego zwiotczenia mięśni, siniaka w miejscu wstrzyknięcia toksyny, nudności, wymiotów, bólu głowy. Zdarzają się też osoby, których organizm zareaguje na botoks objawami grypopodobnymi.

Profesjonalnie wykonany botox w Katowicach, jest obciążony bardzo niskim ryzykiem wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Należy bardzo dokładnie rozeznać się na rynku i zaufać doświadczonym specjalistom. Dobry gabinet medycyny estetycznej cieszy się renomą, dysponuje nowoczesnym sprzętem i wykwalifikowaną załogą.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej