Strona główna » Pilników jednorazowych używaj tylko raz!

Pilników jednorazowych używaj tylko raz!

przez Redakcja

Jednorazowe pilniki do paznokci używane są często wielokrotnie dla różnych klientek. Często zdarza się również, że stylistki paznokci przeznaczają jeden pilnik dla konkretnej klientki, trzymając go w podpisanym woreczku strunowym, mając nadzieję że ich postępowanie jest właściwe. Niestety nie jest to prawdą. Pilniki są najpierw starannie myte a następnie dezynfekowane preparatem w atomizerze lub w wanience do dezynfekcji ? co nie jest dobrą metodą.

Niestety dezynfekcja to postępowanie mające na celu maksymalne zmniejszenie liczby drobnoustrojów w odkażanym materiale. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów, ale nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe, czyli formy spoczynkowe umożliwiające organizmom przetrwanie niekorzystnych dla nich warunków ( np. odpowiednie pH, temperatura, wilgotność, ciśnienie osmotyczne). Kiedy znów pojawią się korzystne dla nich warunki mogą się ponownie uaktywnić. Natomiast sterylizacja pilników papierowych ze względu na bardzo wysoką temperaturę panującą w sterylizatorze lub autoklawie nie jest możliwa. Pilnik poddany sterylizacji rozwarstwi się i będzie bezużyteczny ? odradzamy każdą tego typu próbę.

jednorazowe pilniki do paznokci

Nie ma więc sensu jednorazowych pilników papierowych, nawet po dokładnym umyciu i dezynfekcji, trzymać w woreczkach strunowych.

Postępując analogicznie do metody woreczkowej można by było rękawiczki jednorazowe których używamy podczas zabiegów manicure, pedicure myć, dezynfekować a następnie przechowywać je w woreczkach strunowych do następnej wizyty klientki.

Odpowiednie dbanie o paznokcie sprawia, że nie przenosimy różnych drobnoustrojów tj. bakterii, wirusów, grzybów, na inne części ciała. To samo tyczy się pilników. Używając kolejny raz pilnika jednorazowego możemy doprowadzić do poważnych chorób płytki paznokciowej oraz jego okolic.Jedną z chorób bakteryjnych dotyczących wałów paznokciowych palców dłoni i stóp jest zanokcica, rodzaj ropowicy, choroba związana z zakażeniem wałów paznokciowych, wokół paznokci palców dłoni lub stóp.

zanokcica

Firma ACTIV wychodząc naprzeciw potrzebom klienta proponuje Państwu pilniki jednorazowe o różnej gradacji i kształcie w bardzo korzystnej cenie. Dzięki zakupowi pilników w pakiecie będzie Cię stać na to aby pilnik jednorazowy używać tylko jeden raz!

jednorazowe pilniki do paznokci

Komplet 10 pilników w cenie 19,99 zł.

jednorazowe pilniki do paznokci

Dystrybutor: ACTIV ul. Potokowa 47, 54-105 Wrocław

www.activeshop.pl

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej