Strona główna » Do supermarketu z osobistym trenerem

Do supermarketu z osobistym trenerem

przez Redakcja

Każdy wie, że dieta wpływa na zmianę sylwetki. Podobnie sport. Ale dopiero odpowiednia kombinacja tych dwóch czynników daje efekt, który nie dość, że jest szybciej zauważalny i utrzymuje się dłużej, to jeszcze wpływa pozytywnie na całe nasze życie. Jak tę kombinację odnaleźć? Już nie musisz się tym martwić. Inni zrobią to za ciebie.

Osobisty trener i dietetyk? Do tej pory kojarzyliśmy takie usługi wyłącznie z celebrytami, których wygląd jest jednocześnie narzędziem pracy. Stać ich na inwestowanie w siebie i nie żałują na to środków. Reszta musiała sobie radzić sama. Niestety, jeśli nie jest się specjalistą, trudno opracować dla siebie skuteczną dietę połączoną z planem treningowym.

Trener 24h

Stosowanie gotowych rozwiązań w postaci rozmaitych diet – cud i już rozpisanych treningów nie przynosi dobrych rezultatów, a wręcz może zaszkodzić zdrowiu. Szybki powrót do dawnych nawyków żywieniowych, zwykle razem z efektem jojo, plus zniechęcenie do ćwiczeń to standard. Na szczęście indywidualny program treningowy połączony z dietą dobraną specjalnie pod konkretną osobę nie jest już dobrem luksusowym. Na przeciwko potrzebom klientów wychodzą nowoczesne kluby sportowe. ? Usługa ?Trener 24h? obejmująca także zakupy z trenerem przeznaczona jest dla wszystkich, którzy postawili sobie konkretny cel. W szczególności stanowi dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych, które chcą coś zmienić, a nie mają czasu, żeby się temu poświęcać. Ideą całego procesu jest uświadamianie i wprowadzenie zmian w sposób naturalny i stopniowy, niezakłócający dotychczasowego trybu życia ? mówi Marcin Bogucki, instruktor i dietetyk poznańskiego klubu Remplus Fitness.

Dieta w pakiecie

Jak wygląda zmiana życia na lepsze z pomocą trenera oraz dietetyka? To zależy od tego, co zamierzamy osiągnąć oraz od stanu naszego zdrowia, wyglądu i czasu, jaki chcemy na to wszystko poświęcić. Na początku trener przeprowadza szczegółowy wywiad dietetyczny, podczas którego bada między innymi tryb życia oraz dotychczasowe nawyki żywieniowe klienta. Na pewno zostaniemy zapytani o wiek, wzrost, jak kształtowała się waga w ostatnim czasie, jak wygląda nasz typowy dzień żywieniowy.  Być może padną pytania o wypadanie włosów, łamliwość paznokci, puchnięcie nóg, krwawienia z dziąseł, skurcze mięśni, drgania powiek, wychodzenie siniaków przy lekkim uderzeniu, czy jest nam zawsze zimno lub zawsze gorąco. To wszystko świadczy o stanie odżywienia organizmu.

– Ideą diety i jej wpływu na zdrowie jest działanie długofalowe, a docelowo zmiana nawyków żywieniowych na całe życie. Wszystko musi więc być tak dopasowane, żeby można było to zrealizować. Dlatego schematy, które narzucają, że dzisiaj na śniadanie jem to a za dwa dni na obiad tamto w 99 proc. nie mają sensu. Czasem jednak są konieczne, a niektórzy wręcz potrzebują takiego reżimu, bo inaczej przy zbyt dużej dowolności za bardzo sobie pobłażają – twierdzi M. Bogucki z Remplus Fitness.

Dieta niekoniecznie musi więc przybrać formę rozpiski konkretnych posiłków, w zależności od potrzeb może także stać się listą polecanych i zakazanych produktów. Zawsze jest jednak układana pod nasze możliwości finansowe oraz czas, jaki możemy poświęcić na przygotowanie posiłków.

zakupy z dietetykiem

Na zakupy z trenerem

Nowością, którą wprowadził ostatnio poznański klub Remplus Fitness są zakupy z dietetykiem. W ciągu około dwóch godzin klient ma okazję przejść z nim przez wszystkie działy dużego sklepu spożywczego. – W tym czasie dietetyk opowiada o zaletach i wadach danych produktów oraz kiedy co jeść. Pokazuje alternatywne wybory dla dotychczasowych produktów, które są równie smaczne, a dużo zdrowsze. Na koniec klient otrzymuje również materiały, do których zawsze może wrócić i które przypomną to, co omawialiśmy podczas zakupów ? mówi Agata Bednarek, manager poznańskiego Remplus Fitness.

Dużym plusem tej usługi jest możliwość zabrania ze sobą kogoś z rodziny. Zmiany, w których uczestniczą bliscy mają o wiele większą szansę powodzenia. Dodatkowym ułatwieniem jest całodobowy kontakt z dietetykiem ? za pośrednictwem maila, telefonu czy sms-a. W każdej chwili można zadać konkretne pytanie odnośnie diety, szukać wsparcia w chwili załamania lub przedstawić co się zjadło danego dnia i poprosić o oceną całości.

– Możliwe są też pytania awaryjne typu: idę na imieniny cioci jak to ?zrekompensować?, co zjeść wcześniej, a co następnego dnia? Albo: idę na piwo z kolegami, co mogę zjeść, czego nie? Wszystko byle się nie poddawać – każdy ma upadki, ważne, żeby potrafić wstać i iść dalej wyznaczoną drogą ? dodaje M. Bogucki z Remplus Fitness.

Trening na plus

Do diety dokładany jest także trening. To połączenie to najlepsza kombinacja, aby spalić kalorie i zmienić naszą sylwetkę i samopoczucie. Tu podobnie jak w przypadku diety nie ma schematów ? jednym co jest pewne to, że jeśli celem jest zbudowanie masy mięśniowej bądź siły to trening będzie głównie bazował na ćwiczeniach wykonywanych na siłowni. W przypadku chęci osiągnięcia sprawności, poprawy zdrowia czy schudnięcia pole manewru jest dużo większe i wtedy wybieramy charakter treningu, który jest dla danej osoby najciekawszy – ważne, żeby była to też forma relaksu i rozrywki, a nie tylko obowiązku.

Trening zawsze jest podzielony na etapy tak, żeby był dopasowany do możliwości danej osoby. Co jakiś czas ? zależny od wykonywanych postępów (zwykle co około 1-2 miesiące) powinien być zmieniany, w ten sposób dajemy organizmowi bodziec do rozwoju.

Trenerzy zapewniają, że pierwsze efekty treningu połączonego z odpowiednim programem żywieniowym widać już po tygodniu i tak z każdym kolejnym. Kiedy wypróbowaliśmy już wszystkie diety, a poranny jogging nie działa tak jak byśmy chcieli ? warto skorzystać z nowych ofert proponowanych przez kluby fitness. Cena, którą przyjdzie nam zapłacić za tego rodzaju usługi nie wydaje się wygórowana, jeśli weźmiemy pod uwagę zdumiewające efekty, jakie są w zasięgu ręki. Nie bez przesady można powiedzieć, że dzięki pomocy trenera i dietetyka jesteśmy w stanie zmienić swoje życie na lepsze.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej