Strona główna » Dieta detox 3-dniowa. Sprawdź, dla kogo jest wskazana

Dieta detox 3-dniowa. Sprawdź, dla kogo jest wskazana

przez Redakcja
Dieta detox 3 dni

Myślisz o tym, żeby poprawić swoje samopoczucie? Lepiej zadbać o swoje zdrowie i mieć więcej sił? Być może to dobry moment, aby zainteresować się dietą oczyszczającą.

Dieta oczyszczająca – o co chodzi?

Celem diety oczyszczającej trwającej 3 dni jest detoksykacja organizmu i poprawa jego funkcjonowania poprzez ograniczenie spożywania niezdrowej żywności i zwiększenie ilości warzyw i owoców, zwłaszcza tych o niskim indeksie glikemicznym. Niski indeks glikemiczny jest ważny w diecie oczyszczającej, ponieważ dostarcza ona mniej kalorii, czyli mówić wprost mniej energii, a dzięki niskiemu IG, potrzebna nam energia będzie dostarczana powoli, ale w dłuższym okresie czasu, nie powodując szybkiego wzrostu poziomu cukru we krwi i równie szybkiego spadku, po którym czujemy się z reguły senni.

Najlepiej w tym przypadku sprawdza się właśnie dieta detox 3-dniowa. 

Dieta detox 3 dni – czym jest?

Dieta detox 3 dni, jaka sama nazwa wskazuje, jest to dieta ukierunkowana na detox naszego organizmu. Oczyszczenie go z toksyn i przyspieszenie przemiany materii.

Nasz organizm przez cały czas stara się walczyć z toksynami, które każdego dnia dostarczamy mu chcąc nie chcąc z pożywieniem. Czasami jest to jedzenie naprawdę niskiej jakości i wtedy nasza wątroba i nerki muszą się naprawdę napracować, dlatego warto co jakiś czas mu w tym pomóc.

Zwiększona podaż warzyw i owoców przy jednoczesnym ograniczeniu podaży mięsa i rezygnacji z nabiału to bardzo dobry sposób na taką pomoc. Dodając do tego ograniczenie glutenu i dorzucenie do diety kasz bez glutenu i warzyw strączkowych sprawia, że nasz organizm przyspiesza funkcje oczyszczania i pozbywa się chorych komórek.

Kolejną zaletą, którą doceni nasz organizm, wynikającą z pozbycia się mięsa na rzecz warzyw jest przywrócenie zasadowego pH naszej krwi, ponieważ jeśli spożywamy więcej mięsa, a mniej warzyw, nasz organizm zaczyna się zakwaszać i zmienia się również pH krwi na bardziej kwasowe.

Dla kogo jest dieta detox 3 dni?

Jest wiele powodów, dla których warto się zdecydować na dietę detox 3 dni. Między innymi, te ważniejsze powody to:

  • spadek sił witalnych,
  • poczucie ociężałości,
  • okres zwiększonego spożycia niezdrowego jedzenia (sesja na studiach, praca wyjazdowa, ogólny brak czasu na gotowanie),
  • chęć rozpoczęcia diety odchudzającej (dieta detox 3 dni sprawdzi się idealnie jak wstęp do diety odchudzającej, ponieważ przyspiesza przemianę materii),
  • potrzeba szybkiej utraty kilku kilogramów,
  • choroby autoimmunologiczne.

Dieta pudełkowa dobrym rozwiązaniem?

Catering dietetyczny to branża, której pojawienie się na rynku doceniły już całe rzesze ludzi. Wpłynęła na jakość odżywiania społeczeństwa, ogólne zdrowie i nowe postrzeganie słowa dieta. Ludzie dowiedzieli się, że dieta nie oznacza niesmacznych posiłków i dziecięcych porcji. Wystarczy odpowiednio dobrać składniki i prawidłowo zbilansować posiłki i można jeść smacznie, zdrowo i nie chodzić głodnym.

Nie inaczej jest, jeśli chodzi o dietę detox 3-dniową. W tym przypadku dieta pudełkowa, oferowana przez firmy specjalizujące się w cateringu dietetycznym, sprawdzi się doskonale.

Korzystając z oferty cateringu dietetycznego, możemy być pewni, że dostarczone nam posiłki w ramach diety detox 3-dniowej będą doskonale zbilansowane, a wybór produktów wykorzystanych do posiłków nie będzie przypadkowy.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej