Strona główna » Plastyka powiek

Plastyka powiek

przez Redakcja

Wygląd twarzy ma niebagatelny wpływ na życie człowieka. Opadające powieki, nieładne worki pod oczami i wyraźne zmarszczki na pewno nie ujmują lat. Gdy zaawansowane zabiegi kosmetyczne przestają wystarczać, wiele osób decyduje się na chirurgię plastyczną. Korekcja powiek wyraźnie odmładza i przywraca oczom dawny blask.

Przed zabiegiem

Zanim lekarz podejmie decyzję o operacji plastycznej, przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad. Należy go poinformować o wszystkich swoich schorzeniach i dolegliwościach. Czasami istnieją ważne przeciwwskazania, takie jak np. ciąża, choroby ropne skóry, zaburzenia krzepliwości krwi itd. Wówczas lepiej zrezygnować z zabiegu. Podczas konsultacji lekarz opowie, jak będzie wyglądała operacja i jakich efektów można się po niej spodziewać oraz wyjaśni, czy zostaną blizny i jak długo trwa rekonwalescencja.

Przed zabiegiem należy także dostarczyć aktualne szczepienie WZW typu B oraz wykonać potrzebne badania. Są to:

  • morfologia, grupa krwi,
  • OB,
  • poziom glukozy,
  • wskaźniki krzepnięcia krwi: INR, APTT,
  • badanie moczu,
  • poziom elektrolitów K oraz Na.

Jak wygląda operacja plastyczna?

Korekcja powiek dokonywana jest w znieczuleniu miejscowym, podczas trwania zabiegu pacjent leży, a wszystkie czynności zajmują średnio godzinę. Chirurg w zaplanowanych miejscach wycina skórę oraz koryguje mięsień okrężny. Usuwa nadmiar poduszeczek tłuszczowych, hamuje krwawienie, po czym zamyka warstwowo ranę. Po zabiegu trzeba stosować się do szczegółowych wskazań lekarza. Unika się wysiłku fizycznego i gwałtownych ruchów. Operowaną okolicę chłodzi się lodem w torebce. Przez około 2 tygodnie trzeba chronić oczy przed działaniem promieni słonecznych i przed każdym wyjściem z domu zakładać ciemne okulary.

Na wizycie kontrolnej, mającej miejsce po pięciu dniach usuwane są szwy. Przez okres kilku tygodni mogą utrzymywać się obrzęki, zasinienia natomiast ustępują w ciągu 14 dni. Blizny po zabiegu są prawie niedostrzegalne. Efekt operacji w pełni widoczny staje się po ustąpieniu wszystkich dolegliwości.

Opadające powieki nie muszą już być problemem. Warto o siebie zadbać i zainwestować w kolorową przyszłość. Plastyka powiek w tourmedica.pl to najlepszy wybór!

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej