Strona główna » Podsłuch na telefon – profesjonalny sposób na utrzymanie dyscypliny wśród Twoich podwładnych

Podsłuch na telefon – profesjonalny sposób na utrzymanie dyscypliny wśród Twoich podwładnych

przez Redakcja
aplikacja

Pracodawcy często borykają się z problemami braku kontroli nad pracownikami. Brak uczciwości podwładnych może znacząco wpływać na rentowność zakładu, a w drastycznych przypadkach doprowadzić do bankructwa. Na szczęście istnieją proste sposoby kontroli tego typu aktywności dzięki nowoczesnej technologii – jeżeli jako pracodawca oferujesz firmową komórkę pracownikom, możesz zainstalować specjalny podsłuch na telefon.

Podsłuch pracowników stosowany w trakcie pracy – dobry pomysł?

Program szpiegowski zainstalowany na firmowym sprzęcie to rozwiązanie stosowane już przez wielu pracodawców. Pozwala on na stałą kontrolę sytuacji i ewentualne podejmowanie odpowiednich środków. Już sama świadomość pracowników o fakcie, że pracodawca może dowiedzieć się o braku ich uczciwości i nieodpowiednim wykorzystywaniu sprzętu powierzonego przez zakład, jest często wystarczającym zabezpieczeniem przed próbami podejmowania takich czynności. Aplikacja szpiegowska na telefonie pomoże obniżyć nie tylko koszty abonamentowe numeru, ale również zwiększyć wydajność pracy użytkownika. Przykładowo: w momencie, kiedy kierowca auta dostawczego spędza niewspółmiernie dużą ilość czasu poza firmą w stosunku do ilości pracy, jaka została mu powierzona – podsłuch na telefon pomoże sprawdzić, czy powodem jest nieuczciwość pracownika, czy inne czynniki (na przykład duży ruch). Pozwoli to w jasny sposób przedstawić sprawę nieuczciwemu zatrudnionemu, ale również uniknąć niesprawiedliwego oskarżenia, ponieważ pracodawca opiera wówczas swoje działania na faktach, a nie domysłach.

Podsłuch na telefon firmowy – czy to legalne?

Wszystko zależy od świadomości i odpowiedniego przygotowania zatrudniającego. Jeżeli pracownik wyraził na to zgodę, a telefon jest powierzonym do pracy mieniem firmowym – jest to jak najbardziej legalne. Wystarczy, że przy podejmowaniu pracy, zatrudniony oficjalnie i jasno zgodzi się na takie czynności dokonywane za pomocą firmowego telefonu, na którym zainstalowany został program szpiegowski.

Aplikacja szpiegowska – “sztuczne sumienie”

Sama świadomość możliwości słuchania rozmów przez pracodawcę skłoni większość pracowników do odłożenia załatwiania prywatnych spraw na czas poza pracą. Dokument podpisany przy podejmowaniu współpracy z pełną świadomością uprawnień pracodawcy może zadziałać jak “sztuczne sumienie” i zapobiec konieczności wykorzystywania podsłuchanych rozmów. Obecność takich rozwiązań to nie tylko znakomity sposób na poprawienie wydajności zakładu, ale również dowód na nowoczesność firmy i otwartość na nowoczesne technologie.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej