Strona główna » Czy warto korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej?

Czy warto korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej?

przez Redakcja
Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to ogrom zabiegów, które stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim możliwe jest nie tylko poprawienie defektów na twarzy czy ciele, ale zatrzymanie czy wręcz odwrócenie skutków upływu czasu w postaci zmarszczek czy obwisłej skóry. Mimo świetnych efektów i powstawania coraz mniej inwazyjnych metod, ten dział medycyny i poprawiania swojej urody wciąż owiany jest mgiełką tajemnicy, a zdania na jej temat są podzielone. Czy jest się czego obawiać?

Wśród znajomych czy rodziny coraz częściej można usłyszeć, że ktoś poddał się jakiemuś zabiegowi – i nie chodzi tu o inwazyjne operacje w stylu korekcji nosa czy powiększania biustu, ale o usuwanie rozstępów, blizn czy wygładzanie zmarszczek, czyli dział medycyny estetycznej.

Czym jest medycyna estetyczna?

By zacząć rozważania na temat medycyny estetycznej, warto najpierw wyjaśnić, czym ona tak właściwie jest. A jest to, najprościej rzecz ujmując, dział medycyny, który odpowiada za podniesienie komfortu życia pacjenta poprzez usuwanie defektów czy niedoskonałości urody, jak również cofanie efektów upływu czasu w postaci wygładzania zmarszczek. W tej grupie znajdują się nieinwazyjne zabiegi, np. usuwanie blizn czy przebarwień, jak i bardziej złożone, mające na celu korekcję wielkości i kształtu różnych części twarzy czy ciała. Poza tą dziedziną znajduje się chirurgia plastyczna, czyli inwazyjne operacje.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Najlepszym momentem, by wybrać się na zabieg jest ten, w którym dostrzeżesz na swojej skórze coś niepokojącego. Mogą być to pierwsze oznaki starzenia się, ale również cellulit czy rozstępy pociążowe lub powstałe w wyniku nagłej zmiany masy ciała. Również wtedy, gdy masz problemy z trądzikiem czy bliznami i przebarwieniami po nim, a także w momencie, kiedy chcesz nawilżyć i odżywić swoją cerę.

Jakie zabiegi można wykonywać?

Technologia wciąż się rozwija i to samo dotyczy medycyny estetycznej. Jeszcze do niedawna jedyną metodą na wygładzenie zmarszczek i odmłodzenie twarzy był inwazyjny lifting obwarowany szeregiem przeciwwskazań do operacji. Czas rekonwalescencji i ból pozabiegowy, a przede wszystkim wysoki koszt zniechęcały zainteresowane osoby i pozbawiały je szansy na poprawę swojego wyglądu. Dziś istnieje o wiele więcej metod – są one tańsze i bezpieczniejsze, a także o wiele mniej inwazyjne.

Często w zabiegach odmładzających stosuje się laser, który wykazuje również wysoką skuteczność w przypadku usuwania blizn, przebarwień i śladów po trądziku. Jeszcze ciekawszą metodą jest łączenie kilku technologii, w tym korzystnego działania złuszczeń chemicznych, mikrowibracji oraz działania światłem. Zabiegiem bazującym na tych właśnie trzech synergicznie pracujących metodach jest Bloomea, która pozwala zarówno na odmładzanie twarzy i ciała, jak również usuwanie blizn, przebarwień, rozstępów i ogólną poprawę kondycji skóry.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej