Strona główna » Popularne rodzaje depilacji – którą wybrać?

Popularne rodzaje depilacji – którą wybrać?

przez Redakcja

Idealnie gładka, zdrowa skóra to marzenie niemal wszystkich kobiet. Na szczęście obecnie osiągnięcie tego stanu jest prostsze niż kiedykolwiek. Istnieje wiele rodzajów depilacji, oczywiście – zarówno tych mniej, jak i bardziej skutecznych. Depilacja woskiem to jeden z najbardziej popularnych (i efektywnych) sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia, ale ich wybór jest zdecydowanie szerszy. Postanowiliśmy opisać najczęściej stosowane metody depilacji wraz z ich wszystkimi zaletami i wadami. Mamy nadzieję, że przyspieszy to i ułatwi Ci podjęcie decyzji, która będzie skutkować radością z idealnie gładkiego ciała.

Przegląd najbardziej popularnych rodzajów depilacji

Jeżeli chodzi o metody depilacji ciała, można wyróżnić mechaniczne, chemiczne i laserowe. Różnią się one wieloma aspektami – trwałością, bolesnością czy szybkością działania. W dzisiejszym tekście skupimy się jednak wyłącznie na depilacji mechanicznej, ponieważ jest ona najłatwiej dostępna i relatywnie tania. Każda kobieta powinna jednak indywidualnie dobrać rodzaj depilacji w oparciu o swoje potrzeby i oczekiwania – my możemy tylko “w pigułce” przekazać wszystkie najważniejsze zalety i wady poszczególnych sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia.

Depilacja mechaniczna

Jeżeli zależy Ci na ekspresowym efekcie i krótkim czasie niezbędnym do wykonania depilacji, najlepiej wybrać mechaniczne sposoby usuwania zbędnych włosków. Często określa się je mianem “depilacji w 5 minut” – wszystko dlatego, że nawet tuż przed ważnym wyjściem można osiągnąć efekt gładkiej skóry. Najczęściej wymienia się tu depilację maszynką, depilatorem, pastą cukrową oraz – wspomnianą już przez nas – depilację woskiem.

Depilacja maszynką

Jeszcze do niedawna to ta metoda depilacji mechanicznej była najbardziej popularną. Obecnie odchodzi jednak powoli w zapomnienie. Dlaczego? Mimo że umożliwia szybkie i efektywne pozbycie się niechcianych włosków, jest bardzo nietrwała. Często już po kilkunastu godzinach od zabiegu można obserwować pierwsze nowe włoski. Nie da się jednak ukryć, że – mimo tej wady – depilacja maszynką jest częstą “ostatnią deską ratunku” w sytuacji, gdy zapomni się o ważnym wyjściu i potrzebuje się uzyskać efekt gładkich nóg w kilka minut. Nie rekomendujemy jej jednak, gdy masz grube i ciemne włoski. Istnieje wtedy zbyt duże ryzyko ich wrastania.

Depilacja depilatorem

Chyba większość kobiet miało w swoim życiu epizod, w którym namiętnie używało depilatora, który usuwa włoski łącznie z cebulkami. Panie, które uwielbiają ten rodzaj depilacji mechanicznej, podkreślają, że jest to gwarancja aż 4 tygodni bez zbędnych włosków. Warto jednak wspomnieć, że depilacja depilatorem nie jest dla każdego! Jeżeli posiadasz grube i ciemne włosy, z dużym prawdopodobieństwem mogą Ci one wrastać. Bardzo często po depilacji tego typu skóra jest również podrażniona i zaczerwieniona. Nie sposób jednak nie wspomnieć o tym, że po każdym kolejnym zabiegu depilatorem włoski, które odrastają, są co do zasady słabsze i mniej widoczne. Trzeba także podkreślić, że ten rodzaj depilacji mechanicznej należy do najbardziej bolesnych, więc nie stosuje się go do całego ciała.

Depilacja woskiem

Jak już wspomnieliśmy, depilacja woskiem jest jedną z najbardziej popularnych (i skutecznych) metod depilacji. Wyróżnia się depilację woskiem na zimno lub ciepło. Obie jej formy są wysoce efektywne i bezpieczne. Najczęściej zabiegi depilacji woskiem wykonuje się w gabinecie kosmetycznym. Pozwala to na osiągnięcie maksymalnych efektów pozabiegowych. Depilacja woskiem jest szczególnie skuteczna w przypadku włosków o określonej długości. Wtedy można liczyć na nawet 4 tygodnie idealnie gładkiej skóry! Nawet po tym czasie włoski, które Ci odrosną, nie będą tak mocne i w takiej ilości, jak przed zabiegiem. Dlatego też kobiety na całym świecie pokochały zarówno plastry z woskiem, jak i depilację woskiem na ciepło. Czy ta metoda ma jakiekolwiek wady? Podobnie jak wszystkie wcześniej wymienione, może wywołać podrażnienia, ale zdarza się to rzadziej niż w przypadku depilacji maszynką czy depilatorem.

Depilacja pastą cukrową

Jest to jedna z najmniej bolesnych metod uzyskania gładkiej skóry – jednak mniej skuteczna niż np. depilacja woskiem. Zabieg pastą cukrową to naturalny sposób pozbycia się zbędnych włosków. Może być on stosowany nawet w przypadku najkrótszego owłosienia. Podobnie jak w przypadku depilacji woskiem, pastę można używać zarówno na gorąco, jak i zimno.

Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Czy już wiesz, jaki rodzaj depilacji będzie dla Ciebie najlepszy…? Który sprawi, że Twoje ciało pozostanie gładkie przez najdłuższy czas? Mimo że najłatwiejszą metodą jest depilacja maszynką, nie rekomendujemy jej kobietom, którym zależy na skuteczności działania. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest w tym przypadku depilacja woskiem – niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wosk na ciepło, czy gorąco. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie pasty cukrowej. Tu jednak pamiętaj o ograniczonej trwałości działania produktu. Średnio są to 2-3 tygodnie, podczas gdy depilacja woskiem umożliwi Ci efekt gładkiej skóry nawet przez miesiąc!

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej