Strona główna » Dlaczego warto masować twarz wałkiem jadeitowym?

Dlaczego warto masować twarz wałkiem jadeitowym?

przez Redakcja

Nie ma wątpliwości, że solidny, profesjonalny masaż może zaoferować niezrównany efekt uspokajający, który pomaga zmniejszyć napięcie – a któż miałby ma na to czas? Dobra wiadomość jest taka, że istnieje specjalne starożytne narzędzie, które umożliwia codzienne masowanie własnej twarzy, dzięki czemu można nie tylko usprawnić rutynową pielęgnację skóry, ale także uzyskać te same korzyści łagodzące stres. Mowa o wałku jadeitowym. Poniżej omówimy wybrane z wielu korzyści dla zdrowia i urody, które można uzyskać z jego pomocą.

  1. Jak prawidłowo używać wałka jadeitowego?
  2. Dlaczego wałek jadeitowy to dobre rozwiązanie dla każdego typu cery?
  3. Za co panie korzystające z rollera jadeitowego cenią go najbardziej?

Już od dawna mówi się o dobroczynnych walorach jadeitu, ale dopiero od jakiegoś czasu jego sprytna odsłona w formie rollera naprawdę pozwala z ich korzystać. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat i cieszyć się jego właściwościami osobiście – na własnej skórze.

Jak prawidłowo używać wałka jadeitowego?

Aby uzyskać najlepsze wyniki, zacznij od używania jadeitowego wałka w dolnej części twarzy i kieruj się w górę twarzy. Ruszaj wałkiem w górę, w dół i na boki, szczególną uwagę zwracając na delikatny obszar pod oczami. Wałek jadeitowy jest najskuteczniejszy, gdy stosuje się go na oczyszczoną skórę.

Można go używać zarówno na suchej skórze, jak i zastosować do masażu po aplikacji produktów do pielęgnacji skóry. Z wałkiem jadeitowym najlepiej będzie współpracować olejek do twarzy, serum lub krem nawilżający. Jeśli chcesz – możesz też z jego pomocą uzyskać bardziej chłodzący efekt. Aby to zrobić, wystarczy trzymać roller jadeitowy w lodówce.

Dlaczego wałek jadeitowy to dobre rozwiązanie dla każdego typu cery?

Każda kobieta może wykorzystywać w codziennej rutynie pielęgnacyjnej wałek jadeitowy z prostego powodu – nie zawiera żadnych chemikaliów i dodatków. Jedną z głównych zalet używania rollera jadeitowego wałka do twarzy jest właśnie to, że nie musisz się martwić o to, co się w nim znajduje (jest to oczywiste, ale warto o tym wspomnieć). Najlepszej jakości wałek jest wykonany z czystego pięknego, naturalnego kamienia jadeitowego, z uchwytem również z jadeitu oraz na przykład stali nierdzewnej.

Dodatkowo – w związku z tym, iż mowa o produkcie wykonanym z kamienia naturalnego, każdy wałek ma własne, unikalne odcienie i wzory kolorów, więc naprawdę można mieć pewność, że jest się w posiadaniu czegoś wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju. Właśnie dlatego, że roller jadeitowy nie zawiera żadnych syntetycznych substancji zapachowych, barwników, siarczanów, parabenów czy olejów – można go bezpiecznie stosować na każdym typie skóry.

Za co panie korzystające z rollera jadeitowego cenią go najbardziej?

Delikatny ucisk na skórze wywołany przez roller jadeitowy skutecznie pomaga pobudzić krążenie i rozluźnić mięśnie twarzy. Zachęca też organizm do drenażu limfatycznego, tym samym efektywnie wzmacniając naturalny proces detoksykacji skóry. Nie można nie wspomnieć o tym, iż w ten sposób odciąga się obecne na skórze twarzy toksyny – tym samym wałek jadeitowy zapewnia delikatny efekt tonizujący i liftingujący. Wspomniane już wcześniej naturalne uczucie chłodzenia, dzięki trzymaniu wałka w lodówce – pomaga uspokoić skórę, zrelaksować się i złagodzić stany zapalne. Masaż twarzy jest już od dawna znany jako środek łagodzący stres, dlatego codzienny rytuał z wałkiem jadeitowym w dłoni naprawdę może rozładować napięcie i stanowić chwilę na relaks w dowolnym momencie w ciągu dnia.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej