Skóra z łuszczycą potrzebuje ukierunkowanej pielęgnacji, która pomoże załagodzić zmiany. Dobrze dobrane preparaty myjące, odżywiające i nawilżające, a także regenerujące skórę, mogą nawet zatrzymać rozwój choroby.
Łuszczyca jako choroba
Jako choroba autoimmunologiczna, łuszczyca ma złożoną etiologię, przebieg i leczenie. Przyczyny jej powstania mogą mieć źródło w genetyce, zaburzeniach układu odpornościowego, wpływie środowiska. Objawy mogą zaostrzać: stres, niektóre leki, używki, a także hormony (dlatego zmiany mogą pogłębiać się w okresie ciąży, menopauzy lub u mężczyzn – andropauzy) i nieprawidłowa pielęgnacja. Przebieg choroby także jest indywidualny. Łuszczyca może mieć postać tylko skórną, może też obejmować paznokcie lub stawy (łuszczycowe zapalenie stawów, ŁZS). Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.febumed.com.pl/pol_m_Sklep_Luszczyca_Rodzaj-produktu_Zestawy-360.html
Zmiany skórne przy łuszczycy
Najbardziej charakterystyczne dla łuszczycy są charakterystyczne wysypki i krosty. Mają one różny wygląd i mogą znajdować się na różnych miejscach ciała. Najczęściej w początkowej fazie na łokciach i łokciach dłoniach pojawiają się plackowate zmiany, pokryte jakby łuską, oddzieloną od skóry właściwej. Przy cięższym przebiegu mogą występować krostki z ropną wydzieliną, przeważnie na dłoniach i stopach. Przy łuszczycy kropelkowej krostki pojawiają się na czubku głowy, kończynach. Mają postać niewielkich grudek. Najcięższa postać łuszczycy to erytrodermia – stan zapalny obejmujący całą powierzchnię skóry. Aby do niego nie dopuścić, warto sięgnąć po zestawy preparatów dr michaels na łuszczycę.
Pielęgnacja ukierunkowana
Przy łuszczycy do codziennej rutyny pielęgnacyjnej należy włączyć substancje przeciwzapalne. Te zwykle mają działanie drażniące, więc powinny być połączone ze składnikami łagodzącymi. Chora skóra potrzebuje też nawilżenia, odżywienia i regeneracji. Należy też zabezpieczyć ją przed wpływem czynników zewnętrznych. Pielęgnacja ma za zadanie jak najlepiej utrzymać ją w równowadze, która jest poważnie zaburzona.
Zestawy preparatów dr michaels na łuszczycę to odpowiedź na potrzeby takiej wymagającej skóry. Jest to kompleksowa kuracja zewnętrzna, złożona z żelu myjącego, specjalistycznego mydła (przy łuszczycy nie można używać mydeł, które nie są przeznaczone specjalnie dla skóry łuszczycowej), maść, krem do paznokci, odżywka regenerująca. Kosmetyki te nie zawierają dodatkowych substancji drażniących, takich jak np. siarczany. Są tworzone na bazie naturalnych olejków, z dodatkiem witamin, w tym antyoksydacyjnej witaminy E. Znajdziemy tu substancje przebadane, ukierunkowane na leczenie i pielęgnację skóry z problemami, takie jak np.
- kwas salicylowy – delikatnie złuszcza skórę i oczyszcza ją,
- olejek geraniowy – ma silne działanie antyzapalne,
- olejek eukaliptusowy – łagodzi zmiany, pobudza komórki do regeneracji,
- wyciąg z liści oliwki – nawilża skórę, koi podrażnienia,
- aloes – głęboko nawilża, wykazuje działanie regenerujące,
- cetearyl alcohol – nazywany tłustym emolientem, zabezpiecza skórę, tworząc na niej okluzyjną powłokę.
Jak używać kosmetyków przy łuszczycy
Niezmiernie istotne przy chorobie łuszczycowej jest systematyczne oczyszczanie skóry, z jednoczesnym zabezpieczaniem jej. Ważne jest, by myć ciało średnio dwa razy dziennie mydłem dr michaels i twarz żelem myjącym. Po umyciu i wysuszeniu (suszymy przykładając do skóry delikatny ręcznik, nie pocieramy), nakładamy krem lub maść, delikatnie wklepując, nie wcierając.
Skóra z łuszczycą wymaga delikatności i utrzymania jej w równowadze. Używając zestawów preparatów dr michaels na łuszczycę można zapewnić jej niezbędny balans.