Strona główna » Przygotowanie skóry ciała do lata

Przygotowanie skóry ciała do lata

przez Redakcja

W kolejnym artykule z cyku ?Laboratorium Naukowe Lirene?, ekspert Laboratorium ? Aleksandra Sołyga ? Żurek – odpowie na pytanie, jak odpowiednio pielęgnować ciało wiosną, aby gotowe było na nadejście gorącego lata.

Wiosna to jedno z najpiękniejszych zjawisk w naszym klimacie. Kiedy przyroda wybucha zielenią i wszystko budzi się do życia, warto nie tylko korzystać z uroków pięknych majowych i czerwcowych dni spacerując, uprawiając sport i przechodząc na dietę, ale też zadbać o kondycję skóry tak, aby być przygotowanym na nadchodze dni pełne słońca.

W zimie skóra twarzy wystawiana była na mróz i zimny wiatr, skóra ciała natomiast chowana pod warstwą ubrań. Miała rzadki kontakt ze światłem słonecznym, często też mogła reagować przesuszeniem lub podrażnieniami w odpowiedzi na częste zmiany temperatur i suche powietrze wewnątrz ogrzewanych pomieszczeń. Jednak podobnie ekstremalne przeżycia czekają na skórę w lecie, gdy będzie musiała bronić się przed szkodliwym promieniowaniem UV i wysokimi temperaturami. Warto pomóc jej się do tego przygotować. Dodatkowo, właściwa pielęgnacja umożliwi poprawę wyglądu skóry, tak aby w lecie prezentowała się ona jak najatrakcyjniej. Wiosna jest idealną porą na to aby poświęcić swojej skórze trochę więcej uwagi i jak najlepiej przygotować ją do ciepłych dni.

Czego potrzebuje skóra całego ciała kiedy rośnie temperatura za oknem? Tak jak i w zimie potrzebuje przede wszystkim nawilżenia, bo jeżeli naskórek będzie zawierał zbyt mało wody, zaburzone zostaną właściwie wszystkie jej funkcje. Skóra, która nie jest odpowiednio nawilżona, nie skorzysta zbyt wiele z dobroczynnego wpływu kuracji kosmetycznych. Warto więc sięgnąć po balsamy bogate w składniki o takim działaniu. Najbardziej klasyczne to substancje pomagające związać wodę w naskórku, takie jak gliceryna lub składniki NMF (Natural Moisturizing Factor – Naturalnego Czynnika Nawilżającego). Bardzo korzystnie wpływa na skórę także wiele wyciągów roślinnych, takich jak ekstrakt z bambusa albo lilii wodnej.

Przygotowanie skóry ciała na lato

Jeżeli po zimie skóra jest przesuszona, wówczas wymaga bardziej zdecydowanego działania. Istotą jest odpowiednie oczyszczanie skóry, efektywne ale jednocześnie na tyle delikatne, aby nie uszkadzać naturalnej osłony naskórka czyli płaszcza lipidowego. Dobrym rozwiązaniem mogą być żele myjące połączone z oliwką, które pozostawiają na skórze cienką warstwę ochronną. Można także sięgnąć po kremowe żele myjące bogate w składniki takie jak proteiny z jedwabiu. Tworzony przez nie naturalny film na powierzchni naskórka pozwala nadać skórze gładkość. Taką pielęgnację najlepiej wspomóc balsamem o działaniu odżywczym, bogatym w woski i oleje roślinne. Jeżeli wysuszeniu naskórka towarzyszy skłonność do podrażnień, wówczas można sięgnąć po hipoalergiczne kosmetyki mineralne. Łagodne receptury tych kosmetyków ukoją skórę i umożliwią jej regenerację.

Wiosna, kiedy słońce nie jest jeszcze zbyt intensywne, jest także doskonałą porą na wygładzenie skóry przy pomocy peelingów, tak aby latem wyglądała zdrowo i miała piękny koloryt. Ciekawym pomysłem są peelingi myjące o ożywczych zapachach, wzbogacone w energetyzujące składniki takie jak jak wyciąg z białego i błękitnego lotosu. Taka kompozycja pomaga poczuć się odprężonym i pełnym pozytywnej energii ? znakomite przebudzenie po zimie.
Jeżeli po zimnych miesiącach skóra jest blada i nie ma zdrowego kolorytu, nie trzeba ukrywać jej pod ubraniem lub narażać na działanie promieni UV w solarium. Można skorzystać z bogatej oferty preparatów brązujących. Ich główny składnik to związek, który w kontakcie z substancjami naturalnie obecnymi w naskórku pozwala uzyskać brązowe zabarwienie. Taką pielęgnację dobrze jest poprzedzić peelingiem, bo wygładzona skóra zabarwia się bardziej równomiernie. Balsamy brązujące mają łagodniejsze działanie niż zwykłe samoopalacze. Pozwalają poprawiać koloryt skóry stopniowo, w wyniku codziennej pielęgnacji, a dzięki obecności składników takich jak witamina E czy olej z karotki, dodatkowo chronią skórę. Intensywność działania brązującego można dobrać w zależności od karnacji, tak aby barwa skóry była jak najbardziej naturalna.

Dobrze jest jednak pamiętać, że brąz, który tak lubimy na swojej skórze, nie ochroni jej przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Wiosną i latem, gdy odsłaniamy coraz więcej ciała, większe partie skóry są narażone na ten szkodliwy składnik promieni słonecznych. Nie zapominajmy więc o kosmetykach z filtrami UVA i UVB. Nasza skóra potrzebuje ochrony zanim jeszcze nadejdzie lato, aby mogła w tych najbardziej słonecznych miesiącach wyglądać pięknie i właściwie pełnić swoje funkcje.

Przed latem warto także sięgnąć po preparaty ujędrniające i anty-cellulitowe. Składniki ujędrniające mają bardzo zróżnicowane działanie. Można wybierać spośród preparatów wspomagających spalanie tkanki tłuszczowej, przyspieszających metabolizm komórkowy czy zmniejszających widoczność cellulitu. Aby skóra mogła skorzystać z takiej pielęgnacji, musi być jednak właściwie nawilżona i odżywiona. Tylko wtedy będzie elastyczna i gładka. Dobrze jest połączyć takie kosmetyczne kuracje ze zdrową dietą, a także wykorzystać ciepłe wiosenne dni na ruch na świeżym powietrzu. Poprawa ogólnej kondycji organizmu znajdzie również odbicie w wyglądzie skóry. Dzięki temu przywitamy lato z piękną i zdrową skórą.

Lirene.pl

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej