Strona główna » Second hand – internetowy sklep z odzieżą używaną. Jak znaleźć coś dla siebie w dobie pandemii?

Second hand – internetowy sklep z odzieżą używaną. Jak znaleźć coś dla siebie w dobie pandemii?

przez Redakcja
Second hand - internetowy

Dzisiaj praktycznie wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy z powodzeniem zamówimy w sieci. Dla wielu szafiarek, osób interesujących się modą i każdej z nas, second hand, to miejsce, które warto odwiedzić. Czy taka formuła sprawdza się w sieci?

Pandemia zmusiła wiele branż do przeniesienia swojego biznesu do Internetu. Dla jednych jest to próg nie do przeskoczenia, a dla innych ogromna szansa na rozwój działalności. Wielu właścicieli sklepów z odzieżą używaną zdecydowało się na ten ruch. Wymagało to od nich dużych nakładów pracy, ale przynajmniej nie muszą czekać na pomoc państwa, tylko aktywnie działają. Znalezienie swojego ulubionego ciucholandu jest więc bardzo proste, podobnie jak przeglądanie asortymentu. Internet poniekąd wymusił na właścicielach podniesienie jakości obsługi. Dzisiaj wiele rzeczy mamy w standardzie.

Jak działa second hand internetowy?

Transfer biznesu do sieci sprawił, że sklepy musiały dostosować sposób prezentacji oferty do rynkowych standardów. Oznacza to, że w witrynach znajdziemy znane z innych platform podziały na konkretne kategorie produktów. W ten sposób łatwo przeszukamy pożądaną przez nas sekcję nie tylko w podziale na kobiety, mężczyzn i dzieci, ale także na poszczególne rodzaje odzienia. Szukając t-shirtów dla swojego partnera łatwo je odnajdziemy w zakładce. Nie musimy więc przeczesywać skrzynek z ubraniami lub dziesiątek wieszaków w poszukiwaniu odpowiadającego nam modelu. Każdy produkt opatrzony jest przynajmniej jednym zdjęciem, a najczęściej kilkoma. Pozwala to na obejrzenie towaru z każdej strony. Jednym z miejsc, gdzie można przejrzeć ciuchy używane, jest https://fajneciuchy24.pl/.

Przyszłość wygląda obiecująco

Pomimo trwającej pandemii przyszłość z pewnością przyniesie wiele ciekawych rozwiązań. Ktoś w końcu może powiedzieć, że nie poczuje materiału pod opuszkami palców i nie przymierzy go przed zakupem. Fakt, może to prowadzić do nieporozumień, ale dobrze opisane produkty są mierzone, także nie trzeba sugerować się tylko rozmiarem, a konkretnymi wymiarami. Ponadto trwają zaawansowane prace nad stworzeniem aplikacji, które po wpisaniu swoich wymiarów będą przedstawiały, jak wyglądamy w danym ubraniu. Wówczas dużo łatwiej będzie określić czy ciuchy używane, ale też nowe po prostu na nas pasują. Jedno z takich urządzeń testował Robert Gryn w polskiej firmie technologicznej. Czy to fikcja literacka? Do niedawna praca zdalna taka była, a w ciągu kilku miesięcy przedsiębiorcy wytransferowali tysiące miejsc pracy do prywatnych domów. Czas pokaże kiedy doświadczymy podobnego postępu.

Second hand internetowy, to wyraźna odpowiedź na problemy związane z prowadzeniem stacjonarnej działalności. Znane są wady takiej formy współpracy z klientem – nie można przymierzyć i dotknąć ciucha, ale wiele osób jest już przyzwyczajona do zakupów online. Większości konsumentów nie sprawia problemu zmierzenie swojego ubrania lub obwodów, aby zamówić dobrze dopasowaną koszulę, sweterek lub sukienkę. Świat idzie do przodu, a pojawiające się dla konsumentów ułatwienia sprawiają, że ciuchy używane są coraz częściej kupowane w Internecie. Nie ma więc czemu się dziwić, że second hand internetowy cieszy się nawet większym zainteresowaniem (ze względu na zasięg), niż stacjonarna placówka.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej