Strona główna » Skóra gładka jak jedwab: usuwamy owłosienie z twarzy

Skóra gładka jak jedwab: usuwamy owłosienie z twarzy

przez Redakcja

Twarz to niewątpliwie nasza wizytówka, miejsce najbardziej wyeksponowane i dopieszczane najróżniejszymi zabiegami kosmetycznymi. Nic dziwnego, że pojawiające się na niej widoczne włoski potrafią spędzać kobietom sen z powiek. Nawet jeśli natura niesprawiedliwie obeszła się z naszą cerą, która powinna być gładka niczym jedwab, a niestety nie jest – nic straconego. W dzisiejszych czasach mamy na szczęście do dyspozycji cały arsenał środków neutralizujących kobiecy zarost. Walka z nadmiernym owłosieniem wcale nie musi być więc skazana na porażkę.

Kobiece piękno definiowane jest zazwyczaj przez pryzmat delikatności, eteryczności naszej urody. Mamy być powabne, subtelne i zmysłowe; roztaczać wdzięk, emanować dyskretnym urokiem. Myśląc o wzorcu kobiecego piękna mamy więc zazwyczaj przed oczami długonogą i długowłosą niewiastę o hipnotyzującym spojrzeniu, zniewalającym uśmiechu i jedwabiście gładkiej skórze. O tym, że nie należy zbyt poważnie traktować tego rodzaju ideałów, którym sprostanie jest praktycznie niemożliwe, wie każda z nas (a przynajmniej powinna). Niestety, o ile coraz bardziej otwieramy się na nowe wersje piękna akceptując różnorodne jego oblicza wraz z mankamentami urody, o tyle kwestia owłosienia u kobiet wciąż pozostaje w sferze tabu. Mimo że stajemy się coraz bardziej tolerancyjne wobec niedoskonałości swojej figury, a brak idealnych kości policzkowych czy pełnych ust jak u Angeliny Jolie przestaje spędzać nam sen z powiek, owłosienia twarzy nie jesteśmy w stanie zaakceptować, uznając je za coś wstydliwego, a wręcz odstręczającego. Na szczęście przemysł kosmetyczny od wielu lat oferuje nam skuteczne metody pozbywania się niechcianych włosków, stale poszerzając asortyment. Obok kremów do depilacji i wosku pojawiają się coraz bardziej innowacyjne sposoby trwałej likwidacji zarostu, który bywa dla kobiet prawdziwym koszmarem.

Sposoby na znienawidzony wąsik

Podczas gdy do depilacji ciała używamy najczęściej tradycyjnych maszynek, depilatorów lub kremów, które są najmniej inwazyjne spośród wszystkich dostępnych specyfików, w przypadku usuwania owłosienia z twarzy (czyli najczęściej wąsiku), najpopularniejszą metodą pozostaje wosk. Pozwala on na szybkie, wygodne i – co ważne – skuteczne usunięcie owłosienia wraz z cebulkami, dzięki czemu będziemy mogły cieszyć się gładką skórą nawet kilkanaście dni (w zależności od grubości włoska, karnacji, etc.). Depilacja woskiem nie jest niestety pozbawiona wad. Przede wszystkim istnieje spore ryzyko wystąpienia podrażnień tego niezwykle delikatnego obszaru naszej skóry. Metoda ta jest szczególnie niebezpieczna dla osób o cerze naczynkowej, delikatnej i przejawiającą naturalną skłonność do podrażnień i zaczerwienień. Nawet jeśli korzystanie z wosku nie jest dla nas wskazane, nie warto przedwcześnie załamywać rąk. W przypadku niemożności usunięcia wąsika tą metodą, trzeba będzie po prostu poszukać bezpieczniejszej alternatywy. Dużym powodzeniem cieszą się obecnie depilatory przeznaczone specjalnie do skóry twarzy. Niektóre posiadają wiele dodatkowych funkcji, jak choćby oczyszczanie porów skórnych, mogą też zastępować pęsetę do regulacji brwi. Choć nowoczesne depilatory są nieporównywalnie droższe od plastrów z woskiem, są równie skuteczne, a przy tym delikatniejsze. Włoski usuwane są, podobnie jak w przypadku wosku, wraz z cebulkami, skóra zaś pozostaje idealnie gładka nawet przez miesiąc. Jeżeli marzy wam się trwałe pozbycie się uciążliwego i mało estetycznego owłosienia znajdującego się nad górną wargą, na brodzie lub policzkach, a cena nie gra dla was roli, warto zastanowić się nad skorzystaniem z depilacji laserowej. Jej skuteczność i trwałość jest niekwestionowaną zaletą. Działa to w ten sposób, że energia lasera skierowana jest bezpośrednio na barwnik włoska. W mieszku włosowym zachodzi reakcja termiczna, wskutek czego ulega on całkowitemu zniszczeniu. Depilacja laserowa przeznaczona jest jednak dla osób raczej cierpliwych. Jej efektywność uzależniona jest bowiem w dużej mierze od długości włosów – im są one dłuższe, tym bardziej skuteczny będzie zabieg. Aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, wizyty w gabinecie kosmetycznym trzeba będzie też niestety kilkakrotnie powtórzyć. A konkretnie od 3 do 8 razy, w odstępie 4-6 tygodni. Jest to więc proces długotrwały i dosyć żmudny, ale efekt finalny w postaci całkowitego pożegnania się z uporczywym zarostem rekompensuje wszelkie wyrzeczenia.

Choć nie każda z nas otwarcie się do tego przyzna, wygląd zewnętrzny ma dla nas ogromne znaczenie. Świadomość własnej urody skutecznie wszak poprawia pewność siebie i samopoczucie. Idealnie byłoby w pełni zaakceptować swoje niedoskonałości i bez kompleksów przeżywać każdy dzień – to oczywiste. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie pogodzić się z drobnymi mankamentami naszego wyglądu, takimi jak np. wąsik, nie ma sensu chować się po kątach i zamartwiać tym, że jesteśmy nie dość atrakcyjne. Głupotą byłoby łudzić się, że krem do depilacji wyleczy niską samoocenę i zmieni nasze życie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, to prawda. Ale jeśli choć trochę poprawi on nasze samopoczucie i sprawi, że poczujemy się lepiej we własnej skórze, grzechem byłoby z niego nie skorzystać. Do dzieła!

Więcej informacji na temat metod usuwania owłosienia można znaleźć na Euroclinix

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej