Strona główna » Jakie jest zastosowanie dermapenu?

Jakie jest zastosowanie dermapenu?

przez Redakcja
dermapen

W dzisiejszych czasach nasze ciało, w tym nasza skóra narażona jest na wiele czynników powodujących jej szybsze starzenie się. Styl życia, praca od rana do wieczora, duża ilość chemii zawarta w żywności, stres, czy ciągłe przemęczenie… Niestety, te wszystkie czynniki sprawiają, że nasza skóra zaczyna przez nie cierpieć bezpowrotnie…

W związku z tym co chwile słyszymy o nowych, rewolucyjnych kosmetykach odmładzających i poprawiających wygląd naszej skóry. Są jednak sytuacje, że same kosmetyki nie wystarczą, a dolegliwości skórne są na tyle zaawansowane, że nie są skuteczne. Potrzeba więc odpowiedniego zabiegu, który przyniósł by nie tylko doskonałe, ale i trwałe efekty. Do takich innowacyjnych metod zalicza się zabieg z użyciem dermapenu.

Czym jest dermapen?

Dermapen jest urządzeniem medycznym służącym do zabiegów odmładzających takich część ciał jak: twarz, szyja, dekolt, brzuch, uda, pośladki, czy dłonie. Możliwe jest także przeprowadzenie zabiegu na skórze głowy. Samym założeniem zabiegu z użyciem dermapenu jest pobudzenie tworzenia procesów naturalnego kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej zdrowa, jędrna, a zmarszczki stają się zdecydowanie mniej widoczne.

Ważna informacja najlepsze efekty widać stosując serie od czterech do sześciu zabiegów, gdzie pierwsze dwa zabiegi powinny być w odstępie dwutygodniowym, a kolejne w miesięcznym. Pierwsze rezultaty widać już jednak po pierwszym zabiegu.

Dla kogo zabiegi z dermapenem?

Jak się okazuje tego typu zabiegi pomagają w przypadku wielu problemów skórnych takich jak: zmarszczki, pory na skórze, wyraźne pogrubienie skóry w miejscach, gdzie jest wiotka, rozstępy, blizny oparzeniowe, blizny po trądzikowe, zmarszczki i przebarwienia (na przykład dekoltu), zmarszczki na szyi, cellulit, czy odmładzanie dłoni. Tego typu zabiegi stosowane wskazane przy leczeniu wypadających włosów. W szczególnych sytuacjach jak na przykład nadmiar skóry na powiekach stosuje się tego typu urządzenia z użyciem lasera frakcyjnego.

Zabieg z dermapenem – krok po kroku

Najpierw następuje znieczulenie, oraz dezynfekcja skóry. Można wówczas nałożyć odpowiedni preparat, który dobrany jest pod rodzaj zabiegu (na przykład cellulit, czy skóra twarzy), dalej specjalista przechodzi do wkłucia, jego grubość jest tu również zależna od grubości skóry w danym miejscu. Wykonywanych jest kilka pasaży. Cały zabieg trwa łącznie około 30 minut. Co warto podkreślić zaraz po samym zabiegu pacjent może odczuwać pieczenie, oraz ocieplenie skóry, dlatego też zaraz po zabiegu nakłada się maskę rewitalizującą.

Ważne informacje

Jak każdy zabieg, tak i ten mimo ogromnej ilości zastosowań ma też swoje przeciwwskazania. W tym przypadku odnoszą się one do konkretnych przypadków takich jak: ciąża i okres karmienia piersią, choroba nowotworowa, aktywna opryszczka, bądź trądzik. Należy również pamiętać o tym, by po zabiegu nakładać na określone miejsce specjalne kosmetyki w celu zmniejszenia obrzęku. W przeciągu sześciu tygodni po zabiegu nie należy także przebywać na słońcu, oraz na w solarium.

Zalety zabiegu

To przede wszystkim gwarancja długotrwałych, zadowalających efektów. Ponadto sam zabieg jest bezpieczny, w przypadku każdego nakłucia igła wymieniana jest na zupełnie nową, cały zabieg jest też wykonywany w sterylnych warunkach. Już następnego dnia można stosować makijaż. Zabieg jest bezbolesny i mamy stosunkowo krótki czas rekonwalescencji. Tego typu zabiegi są niezwykle cenione wśród pacjentów w dojrzałym wieku. Oprócz wyżej wymienionych przeciwwskazań nie ma konkretnych skutków ubocznych, mimo, iż każdy pacjent może odczuwać efekty zabiegu indywidualnie.

W tym momencie można zadać sobie pytanie, czym rożni się zabieg z dermapenem od stosowania niektórych kosmetyków? Odpowiedź jest prosta, leczone są zarówno skutki, jak i przyczyny, a nie tylko skutki. Dlatego jeśli mamy do czynienia przykładowo z przebarwieniami po trądziku, to tego typu zabieg nie tylko usunie te przebarwienia, ale i zahamuje powstawanie nowych trądzików.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej