Strona główna » Suchy szampon – szybki ratunek dla Twoich włosów

Suchy szampon – szybki ratunek dla Twoich włosów

przez Redakcja
Suchy szampon – szybki ratunek dla Twoich włosów

Suchy szampon to produkt absolutnie wyjątkowy, którego skuteczność w szybkim czasie doceniło wiele kobiet. Pozwala on bowiem odświeżyć włosy bez użycia wody, dodając im objętości i poprawiając wygląd fryzury – zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Jego działanie jest niezwykle skuteczne ze względu na zastosowanie substancji w większości wypadków zupełnie naturalnych, które absorbują sebum gromadzące się na włosach oraz skórze głowy. Dzięki temu nawet włosy z tendencją do przetłuszczania się w kilka chwil stają się odświeżone i puszyste. Jak znaleźć dobry suchy szampon i w jaki sposób go aplikować? Poznajmy zasady stosowania tego produktu.

Suchy szampon – kosmetyk, który nie boi się wyzwań!

Suchy szampon to kosmetyk stosunkowo „nowy”. Trzeba jednak przyznać, że jego pojawienie się zupełnie zrewolucjonizowało zarówno rynek kosmetyczny, jak i metody pielęgnacji włosów. Choć sposób jego działania dla wielu osób bywa wciąż nieprzekonujący, suchy szampon nie ma sobie równych w szybkości i efektywności. Zadaniem kosmetyku jest odświeżenie włosów bez użycia wody i tradycyjnych produktów myjących. Polega ono przede wszystkim na zniwelowaniu wpływu nagromadzonego na skórze głowy oraz włosach sebum – naturalnie występującej substancji ochraniającej skalp przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu naturalnych składników, jak m.in. ultra drobna skrobia ryżowa – przykładem może tu być suchy szampon z serii Magic Shampoo marki L’Oréal Paris. Innym składnikiem jest np. pył ryżowy, w który występuje w suchym szamponie marki Batiste. Każdy z tym składników wykazuje działanie absorbujące. Ich zastosowanie, wraz z pozostałymi składnikami odpowiedzialnymi między innymi za dodanie objętości włosom, pozwala nadać świeży wygląd fryzurze w bardzo szybki i łatwy sposób.

Jak stosować suchy szampon?

Suchy szampon, pomimo swoich wyjątkowych właściwości, aby był skuteczny, musi oczywiście zostać odpowiednio zastosowany. Co to oznacza? Przede wszystkim musi być prawidłowo dobrany do indywidualnych potrzeb włosów. Włosy z tendencją do przetłuszczania się wymagają zastosowania produktu, który będzie zawierał duże ilości substancji absorbujących sebum, podczas gdy dla włosów normalnych wystarczający będzie suchy szampon o przeciętnej zawartości tego rodzaju składników. Może zdarzyć się, że znalezienie idealnego produktu wymaga przetestowania kolejnych kosmetyków. Warto jednak spróbować metodą prób i błędów wyłonić najlepszy preparat, bowiem z pewnością nie raz stanie się on wprost niezastąpiony, ratując nas nawet w najbardziej kryzysowych sytuacjach.

Suchy szampon zazwyczaj ma postać sprayu. Wystarczy go tylko rozpylić z odpowiedniej odległości – wskazania co do jej zachowania znajdziemy na opakowaniu wybranego produktu. Istotne jest to, aby spróbować zrobić to równomiernie, bowiem zarówno zbyt duża ilość produktu, jak i niewystarczająca, może sprawić, że nie osiągniemy zadowalającego efektu. W pierwszym przypadku może nadmiernie obciążyć włosy, w drugim zaś nie odświeżyć ich w zadowalającym stopniu.

Pomimo tego, że suchy szampon służy do odświeżania włosów, należy pamiętać, że nie stanowi on alternatywy dla tradycyjnego mycia. Choć skuteczny w zakresie odświeżania, produkt nie jest w stanie tak dogłębnie oczyścić skóry głowy i włosów jak ma to miejsce podczas mycia z użyciem wody i tradycyjnego szamponu. Dlatego też jego zastosowanie powinno jedynie dopełniać zabiegi higieniczne, którym poddajemy włosy z częstotliwością dostosowaną do ich potrzeb. Niewłaściwie zastosowanie preparatu, podobnie jak i innych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów, może powodować przykre w skutkach podrażnienia.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej