Strona główna » 5 cech dobrego gabinetu medycyny estetycznej

5 cech dobrego gabinetu medycyny estetycznej

przez Redakcja
gabinet medycyny estetycznej

Popularność zabiegów upiększających wygląd z roku na rok rośnie. Nikogo nie dziwi więc otwieranie się coraz to nowszych placówek. Jak znaleźć gabinet, który spełni oczekiwania?

Medycyna estetyczna rozwija się bardzo dynamicznie, a do tego zyskuje na popularności. Kiedyś była postrzegana jedynie jako udogodnienie w zasięgu ręki celebrytów i ludzi bogatych. Obecnie jest ogólnodostępna i każdy może poprawić swój wygląd. Przy wyborze gabinetu należy kierować się ostrożnością. Lekarz, który będzie przeprowadzał zabieg powinien mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Co cechuje dobry gabinet?

1. Zakres działalności

Podczas poszukiwań odpowiedniej placówki należy sprawdzić czy gabinet medycyny estetycznej, przykładowo w Warszawie posiada zezwolenie na prowadzenie działalności. To bardzo ważne, ponieważ w grę wchodzi zdrowie. Każda taka ingerencja może odbić się na zdrowiu, jeżeli wykonuje je osoba bez odpowiedniego doświadczenia lub umiejętności.

2. Lekarze

Medycyna estetyczna nie jest usankcjonowana jako dziedzina medycyny. Dlatego też nie ma formalnie lekarzy. Istnieją jednak stowarzyszenia wydające certyfikaty potwierdzające ukończenie kursów. Nie jest to jednak wyznacznikiem czyjegoś doświadczenia. Wręcz przeciwnie – certyfikaty często potwierdzają jedynie uczestnictwo w danym kursie. Wybierając lekarza należy dobrać go według potrzeb. Przykładowo może chodzić o problemy dermatologiczne lub pomoc chirurga plastycznego do leczenie blizn.

3. Sprzęt

Specjalistyczny sprzęt jest niezbędny dla wykonywania zabiegów. Żaden lekarz się bez tego nie obejdzie. Nawet ten najlepszy! Odpowiedni sprzęt zmniejsza ryzyko uszkodzeń i zwiększa szanse na przeprowadzenie zabiegu w bezpieczny sposób. Ważne, aby sprzęty były innowacyjne, a personel potrafił sprawnie go obsługiwać.

4. Wygląd gabinetu

Lokalizacja danego gabinetu świadczy bardzo często o jego prestiżu. Warto więc zbadać, gdzie się on znajduje. Gabinet powinien być schludny i estetyczny. Przestrzeń powinna być funkcjonalna i dopracowana pod każdym względem. Dzięki temu pacjent czuje się komfortowo i bezpiecznie.

5. Podejście do pacjenta

Pomocny i życzliwy personel to jedna z wizytówek dobrego gabinetu. Nikt nie lubi wracać tam, gdzie atmosfera jest nie miła, trudno uzyskać odpowiedzi lub po prostu nikt się nie interesuje pacjentem. Zdecydowanie łatwiej o dobre traktowanie w dużo mniejszych gabinetach niż tych większych. Do tego sama wizyta u lekarza też jest ważnym wskaźnikiem czy warto wracać do danego miejsca. Lekarz powinien odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości i poinformować o wszystkich potencjalnych zagrożeniach zabiegu.

Wraz ze wzrostem popularności medycyny estetycznej powinno się zwracać uwagę, gdzie się trafia. Najważniejsze, aby trafić do prawdziwego specjalisty, który nie zaszkodzi naszemu zdrowiu.

Artykuł powstał we współpracy z Gabinetem medycyny estetycznej w Warszawie – Christoffer Ingves

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej