Strona główna » Szczoteczka soniczna – czy warto kupić?

Szczoteczka soniczna – czy warto kupić?

przez Redakcja
Szczoteczka soniczna do zębów

Szczoteczki soniczne coraz częściej zastępują nam te tradycyjne i elektryczne. Ich używanie rekomendują niemal wszyscy stomatolodzy. Czy rzeczywiście ich działanie jest tak skuteczne? Sprawdźmy, na czym polega technologia stosowana w szczoteczkach sonicznych.

Codzienna higiena jamy ustnej to absolutna podstawa naszej pielęgnacji. Taka rutyna umożliwia nam zachowanie zdrowych, czystych i pięknych zębów. Śnieżnobiały uśmiech to nasza wizytówka, jednak aby móc się nią cieszyć, musimy pamiętać o regularnym czyszczeniu zębów. Profilaktyka to podstawa. Nie bez powodu mówi się, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Odpowiednia higiena jest najlepszym środkiem zapobiegawczym, jeśli chodzi o problemy z zębami. Jeśli więc straszne są nam wizyty u dentysty, recepta jest jedna — właściwe i systematyczne mycie. W dzisiejszych czasach doskonale wiemy już, że zwykła szczoteczka nie wystarczy, by dokładnie umyć zęby. Pojawiają się jednak coraz to nowsze rozwiązania. Jednym z nich są szczoteczki soniczne, słynące z dużej skuteczności. Dowiedzmy się, na czym polega ich działanie oraz sprawdźmy, czy rzeczywiście są lepsze od szczoteczek zwykłych i elektrycznych.

Szczoteczka soniczna — jak działa?

Szczoteczki soniczne to właściwie jedne z najnowszych wynalazków, których zadaniem jest codzienna higiena jamy ustnej. Nowości na rynku pojawiają się dość często, a przy tym równie często znikają. Jedak z pewnością nie jest tak tym razem, gdyż ten właśnie rodzaj szczoteczek, niemal od razu zyskał rekomendacje stomatologów, a tym samym także miano najskuteczniejszej dostępnej technologii. Na czym polega więc sekret sonicznych szczoteczek? Na pierwszy rzut oka są połączeniem szczoteczki klasycznej z elektryczną. Sama główka bowiem swym wyglądem właściwie nie różni się od tych tradycyjnych. Działą natomiast przy pomocy mechanizmu, co z kolei przypomina nieco te elektryczne. Jednak szczoteczki soniczne to zupełnie inna technologia oraz inny poziom czyszczenia, dla którego czyste i białe zęby to nie problem.

Podstawą działania szczoteczek sonicznych są wytwarzane przez nią fale dźwiękowe. Dzięki nim włókna wchodzą w mikrodrgania, które sprawiają, że higiena jamy ustnej jest jeszcze bardziej skuteczna. Kolejnym atutem jest to, że szczoteczka soniczna wykonuje ruchy pulsacyjne oraz wymiatające równocześnie. Taki sposób działania sprawia, że wszelkie zabrudzenia oraz przebarwienia zostają usunięte i to bez podrażniania dziąseł. Czyste zęby, to znak rozpoznawczy osób stosujących szczoteczki soniczne na co dzień.

Szczoteczka soniczna, a elektryczna — czym się różnią?

Wiele osób chcących wymienić swą szczoteczkę do zębów na nową, zastanawia się z pewnością, jaką tak właściwie wybrać. Szczoteczki soniczne, czy elektryczne — co będzie lepsze, a przede wszystkim, czy w ogóle jest między nimi jakaś różnica? Warto wyjaśnić od razu, że są to dwie zupełnie inne technologie. Tak jak już wiemy, szczoteczka soniczna wykorzystuje ruch pulsacyjno wymiatający, a także fale dźwiękowe. Elektryczna natomiast oferuje jedynie ruch wymiatający.

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Czyste zęby to gwarancja ich zdrowia i pięknego wyglądu. Warto więc wybrać dla siebie szczoteczkę soniczną, która pomoże nam o to zadbać. Bez wątpienia jednymi z najlepszych na rynku, są szczoteczki marki Oclean. Dysponują one bowiem niezwykle nowoczesną technologią, która umożliwia właściwe mycie zębów. Niezwykle wytrzymały akumulator, specjalnie dopasowane włókna, a także dodatek w postaci specjalnej aplikacji, to jedne z nielicznych atutów Oclean. Na uwagę zasługuje tu również wyjątkowy design. Szczoteczki te doskonale będą prezentować się w każdej łazience.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej