Strona główna » Torebka do pracy, szkoły, na uczelnię – jaką wybrać?

Torebka do pracy, szkoły, na uczelnię – jaką wybrać?

przez Redakcja
Torebka damska

Kobiety na ogół uwielbiają torebki. Stanowią one ważny element codziennej stylizacji. Dobra torebka powinna być jednak nie tylko stylowa i modna, ale przede wszystkim funkcjonalna, zwłaszcza, gdy chcesz w niej nosić niezbędne książki, notatki czy dokumenty potrzebne w pracy, na uczelni albo w szkole. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie torby damskie?

Torebka w rozmiarze A4

Torba używana w celach szkolnych czy zawodowych powinna być odpowiednio duża. Przede wszystkim powinna zmieścić książki i teczki w rozmiarze A4, dlatego modeli o takiej właśnie wielkości należy szukać. Nieważne, czy kupisz model poziomy czy pionowy – ważne, aby po odpowiednim ułożeniu dokumentu A4 bez trudu zmieścił się on w torebce. Torby damskie tego rodzaju są też odpowiednio pojemne, aby schować w nich portfel, ważne dokumenty osobiste, telefon, ale również tablet, odtwarzacz mp3, a nawet komputer.

Mnogość kieszeni i przegródek

Mimo że od kilku sezonów dużą popularnością cieszą się proste w formie torebki typu shopper czy worek, to do szkoły, na uczelnię albo do pracy lepiej wybierz model wyposażony w liczne przegrody i kieszonki. Modele ze schowkami są po prostu praktyczniejsze i wygodniejsze. Z łatwością zmieścisz w nich niezbędne drobiazgi, co pozwoli Ci uporządkować przestrzeń i zachować ład w środku. W kieszonkach schowasz np. przybory szkolne i biurowe, kosmetyki, telefon, klucz i inne podręczne akcesoria. Dzięki temu potrzebny przedmiot znajdziesz w kilka chwil.

Solidność wykonania

Niezwykle ważną kwestią, którą trzeba koniecznie wziąć pod uwagę, wybierając torby damskie, jest ich solidność i wytrzymałość. Ze względu na to, że w torbie będziesz nosiła mnóstwo drobiazgów, ale i cięższych książek, zeszytów i podręczników, powinna ona bez trudu wytrzymać nawet większe ciężary. Bardzo istotne są przymocowane do torby paski naramienne lub krótsze wersje przeznaczone do trzymania w dłoni.

Istnieje duże ryzyko, że cienkie i delikatne paski urwą się pod wpływem ciężaru, a ponadto będą się nieprzyjemnie wżynać w ramię, gdy zapakujesz do torebki więcej przedmiotów. Szerokie pasy są zatem nie tylko wygodniejsze w używaniu, ale również znacznie wytrzymalsze.

Materiał, z którego wykonano torebkę

Zwróć też uwagę na materiał, z którego została wykonana torebka. Polecanym wyborem jest trwała, gruba, mięsista skóra, która usztywni konstrukcję i zapewni wytrzymałość torbie. Odpowiedni będzie też materiał parciany, który bez trudu zniesie codzienne intensywne użytkowanie.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej