Strona główna » Turcja – nowy kierunek zabiegów przeszczepu włosów

Turcja – nowy kierunek zabiegów przeszczepu włosów

przez Redakcja
Przeszczep włosów w Turcji

Wypadanie włosów, które dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet, może mieć niszczący wpływ na poczucie własnej wartości i samopoczucie emocjonalne. 

Dlaczego włosy wypadają?

Wypadanie włosów może być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak:

 • Genetyka
 • Zaburzenia gospodarki hormonalnej
 • Choroba
 • Naprężenie
 • Ciąża
 • Skutki uboczne leków.

Mężczyźni wykazują typowy wzór wypadania włosów z przodu czoła, podczas gdy kobiety mają tendencję do wypadania włosów z tyłu głowy.

Coraz więcej osób zaczyna interesować się tematem zabiegów medycyny estetycznej za granicą. Ostatnio dość popularnym kierunkiem, szczególnie u osób potrzebujących zabiegu przeszczepu włosów stała się Turcja. 

Dlaczego przeszczep włosów w Turcji?

Turcja stała się mekką w dziedzinie przeszczepów włosów i posiada wielu wykwalifikowanych chirurgów związanych z tym zabiegiem, którzy mogą pochwalić się doskonałą reputacją. 

Dla wielu pacjentów przeszczep włosów w kraju może obciążyć bardzo mocno ich kieszeń. Dlatego wiele zdesperowanych osób szuka innych krajów, w których zabieg przeszczepu włosów nie jest tak kosztowny. 

Turcja wydaje się dlatego odpowiednim kierunkiem, gdyż przez wiele lat zmagała się z niestabilnością polityczną i gospodarczą, a turecka lira znacznie straciła na wartości. Dzięki temu ceny przeszczepu włosów w Turcji są niskie, podobnie jak koszty lotów. Warto jednak być ostrożnym przy wyborze odpowiedniej kliniki. 

Branża transplantacji włosów w Turcji jest niezwykle konkurencyjna. Niektóre kliniki, aby przyciągnąć turystów medycznych kusi bardzo niskimi cenami, które wiążą się z mało wykwalifikowanym zespołem chirurgów oraz oszczędnościami z tym związanymi. 

Warto zwrócić uwagę przy wyborze kliniki czy ma dana placówka ma zaświadczenie o akredytacji przez międzynarodowy organ między innymi takie jak JCI-ISO. 

Kolejnym wartym uwagi aspektem przy wyborze kliniki są realne zdjęcia przed i po zabiegu przeszczepu włosów. W tym przypadku, jeśli posiadamy jakiekolwiek wątpliwości, dobrze jest napisać osobiście do kliniki z prośbą o zdjęcia „przed i po” lub wyszukać nazwę placówki na takich stronach jak Instagram czy Facebook i zorientować się, czy pojawiają się takie publikacje na jej profilach społecznościowych. Dzięki temu dowiemy się także jakich pacjentów klinika s swoim „portfolio” posiada. 

Kolejnym punktem, który powinien nas zainteresować przy wyborze, kliniki do przeszczepu włosów w Turcji jest lekarz chirurg, który zabieg transplantacji włosów będzie wykonywać. 

Upewnij się, że osoba, która będzie wykonywać zabieg przeszczepu włosów, posiada certyfikat zarządu i jest akredytowana do tej operacji w swoim kraju. 

Przeszczep włosów w Turcji

Podsumowując, co warto wiedzieć przed wyjazdem do danej kliniki?

 • Czy szpital lub klinika są akredytowane?
 • Czy chirurg który wykonuje przeszczep włosów, posiada certyfikat oraz akredytacje?
 • Czy placówka posiada realne zdjęcia zabiegu transplantacji włosów „przed i po”?
 • Jaka jest cena transplantacji włosów w danej klinice? – Warto porównać kilka klinik.
 • Czy klinika wykonuje bezpłatna konsultacje?
 • Czy kontakt z placówką nie jest utrudniony? 

Turcja jest wschodzącym ośrodkiem klinicznym przeszczepów włosów, na czele z Istambułem. A sam zabieg przeszczepu włosów daje trwałe rezultaty i może wymagać tylko jednego zabiegu. 

Dodatkowym aspektem przyciągającym pacjentów do Turcji jest miejsce, szczególnie Stambuł — Hagia Sofia, Pałac Topkapi, Błękitny Meczet czy Hipodrom. Dlatego bardzo często wiele osób po przeszczepie włosów w Turcji, zostaje na kilka dni dłużej, aby pozwolić sobie na małą turystykę w okresie rekonwalescencji. 

Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie pośrednika, który pomoże nam przy wyborze kliniki za granicą. Jedną z wiodących firm w pośrednictwie jest MEDITRAVEL. 

Meditravel.pl zajmuję się organizacją podrozy medycznych do renomowanych klinice przeszczepów włosów w Turcji oraz operacji plastycznych. Pomagają w procesie darmowej konsultacji z lekarzem chirurgii, pośredniczą w kontakcie z kliniką, organizują loty, oraz towarzyszą pacjentowi na każdym etapie podróży. 

Należy jednak pamiętać, żeby dobrze zbadać daną klinikę i zaufać swojemu przeczuciu przy jej wyborze. 

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej