Strona główna » Turnusy rehabilitacyjne – kto może z nich skorzystać?

Turnusy rehabilitacyjne – kto może z nich skorzystać?

przez Redakcja
Turnusy rehabilitacyjne – kto może z nich skorzystać?

Podczas powrotu do zdrowia po chorobie lub urazie, niektórzy pacjenci są zachęcani do wyjazdu na turnus rehabilitacyjny lub w inne wybrane miejsce, aby z pomocą ekspertów pracować nad swoim powrotem do zdrowia. Turnusy te pomagają poprawić kondycję fizyczną i zdrowie uczestników, a w razie potrzeby mogą również pomóc w poprawie formy psychicznej. Często używany przez osoby starsze, bardzo popularne jest wyjście na plażę lub w góry. Ludzie mogą udać się na wybrane miejsce wypoczynku, aby tam całkowicie skupić się na poprawie stanu zdrowia.

Turnusy rehabilitacyjne różnią się od wyjazdów do ośrodków medycznych, ponieważ osoba może wybrać lokalizację, a nie być skierowana przez lekarza do konkretnego ośrodka. W czasie pobytu w miejscu turnusu rehabilitacyjnego uczestnicy mogą uczestniczyć w zajęciach dopasowanych do wieku i rodzajów schorzeń. Osobno dla dorosłych, seniorów czy dzieci.

Podczas rehabilitacji pacjenci pracują nad polepszeniem swojego stanu zdrowia i ogólnej kondycji w tym psychicznej, a także uczestniczą różnego rodzaju zajęciach w zorganizowanych grupach. Turnusy pomagają ludziom zaangażować się w pracę nad swoim ciałem i zdrowiem. Pobyt rehabilitacyjny powinien trwać co najmniej 14 dni i obejmować około 20 uczestników. Najlepiej, jeśli turnus odbywa się w kraju ojczystym uczestnika, nie ma bariery językowej a wszelka dokumentacja medyczna jest czytelna zarówno dla opiekunów turnusy jak i osób wykonujących zabiegi zdrowotne.

Turnusy rehabilitacyjne jaki wybrać?

Istnieje wiele różnych typów pobytów rehabilitacyjnych. W zależności od celu pobytu można go sklasyfikować jako usprawniający, sportowy, rekreacyjny, psychoterapeutyczny, a nawet treningowy. Pobyt może mieć na celu poprawę samodzielności i umiejętności w życiu codziennym, pomoc osobie niepełnosprawnej w radzeniu sobie z podstawowymi obowiązkami, rozwijanie talentów i zainteresowań, a nawet skupienie się na budowaniu sprawności fizycznej i wyników sportowych.

Istnieją specjalne turnusy dla osób z chorobami psychicznymi oraz wyjazdy dla osób niepełnosprawnych fizycznie, takich jak problemy ze słuchem, wzrokiem lub z narządami. Również osoby z problemami ruchowymi mogą zostać wysłane na turnus rehabilitacyjny. Obozy te przeznaczone są dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi.

Turnus rehabilitacyjny a pobyt w sanatorium

Pobyt rehabilitacyjny jest formą rehabilitacji, w której może wziąć udział każda osoba, która ma orzeczoną niepełnosprawność. Różni się od sanatorium na kilka sposobów. Po pierwsze, o wyjeździe do sanatorium decyduje opinia lekarzy i ubezpieczenie, a nie sam pacjent. Dodatkowo pacjent nie wybiera terminu ani miejsca pobytu w sanatorium.

Na turnus rehabilitacyjny pacjenci mogą wyjechać z opiekunem lub zdecydować się na pobyt w wybranym przez siebie miejscu. Mogą na przykład wybrać dowolną miejscowość uzdrowiskową i pojechać w góry, lub nad morze.

Hotel Ustroń – turnusy rehabilitacyjne w górach

Hotel Mazowsze MEDI-SPA oferuje szeroką gamę usług i może pomóc w utrzymaniu dobrego samopoczucia zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Hotel ten który organizuje turnusy rehabilitacyjne przez cały rok zlokalizowany jest w górach, a pacjenci mają możliwość wyboru własnego harmonogramu. Doświadczony fizjoterapeuta służy radą i zapewnia leczenie zgodne z wytycznymi lekarza.

W Mazowsze MEDI-SPA mają piękne zaplecze spa i rehabilitacji w naturalnym, relaksującym otoczeniu. Ich kadra wyspecjalizowanych profesjonalistów oferuje liczne zabiegi i usługi, które poprawią Twoje zdrowie i pomogą Ci się zrelaksować. Pokoje z widokiem na okoliczne góry i lasy pozytywnie wpłyną na Twój nastrój.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej