Strona główna » Wszystko, co musisz wiedzieć o główkach fryzjerskich

Wszystko, co musisz wiedzieć o główkach fryzjerskich

przez Redakcja
Główki fryzjerskie

Główki fryzjerskie to niezbędny element wyposażenia każdego adepta sztuki fryzjerskiej. Bez nich niemożliwe jest poznanie arkanów stylizacji. Co warto wiedzieć o główkach fryzjerskich i czym się kierować w ich wyborze?

Główki fryzjerskie – jakie mamy do wyboru?

Główki fryzjerskie różnią się przede wszystkim jakością. Dlatego bez wątpienia warto dokładnie się zastanowić nim wybierzemy najtańszą z możliwych opcji.

Główki fryzjerskie dostępne są w wariantach damskich i męskich. Te profesjonalne, dopuszczone do międzynarodowych konkursów fryzjerskich, jak główki sprzedawane na https://hairpro.pl/glowki-fryzjerskie, wykonane są z prawdziwych włosów. Dzięki temu uzyskujemy pewność, że farbując je i przycinając pracujemy faktycznie na naturalnym materiale i efekty pracy są zgodne z tym, jak byłoby w rzeczywistości.

Włosy syntetyczne, które znajdują się na gorszej jakości główkach fryzjerskich, niestety nie dają takiej samej możliwości. Chociaż można na nich ćwiczyć cięcia, warto pamiętać, że włos tekstylny nigdy nie będzie tak samo reagować, jak ten naturalny. Na wielu z nich nie jest możliwe stosowanie lokówki, ale część z nich posiada włosy termiczne – tutaj znowu konieczne jest patrzenie na jakość i dokładny opis produktu.

Po drugie, profesjonalne główki fryzjerskie powinny być klejone włosem tak, aby było to zgodne z naturalnym kątem wyrastania. Przy niskiej jakości główkach nie możemy mieć takiej pewności.

Czym kierować się w wyborze?

Kupując główkę fryzjerską zwróćmy uwagę na jej jakość: rodzaj włosa, jego koloryt, odporność na temperaturę. Dodatkowo ważna jest również wygoda, główka powinna być przykręcana do blatu dzięki czemu model jest stabilny, a praca na nim jest ułatwiona.

Włosy tekstylne są tańsze i sprawdzają się do ćwiczenia zwykłych cięć, upięć i czesania czy operowania narzędziami fryzjerskimi. Do bardziej zaawansowanych prac koniecznie sięgajmy po główki wyposażone w naturalne włosy klejone zgodnie z kierunkiem wzrastania. Warto również zaopatrywać się w profesjonalny sprzęt fryzjerski w jednym sklepie – wtedy możemy liczyć na atrakcyjne upusty i rabaty, dzięki czemu rozwój naszych umiejętności będzie znacznie łatwiejszy.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej