Branżowe plotki kosmetyczne często przenikają do większego grona odbiorców i są przekształcane, stając się mitami i legendami. Jak jednak wygląda prawda? Co jest mitem a co faktem w przypadku zagęszczania rzęs?
Wszelkie zabiegi na rzęsach – czy będzie to ich przedłużanie czy też zagęszczanie – dotyczą podobnych zagadnień i oscylują wokół niemalże takich samych faktów i mitów. Warto poznać kilka z nich oraz zadecydować, co ostatecznie jest prawdziwe, a co fałszywe.
Wraz z Amazing Lashes przygotowaliśmy dla Państwa kilka często powielanych przez klientki gabinetów kosmetycznych wypowiedziach i oceńmy, którym z nich można zaufać, a które zasługują na wyjaśnienie.
„Zabieg zagęszczania rzęs to najdłuższy zabieg, na jakim byłam!”
PÓŁPRAWDA. Rzeczywiście – zabieg ten jest stosunkowo długi. Trwa około 2 godzin i bywa, że klientki w jego trakcie zasypiają. Autorka wypowiedzi jednak opiera się na własnych doświadczeniach. Możliwe, że inne kobiety brały udział w dłuższych zabiegach, a dwugodzinne doklejanie rzęs nie będzie stanowiło dla nich problemu. Warto też pamiętać, że im bardziej doświadczona jest nasza stylistka – tym praca pójdzie sprawniej. Nie należy jednak ufać osobom, które obiecują nam wykonanie zabiegu w godzinę lub pół. Może to zwiastować fuszerkę i nierzetelne wykonanie pracy.
„Zagęszczane rzęsy można malować”
PRAWDA. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nasze sztuczne włoski jeszcze czymś podrasować. Należy jednak uważać na tradycyjne tusze do rzęs. Są one zbyt tłuste i mogą niekorzystnie wpłynąć na kondycję doklejonych rzęs oraz kleju, który je złączył z naszą powieką. Do malowania sztucznych rzęs należy wybierać specjalne tusze na bazie wody, które można dostać w drogeriach.
„Doklejone rzęsy powodują wypadanie naturalnych”
MIT. Sztuczne rzęsy nie mają żadnego wpływu na kondycję naturalnych. Wypadanie ściśle powiązane jest z naszym biologizmem, który zakłada cykl życiowy rzęs. Po jego zakończeniu rzęsa naturalnie wypada, a na jej miejscu rośnie nowa. Nie da się z tym nic zrobić. Co więcej – rzęsy sztuczne wypadają razem z tymi, do których zostały przyklejone.
„Po pierwszej wizycie u stylistki rzęs otrzymuje się specjalną szczoteczkę”
PRAWDA. Kompetentne i profesjonalne kosmetyczki dbają o swoje klientki również poza granicami gabinetu. W tym celu po zakończonym pierwszym zabiegu zagęszczania rzęs prezentują swoim podopiecznym specjalną małą szczoteczkę, która ma służyć do rozczesywania włosków celem lepszego o nie zadbania, co przełoży się na ich dłuższą żywotność. Stylistki, które nie dają takich upominków, są już rzadkością.
„Doczepione rzęsy muszę uzupełniać”
PRAWDA. Jeśli efekt pracy stylistki się nam spodobał i chciałybyśmy go utrzymywać, musimy umówić się na uzupełnianie rzęs. W tym celu idziemy do gabinetu i oddajemy się w ręce naszej specjalistki. Koszt usługi powinien wynosić mniej więcej 100-150 złotych. Kosmetyczka uzupełni ubytki w rzęsach i na nowo będziemy piękne. Czynność należy powtarzać co 3-4 tygodnie.
„Rzęsy doczepiane są bardzo niewygodne!”
MIT. Autorka powyższej wypowiedzi musiała trafić na niewykwalifikowaną stylistkę, która wykonała zabieg nieumiejętnie. Prawidłowo zaaplikowane rzęsy nie mają prawa sprawiać żadnego dyskomfortu. Podczas noszenia są niewyczuwalne i często zapomina się o ich istnieniu. Jeżeli po zabiegu masz spuchnięte oczy, rzęsy kłują Cię w powieki lub pojawiły się zaczerwienienia – natychmiast zgłoś reklamację i udaj się do dobrego gabinetu na ściągnięcie rzęs.
PODSUMOWANIE
Jak widać – mitów pośród branżowych pogłosek nie brakuje. Ważne, aby sprawnie je wyjaśniać. Warto pamiętać, że odpowiednia stylistka zna wszelkie odstępstwa i reguły dotyczące zagęszczania rzęs. Nie można jednak ufać ludziom, którzy kłamstwa powielają i zniechęcają nas do zabiegu. W celu zagęszczenia rzęs najlepiej udać się do renomowanego salonu, w którym pracują doświadczone i wyedukowane stylistki.