Strona główna » Zrób sobie wymarzony nos i przywrócić twarzy odpowiednie proporcje

Zrób sobie wymarzony nos i przywrócić twarzy odpowiednie proporcje

przez Redakcja
plastyka nosa

NOS. Dominuje na środku twarzy i jest wyniosłością, przez którą przepływa powietrze w procesie oddychania. Stoi nie tylko na straży naszego zdrowia, ale specjaliści od wizerunku podkreślają, że jest pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, kiedy patrzymy na kogoś.

Kanony piękna związane z nosem nie zmieniają się szybko, bo od lat w modzie jest mały zgrabny nosek, przez który właściciele dużego nosa mają utrapienie. Przecież niestandardowego nosa nie da się też ukryć pod odpowiednim ubraniem, jak można to zrobić w przypadku innych części ciała. Na szczęście, pomocy można szukać w medycynie estetycznej i  warto się z nią zaprzyjaźnić, bo zmiana kształtu nosa, czyli właśnie zmniejszenie nosa wpływa na rysy twarzy i nadaje jej harmonijny wygląd.

Zdarza się, że korekcji nosa nazywanej – rhinoplastyką  – boi się wiele osób  i rezygnuje z marzeń o pięknym nosku. Niepotrzebnie, bo zmniejszenie  nosa  jest jedną z najczęściej przeprowadzanych operacji, mimo, że to trudny zabieg. Dlatego przy wyborze kliniki należy brać pod uwagę przede wszystkim ocenę (referencje). Cena też powinna mieć mniejszą rolę – zbyt niska cena operacji powinna być ostrzeżeniem, nie zachętą. Klinika powinna posiadać Certyfikat Ministerstwa Zdrowia (taki jak ma Horizon Medical Center).

Po znalezieniu odpowiedniej kliniki umawiamy się na  wstępne spotkanie z lekarzem specjalistą  w trakcie którego planujemy  przyszły efekt operacji zmniejszenia nosa. Jest ważne, by pozabiegowy wygląd nosa tworzył spójną całość z resztą twarzy. W trakcie tej pierwszej wizyty w Horizon Medical pacjent poznaje wszystkie szczegóły, dotyczące przebiegu zabiegu, wymaganych przygotowań i zastosowanego znieczulenia. Badany dowiaduje się też, że zmniejszenie nosa może obejmować tylko jego część chrzęstną lub kostną i chrzęstną (wybór ingerencji jest ustalany indywidualnie z pacjentem). Operacja trwa od 1 do 1,5 godziny i przeprowadza się ją w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym.  Już następnego  dnia po zabiegu pacjent opuszcza klinikę. Tuż po operacji musi szczególnie chronić okolice nosa, gdyż kości wracają do dawnej wytrzymałości po około 6 tygodniach od zabiegu.

Jeśli myślisz od lat o zamianie kształtu nosa, możesz wreszcie zacząć realizować swoje plany! Dobra wiadomość jest taka, że  nie ma wiekowych przeciwwskazań dotyczących poddania się operacji zmniejszającej nos. To znaczy jest jedno …  przeprowadza się ją  jedynie u pacjentów, u których został zakończony proces wzrostu nosa, czyli od ok. 16 lat.

Czasami nawet niewielka modyfikacja może wpłynąć na rysy twarzy i nadać jej nowego charakteru. Po operacji zmniejszającej nos poprawia się humor i następuje wzrost wiary w siebie, bo harmonijny nos przywraca twarzy odpowiednie proporcje. Posiadacze małego nosa nie mają też problemów, gdy robią sobie selfie. Często zdarza się, że robiąc je, a  nie mając możliwości oddalenia od siebie telefonu, twarz zapełnia większość kadru i wtedy  na pierwszym planie pojawia się właśnie nos powiększony nawet o 30%.

Dzisiejsze czasy wymagają od nas, by funkcjonować tak jak chcemy i jak nam się podoba. By się zbuntować i nie odpowiadać oczekiwaniom innych. Trzeba mieć w nosie to, że ktoś się zdziwi, że chcemy sobie zafundować zabieg zmniejszający nos, bo to tylko i wyłącznie nasza sprawa. Trzeba iść po swojemu, tak jak nam najbardziej odpowiada. Swoją własną drogą i ze zmniejszonym nosem! Byle do przodu!

Konsultacja merytoryczna:

Horizon Medical Center
Domaniewska 39A, Warszawa
(Horizon Plaza)
kom.: +48 509 461 432

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej