Strona główna » Zwolnienie lekarskie online

Zwolnienie lekarskie online

przez Redakcja
Zwolnienie lekarskie online

Zwolnienia lekarskie online pomoże załatwić L4 bez potrzeby wychodzenia z domu. Co trzeba zrobić w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego przez internet?

Rejestracja na wizytę online

Zasady obowiązujące przy zwolnieniu lekarskim, które otrzymujemy przez internet są takie same jak w momencie wizyty w przychodni.

Aby uzyskać zwolnienie online konieczne jest przeprowadzenie konsultacji, która określi stan zdrowia pacjenta. Zwolnienie nie zostanie wydane, jeżeli nie będzie ku temu przesłanek medycznych. 

Żeby dołączyć do konsultacji online należy wypełnić specjalnie przygotowany formularz, który ułatwi rejestrację do odpowiedniego lekarza. Placówki działające przez internet oferują pomoc lekarzy wszelkich specjalizacji. Wystarczy wybrać właściwego, a następnie ustalić termin spotkania. 

Konsultacja lekarska online przeprowadzona jest telefonicznie lub przez specjalny program za pomocą, którego połączymy się ze specjalistą. Lekarz przeprowadzi dokładny wywiad medyczny oraz oprze swoją diagnozę o historię choroby i jej objawy. Na jej podstawie napisze zwolnienie oraz da wytyczne dotyczące leczenia.

Również podczas wizyty online otrzymasz wszelkiego rodzaju e-recepty, które zrealizujesz w łatwy sposób w aptece. 

Lekarz poświęci Ci tyle czasu ile będziesz na to potrzebował. W niektórych przypadkach może zlecić wykonanie dodatkowych badań, które pomogą w ustaleniu źródła problemów zdrowotnych lub pozwolą w późniejszym etapie na zmonitorowanie kondycji organizmu.

Diagnoza stanu zdrowia pacjenta oraz zwolnienie w formie dokumentu elektronicznego będzie udostępnione do naszego wglądu na portalu pacjenta. 

Jak działa zwolnienie lekarskie online 

Zwolnienie online możemy uzyskać o każdej porze przez cały tydzień. Podobnie możemy w dowolnej godzinie omówić się na e-wizytę o ile tylko potrzebny nam lekarz będzie dostępny. Na ogół na wyznaczenie dokładnego czasu wizyty czeka się około godzinę. W porównaniu do konieczności przejścia przez długie kolejki ten czas wydaje staje się prawie nieodczuwalny. 

E-zwolnienie jest tak samo legalne oraz ma równą moc co zwolnienie otrzymane w stacjonarnym gabinecie lekarskim. Musi zostać respektowane przez szefa Twojej firmy.

Zwolnienie w formie elektronicznej wysyłane jest zarówno do pracodawcy jak i do ZUSu. Dzięki tej formie możesz być pewny, że firma nie pominie Twojego świadczenia chorobowego. Nie będziesz musiał uzupełniać żadnych dodatkowych dokumentów lub przedstawiać zwolnienia w fizycznej formie.

Komfort uzyskania zwolnienia lekarskiego przez internet

Zaświadczenie lekarskie wystawione przez internet pozwoli nam zaoszczędzić wiele czasu. Bez wychodzenia z domu możemy załatwić potrzebne nam L4 i przy okazji zredukować do minimum wszelkie formalności.

Wyprawa do przychodni oraz przebywanie w otoczeniu innych chorych może nieść zagrożenie dla osłabionego organizmu. Zwolnienie lekarskie online załatwisz bezpiecznie bez potrzeby narażania się. 

Szybkość z jaką przechodzimy od konsultacji online do leczenia zwiększa jego skuteczność. Możemy niemal od razu skupić się na powrocie do zdrowia bez zbędnych stresów i dodatkowej organizacji. 

Kolejnym plusem jakie mają elektroniczne zwolnienia lekarskie jest ich błyskawiczne dostarczenie we właściwe miejsce. Wszelkie informacje zostaną pozostawione na serwerze. Wprowadzenie tych zmian ułatwiło pracę, którą kadry miały w przypadku gromadzenia papierowych dokumentów. Przejście usług medycznych na płaszczyznę informatyczną daje większe możliwości oraz komfort dla pacjentów, z którego warto jest skorzystać.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej