Strona główna » Bardzo zniszczone paznokcie po hybrydzie – jak je uratować?

Bardzo zniszczone paznokcie po hybrydzie – jak je uratować?

przez Redakcja
Bardzo zniszczone paznokcie po hybrydzie - jak je uratować?

Zabiegi upiększające sprawiają, że wyglądamy pięknie i czujemy się pewnie, niestety mogą wpłynąć na stan naszych włosów, skóry czy paznokci. Szczególnie zabiegi wpływające na płytkę paznokcia jak manicure hybrydowy mogą mieć długotrwałe, negatywne skutki, zwłaszcza jeśli są przeprowadzone nieprawidłowo lub ich usunięcie jest wykonane nieumiejętnie. Jak odbudować paznokcie po hybrydzie i co zrobić, aby proces regeneracji paznokci przebiegł szybko i sprawnie to tematy, którym się dziś przyjrzymy.

Stylizacje hybrydowe – czy niszczą paznokcie?

Hybryda niszczy paznokcie, to fakt. U niektórych ten proces przebiega szybciej ze względu na cienkie paznokcie, a u innych manicure hybrydowy wydaje się nie wyrządzać żadnych zmian. To tylko iluzja. Zła dieta i zaniedbanie pielęgnacji prędzej czy później odbija się na płytce paznokci i może doprowadzić do uszkodzenia głębszych warstw paznokcia. Najczęstszymi powodami uszkodzenia jest nieumiejętne zdejmowanie manicure hybrydowego lub używanie frezarki.

Sygnały wskazujące na zniszczoną płytkę paznokcia

Zniszczone paznokcie po hybrydzie szybko same nam podpowiedzą, że coś się dzieje. Dlatego po zdjęciu hybrydy warto dokładnie poobserwować płytkę paznokci i same palce, aby upewnić się w jakim stanie jest kondycja paznokci i czy nie występują, któreś z poniższych objawów:

 • białe plamy na płytce, często dodatkowo szorstkie,
 • łamliwość i kruchość paznokci,
 • odchodzące paznokcie,
 • przebarwienia,
 • uszkodzenie skóry dłoni wokół paznokcia, suche skórki,
 • wykruszanie się kawałków paznokci,
 • żółte paznokcie po hybrydzie,
 • wyraźnie zbyt głębokie bruzdy po frezarce,
 • nadwrażliwość paznokci.

Jak zadbać o kondycję paznokci po regularnie robionej hybrydzie? Magnuspharm wyjaśnia

Czy da się zregenerować zniszczone paznokcie po hybrydzie? Na szczęście tak! Metod jest kilka i aby uratować zniszczone paznokcie warto rozważyć wprowadzenie kilku sposobów równocześnie:

 • suplementacja – działanie wewnętrzne, które odbudowuje płytkę paznokcia przez dostarczanie organizmowi zwiększonej ilości potrzebnych mikroelementów, ważny jest tu między innymi kwas foliowy,
 • odżywka do paznokci – aby zregenerować paznokcie nakładamy na nie warstwę odżywki, która wchłania się przez płytkę paznokcia,
 • odpoczynek od manicure hybrydowego – aby wzmocnić paznokcie, zregenerować uszkodzoną płytkę paznokcia, warto rozważyć zrobienie sobie krótkiej przerwy od stylizacji paznokci, nawet takich jak klasyczny manicure,
 • domowe sposoby regeneracji – olejowanie paznokci i kąpiele olejowe, tu świetnie sprawdzą się naturalne oleje takie jak np. w oliwa z oliwek, olej ze słodkich migdałów, olej rycynowy, olejek herbaciany, olej kokosowy. Warto także zadbać o składniki odżywcze w naturalnym jedzeniu, a także kąpiel w żelatynie. Przyniosą zniszczonym paznokciom ulgę i przyspieszą regenerację płytki paznokcia.

Wiele z tych produktów na zniszczone paznokcie po manicure hybrydowym, w tym profesjonalne odżywki do paznokci znajdziecie na stronie Magnuspharm. Kompleksowa pielęgnacja polegająca na łączeniu różnych metod to najszybszy sposób aby zregenerować paznokcie i uleczyć płytkę paznokciową.

Zniszczone paznokcie po hybrydzie – podsumowanie

Wprawdzie lakiery hybrydowe niszczą płytkę i negatywnie wpływają na kondycję paznokci, to jednak dobrze wykonany manicure hybrydowy zmniejsza szanse na osłabienie płytki. Ważne jest więc, aby decydując się na zabieg, wybrać profesjonalny salon, który ma sprawdzone opinie. Jeśli jednak pojawił się problem i płytka została uszkodzona to potrzebne jest jak najszybsze zregenerowanie i wzmocnienie paznokci. Drobne uszkodzenia, miękkie paznokcie po hybrydzie czy przebarwienia da się rozwiązać za pomocą specjalistycznych preparatów i domowych sposobów. Jeśli jednak uszkodzenia płytki są wyraźne i wchodzą głęboko w strukturę paznokci warto zgłosić się do podologa lub dermatologa.

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej