Strona główna » Baseny ogrodowe – podaruj sobie trochę relaksu

Baseny ogrodowe – podaruj sobie trochę relaksu

przez Redakcja
Baseny ogrodowe

Basen ogrodowy to możliwość korzystania z wodnych kąpieli o każdej porze. Baseny ogrodowe wspomogą Twój letni wypoczynek, pozwalając na pełen komfort.

Baseny ogrodowe zamiast publicznych

Kto z nas nie marzy o tym, aby w ciepłe letnie popołudnie zaczerpnąć nieco odżywczego działania wody? Lubimy kąpać się w basenie do tego stopnia, że samo wychodzenie co jakiś czas na publiczną pływalnię nam nie wystarcza, wyposażamy się zatem w przydomowe baseny, które dostępne są codziennie i o każdej porze.

Baseny ogrodowe wcale nie muszą być tam umieszczone na stałe. Taki stały basen to dobry pomysł, jeśli posiada się dużą przestrzeń. Jednak jeśli ta przestrzeń jest nieco ograniczona, basen rozkładany sprawdzi się idealnie. Można go rozłożyć w dowolnym momencie i złożyć, kiedy kończy się ciepły sezon.

Baseny ogrodowe, które się składają, bez problemu można przechowywać podczas sezonu zimowego czy to na strychu, czy w piwnicy. Nie zajmują dużo miejsca, dlatego są świetną alternatywą dla basenów publicznych. Przy okazji ominiesz kolejki.

Baseny ogrodowe – zalety zdrowotne

Nie od dziś wiadomo, że pływanie pozytywnie wpływa na zdrowie oraz na sylwetkę. Ma na przykład zbawienny wpływ na kręgosłup, co mogą potwierdzić osoby zmagające się z bólem. Wychodzenie na basen i regularne pływanie sprawi, że kłopoty z kręgosłupem lub z innymi dolegliwościami będą mniejsze.

Pływanie w basenie ma również pozytywny wpływ na mięśnie, wzmacniając je. Pozwala też pracować nad układem oddechowym. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że basen ogrodowy to pełen relaks. Po pierwsze z racji korzystania z orzeźwiającej wody, a po drugie z racji tego, że korzystasz z niego na własnej posesji, w otoczeniu najbliższych i nie musisz się martwić ewentualnymi zanieczyszczeniami czy hałasem, które cechują pływalnie publiczne. Jesteś u siebie i korzystasz z basenu jak chcesz.

A jeśli dodatkowo postawisz basen we własnym ogrodzie, masz możliwość korzystania z jego pozytywnych właściwości na co dzień, kiedy tylko zechcesz.

Baseny ogrodowe – rodzaje

Baseny ogrodowe to kilka rodzajów do wyboru. Możesz zdecydować się dokładnie na to, czego potrzebujesz dla siebie. W pierwszej kolejności będą to baseny ogrodowe rozporowe, które są wyposażone w dmuchany pierścień. Dzięki niemu ryzyko wypadnięcia z basenu jest zminimalizowane, co sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy korzystają z niego dzieci. Takie baseny posiadają dodatkową powłokę, która chroni przed ewentualnym przebiciem. To duże baseny, które są w stanie zmieścić ponad 5 tysięcy litrów wody.

Druga opcja to basen ze stelażem, który jest bardzo stabilny. Tę stabilność gwarantuje mu stelaż rozporowy wraz z pasem wzmacniającym. Taki wybór jest bezpieczny, jeśli w zabawie biorą udział dzieci. Solidna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo podczas pływania.

Każdy z tych basenów po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, więc jest wygodny w przechowywaniu.

Basen umieszczony w ogrodzie zapewnia świetną zabawę całej rodzinie. Możecie jej zażywać wspólnie w zależności od tego, jaką wielkość basenu wybierzecie. Czas spędzony w basenie stanie się dla Was wymarzonym odpoczynkiem w trakcie każdego upalnego dnia.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej