Strona główna » Chcesz powiększyć piersi? Ten artykuł jest właśnie dla ciebie!

Chcesz powiększyć piersi? Ten artykuł jest właśnie dla ciebie!

przez Redakcja
Chcesz powiększyć piersi?

Istnieje kilka sposobów na to, aby powiększyć piersi, a każda z metod ma swoje zalety i wady. Przed podjęciem decyzji dowiedz się, jakie są ogólne zalecenia dla osób zainteresowanych powiększeniem piersi i jak wybrać dobrego specjalistę do przeprowadzenia zabiegu.

Powiększanie piersi – od czego zacząć?

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej metody powiększania piersi, przede wszystkim skonsultuj się z lekarzem specjalistą. Chirurg pomoże ci wybrać najlepszą metodę, biorąc pod uwagę twoje indywidualne potrzeby i preferencje. Jakie są najpopularniejsze metody powiększania piersi? Przeczytaj uważnie!

Powiększanie piersi – różne metody

Być może zgłębiłaś już tajniki operacji powiększających piersi i część z nich nie jest ci obca. Czas usystematyzować wiedzę!

  1. Powiększanie piersi implantami. To jedna z najpopularniejszych metod, która potrafi dać niesamowite efekty – takie, których nie uzyskasz innymi sposobami. Implanty piersi są wprowadzane przez nacięcie w okolicy pachwiny lub w okolicy brodawki sutkowej. Obecne metody sprawiają, że blizna po operacji jest niewielka, czasem praktycznie niezauważalna. Decydując się na implant silikonowy, możesz wybierać spośród różnych kształtów i wielkości – w zależności od twoich marzeń i preferencji. Do dyspozycji masz implanty okrągłe lub w kształcie łezki. Te pierwsze dadzą bardziej zdecydowany, wyrazisty efekt. Natomiast drugie będą sprawiały bardziej naturalne wrażenie. Obecne implanty są zaprojektowane tak, aby zachowywały się jak naturalna tkanka piersi, sama będziesz zdziwiona efektem!
  2. Powiększanie piersi własnym tłuszczem – lipofilling. Metoda ta polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z jednej części ciała pacjentki (np. brzucha lub ud) i wstrzyknięciu jej do piersi. Jest to bardziej naturalna metoda powiększania piersi, ponieważ wykorzystuje własny tłuszcz pacjentki – dlatego po zabiegu pierś zachowuje się tak jak do tej pory (faluje, ulega zgniataniu, uciskaniu itp.). Zabieg daje bardzo przewidywalne efekty. Jedyną wadą jest fakt, iż część z przeszczepionego w pierś tłuszczu ulegnie z czasem wchłonięciu. Natomiast zaletą jest to, że przy operacji powiększania biustu, dochodzi również do wyszczuplenia innej części ciała.
  3. Operacja łączona – implant z przeszczepem tkanki tłuszczowej. Jak sam opis wskazuje powiększanie piersi w ten sposób to metoda hybrydowa. Pozwala uzyskać spore rozmiary powiększenia biustu oraz naturalny wygląd.

Powiększanie piersi – jak długo utrzymują się efekty?

Rezultaty powiększania piersi będą utrzymywały się zależnie od wybranej metody. Producenci implantów zapewniają często, że ich wkładki są dożywotnie. Jednak trzeba pamiętać, że tak jak cały organizm, tak piersi, ulegają procesom starzenia, dlatego po pewnym czasie należy je wymienić, aby „pasowały” do reszty sylwetki. Natomiast efekt powiększania piersi własnym tłuszczem będzie się zmieniał w czasie. Część z przeszczepionego tłuszczu wchłonie się – jest to fakt (dlatego podczas zabiegu często wykonuje się nadkorekcję). Rozmiar piersi będzie się też zmieniał wraz z wahaniami wagi pacjentki.

Źródło: https://drwitwicki.pl/zabiegi/piersi/

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej