Strona główna » Jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie?

Jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie?

przez Redakcja
nożyczki fryzjerskie

Nie ma ważniejszego narzędzia w pracy każdego fryzjera od profesjonalnych nożyczek. Chociaż wiele osób twierdzi, że jest w stanie samodzielnie podciąć sobie w domu włosy zwykłymi nożyczkami, to prawda jest taka, że nic nie zastąpi tych fryzjerskich. Jak zatem, będąc fryzjerem, bądź też zaawansowanym amatorem, wybrać te najodpowiedniejsze i zarazem najlepszej jakości, które posłużą na długie lata?

Nożyczki fryzjerskie

Bardzo ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie nożyczek fryzjerskich, jest to, z czego zostały one wykonane. Najlepszą opcją jest tutaj twarda stal nierdzewna, która, jak sama nazwa wskazuje, nie ma tendencji do pokrywania się rdzą i przede wszystkim jest odporna na wszelkiej maści zniszczenia czy też uszkodzenia. Jak wiadomo, nożyczki takie są w ruchu często po kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie, a jeszcze jak się doda do tego kontakt z wilgocią (mokrymi włosami), to tym bardziej należy mieć na względzie, że ich wybór nie może być przypadkowy (Jako przykład wskazać tutaj możemy profesjonalne nożyczki fryzjerskie w sklepie Hair Shop).

Ważną kwestią jest tutaj również ich rozmiar, który powinien być dopasowany do wielkości dłoni fryzjera oraz zapewniać wygodę pracy. Im mniejsze nożyczki, tym łatwiej będzie uzyskać precyzyjne cięcie.

Rodzaje nożyczek fryzjerskich

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że jest bardzo wiele rodzajów nożyczek fryzjerskich. Wymienić tutaj możemy znane wszystkim degażówki, ale również nożyczki o zakrzywionych ostrzach (umożliwią one wykonanie mniej oczywistych, wykrzywionych cięć wokół twarzy), ułatwiające cięcie trudniej dostępnych miejsc — nożyczki ukośne czy też m.in nożyczki z obracanym oczkiem, które dzięki swojej wygodzie i poręczności, sprawdzą się przede wszystkim w wielogodzinnej pracy, gdzie nierzadko ręce potrafią już odmawiać posłuszeństwa.

Tak naprawdę, o tym ile włosów uda się pozbyć za pomocą nożyczek, decyduje sposób rozstawienia oraz grubość ząbków danego ostrza, a w przypadku degażówek, to czy są one jedno, czy też obustronne.

Nożyczki fryzjerskie w domu

Wiele osób ma równie duże obawy przed pójściem do fryzjera, jak te związane z wizytą u dentysty. Posiadając jednak nieco zdolności manualnych ( a nawet i nie), można spróbować na samodzielne podcięcie końcówek swoich włosów. Odpowiednio dobrany sprzęt to już tutaj połowa sukcesu, bo do wprawy można dojść później.

Żeby jednak nie utrudniać sobie pracy, najlepiej dlatego postawić na nożyczki jak najbardziej klasyczne, innymi słowy, takie bez zbędnych dodatków, bądź też ulepszeń. Będą one odpowiednim wyborem dla domowych amatorów, którzy dzięki nim nie będą musieli obawiać się o to, że fryzjer nie zrozumie, co to znaczy podcięcie 2 cm włosów. Mogą to być np. już wyżej wspomniane profesjonalne nożyczki fryzjerskie w sklepie Hair Shop.

Jak widzimy, wybór odpowiednich nożyczek fryzjerskich nie jest wcale taki łatwy, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Niezależnie jednak od powyższego, z pewnością warto postawić na wysoką jakość, która przełoży się na znakomite efekty pracy.

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej