Strona główna » Czy codzienne malowanie rzęs jest dla nich szkodliwe? Sprawdź!

Czy codzienne malowanie rzęs jest dla nich szkodliwe? Sprawdź!

przez Redakcja
maskara Sephora Collection Size Up

Długie, gęste i podkręcone rzęsy to efekt, do którego dążysz podczas wykonywania makijażu oczu? Wypielęgnowane, dobrze umalowane powiększają oko, podkreślają spojrzenie i dodają pewności siebie. Oczy wydają się większe, a spojrzenie bardziej wyraziste. Pojawia się jednak pytanie: czy codzienne malowanie rzęsy jest bezpieczne? Sprawdź, czy to nie szkodzi.

Poznaj swoje rzęsy

Liczba rzęs w ludzkim oku waha się od 100 do 150 na górnej powiece i od 60 do 80 na dolnej. Mają strukturę zbliżoną do włosów i składają się z łusek keratynowych, dzięki czemu są elastyczne i mocne. Rzęsy rosną bardzo powoli, prawie niezauważalnie. Ich funkcja jest bardzo ważna, ponieważ chronią oczy przed przedostaniem się do nich zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić gałkę oczną. Poza tym filtrują światło słoneczne, aby uniknąć podrażnienia oka.

Aby uzyskać długie, gęste i ciemne rzęsy najczęściej stosuje się tusz do rzęs. Pomalowane nim włoski stają się dłuższe, grubsze i podkręcone. Samo malowanie rzęs, nawet codzienne, nie jest szkodliwe, jeśli wykonuje się je poprawnie i dba później o właściwe usunięcie makijażu z oczu.

Jakich błędów nie popełniać przy malowaniu rzęs?

Tusz do rzęs to podstawowy produkt w każdej kobiecej kosmetyczce. Aby jednak uzyskać doskonałe wykończenie i przy tym nie zniszczyć rzęs, musi być to kosmetyk dobrej jakości. Ponadto należy wziąć pod uwagę efekt, który chcesz osiągnąć – zwróć więc uwagę na jego przeznaczenie i skład. Na przykład maskara Sephora Collection Size Up zapewnia natychmiastową objętość w połączeniu z efektem wydłużenia i podkręcenia rzęs. Została opracowana bez składników pochodzenia zwierzęcego, więc z powodzeniem możesz jej używać, gdy jesteś weganką.

Jeśli nie chcesz, aby codzienne malowanie rzęs im zaszkodziło, po zakupie odpowiedniego produktu pamiętaj o jego prawidłowej aplikacji. Przede wszystkim przed nałożeniem makijażu należy dokładnie oczyścić oczy i twarz. Następnie, gdy już przejdziesz do malowania rzęs, nakładaj tusz od nasady aż po same końce, wykonując szczoteczką zygzakowaty ruch, aby je rozdzielić i pogrubić. Eksperci zalecają, aby w przypadku dolnych rzęs szczoteczkę umieszczać tylko u nasady i przesuwać z jednej strony na drugą, bez zaznaczania linii powieki. Tusz do rzęs nakładaj tylko po jednej ich stronie w co najmniej dwóch warstwach. Nie zapominaj o włoskach, które znajdują się w kącikach i zawsze przeciągaj maskarę na zewnątrz, aby powiększyć oko.

Kiedy codzienne malowanie rzęs może szkodzić?

Profilaktycznie i ze względów higienicznych nie używaj tuszu do rzęs, który pozostaje otwarty dłużej niż 6 miesięcy. Wtedy rzeczywiście codzienne malowanie rzęs może im zaszkodzić. Pamiętaj, że każdy tego typu produkt ma również swój termin ważności, którego trzeba przestrzegać.

Do malowania rzęs warto wybrać kosmetyki dobrej jakości, najlepiej z kompleksem odżywczych ekstraktów. Maskary złej jakości stosowane na dłuższą metę mogą doprowadzić do osłabienia rzęs.

Pamiętaj również o roli demakijażu. Codzienne usuwanie tuszu i robienie tego prawidłowo, bez pocierania, przy pomocy wacika nasączonego delikatnym kosmetykiem jest konieczne dla zachowania ich zdrowego wyglądu.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej